REKLAMA

Situácia na Slovensku ohľadom nového koronavírusu graduje. Nakazených pribúda, opatrenia sa sprísňujú, ľudia sú vystrašení… A práve preto sme zosumarizovali rady, ktoré nám pomôžu vyhrať spoločný boj s touto nebezpečnou kvapôčkovou infekciou.

Čo pomáha proti koronavírusu?

1. Zostaňte doma, pobyt vonku medzi ľuďmi a v preplnených vnútorných priestoroch minimalizujte, ako sa len dá. Využívajte online komunikáciu, či už s blízkymi a priateľmi, tak aj s úradmi. Nezdružujte sa.

2. Pri pobyte mimo domova na verejnosti dodržujte od druhých ľudí preventívny odstup, ideálne i viac ako meter.

3. Používajte ochranné prostriedky, ako sú rúška či respirátory. Výborným riešením je napríklad respirátor kn95. Nezabudnite ani na jednorazové rukavice.

4. Dbajte na zvýšenú hygienu, ruky si pravidelne a dostatočne dlho (20 – 30 sekúnd) umývajte, používajte dezinfekčné prostriedky. Ak sa vám minul dezinfekčný gél na ruky, vyrobte si ho doma. Nedotýkajte sa rukami tváre. 

5. HYDRATUJTE ORGANIZMUS! Dostatočná a pravidelná hydratácia teplými nápojmi, ako sú rôzne bylinkové, ovocné čaje, ale aj káva a podobne, funguje proti vírusom vo všeobecnosti. Nedostatočná hydratácia môže spôsobiť, že sa vírus dostane do priedušiek a pľúc, čo je v prípade koronavírusu nebezpečný stav vedúci ku komplikáciám.

REKLAMA

6. Posilňujte si imunitu. Dbajte na dostatočný prísun vitamínu C aj všetkých ostatných potrebných vitamínov a minerálov.

Tip od nás: Recept na rakytníkový sirup: Spoznaj jeho skvelé účinky

7. Kýchajte správne! To znamená že pri kýchnutí sa otočte od druhých a kýchnite do papierovej vreckovky, ktorú okamžite zlikvidujete, alebo kýchajte do vnútornej strany lakťa. Tento postup platí aj pre kašeľ. Následne si treba dôkladne umyť ruky alebo vydezinfikovať ich gélom.

8. Lacným preventívnym spôsobom proti vírusom je kloktanie teplej slanej vody.

9. Ak ste v karanténe, dodržiavajte ju a zostaňte v nej stanovených 14 dní. Má to svoje zásadné opodstatnenie!

10. Mäso a vajíčka pred konzumáciou dôkladne prevarte.

Tip na posilnenie organizmu: Recepty: Zázvorový shot 🫚 GINGER SHOT – posilni si imunitu

Foto: Freepik/redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.