REKLAMA

Vychladené kvalitné pivo v orosenom pohári je lákavou predstavou mnohých nielen v čase horúcich letných večerov. Prečo nie. V prípade rozumného množstva je zdrojom minerálov a vitamínov, predovšetkým horčíka a vitamínov skupiny B. Pri jeho nadmernej konzumácii však riskujete vznik „pivného brucha“ a pálenie záhy. Viete však, ako šikovne využiť pivo v domácnosti? Ponúkame vám päť tipov, ktoré stoja za vyskúšanie.

Mäkké mäsko s delikátnou chuťou

Začneme skvelým tipom do kuchyne. Mäso, ktoré pred prípravou necháte na niekoľko hodín naložené v pive, bude mäkké a šťavnaté. Ideálna je na to špeciálna nádoba na marinovanie.

Takto ušetríte čas pri príprave hovädzieho a bravčového mäsa. Nemusíte sa báť alkoholu, pretože pri tepelnej úprave sa odparí.

Zaujme ťa: Ako vyčistiť plastové nádoby? Skvelé tipy proti zápachu aj na zažltnutý plast

využitie piva pri varení

No a ak máte radi mäsko v cestíčku, pridajte do neho okrem klasických ingrediencií aj pivo. Naložte do cestíčka mäso a nechajte odležať, mäso bude chutnejšie.

Pokiaľ sa chystáte grilovať, za vyskúšanie stojí rozhodne aj marináda z piva a medu, ktorá je výborná predovšetkým na rebierka.

REKLAMA

Vráti lesk šperkom

Ak váš obľúbený šperk zoxidoval a sčernel a vy ste nemali čas dať ho vyčistiť odborníkovi, prvou pomocou je kúpeľ v svetlom pive aspoň na 5 – 10 minút. Potom šperk dočistite handričkou. Pivo dokáže zosvetliť sčernanie. Tento spôsob nepoužívajte, ak váš šperk zdobia kamienky.

Oplatí sa vedieť: Je lepšie nechať vyčistenie upchatého odtoku na profesionálov?

Pivom na slimáky

Ako využiť pivo v domácnosti, ale v rámci exteriéru? Pivo sa v záhrade sa používa ako pasca na premnožené slizniaky bez použitia chemikálií.

Plastovú misku alebo časť odrezanej PET fľaše umiestnite do zeme tak, aby okraje siahali pod povrch zeme a nalejte do nej trochu piva. Stačí, keď použijete zvyšok zvetraného piva. Jeho aróma priláka slizniaky, ktoré už ale nedokážu vyliezť.

Prilákajte užitočný hmyz

Pivo milujú okrem už spomínaných slimákov aj motýle a včely, ktoré sú cennými opeľovačmi. Motýle prilákate, ak vymiešate zrelý banán, cukor a pivo na kašičku.

Ak nádobu s ňou umiestnite v záhrade, motýle priletia aj z väčšej vzdialenosti. Pre včielky prichystajte plytkú nádobu s pivom a vložte do nej okrúhle kamienky, ktoré nebudú celé ponorené, aby mohli včielky bezpečne pristáť.

Využitie piva pre krásne lesklé vlasy

Zlatý mok nájde svoje využitie aj v kúpeľni. Najmä v starostlivosti o vlasy má pivo veľa prospešných látok, ktoré podporujú ich rast a dodávajú im zdravý vzhľad.

Neprehliadni: Ako často strihať vlasy, aby zostali vo forme?

ako využiť pivo pre krásu

Pivo sa používa sa na opláchnutie vlasov po umývaní. Je ale dôležité, aby ste ho predtým na niekoľko hodín, najlepšie cez noc, nechali odstáť v pohári alebo v džbáne, aby z neho vyprchal oxid uhličitý. 

Po umytí a opláchnutí vlasov pivo rovnomerne votrite do vlasov, pomasírujte si pokožku hlavy a nechajte desať minút pôsobiť. Potom opláchnite vodou. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.