Životná kríza, vypäté situácie, neľahké medziľudské vzťahy – aj toto môže človeka doviesť do stavu úzkosti. Nehovoríme však vyslovene o psychiatrickej diagnóze, ale o zvýšenom nástupe stresu a o ťaživej vnútornej kríze. A keďže môžeme podľa zverokruhu odsledovať isté opakujúce sa vzorce správania a špecifické vlastnosti, ktoré patria tomu-ktorému znameniu, i tento text bude na toto reflektovať. Každé znamenie s týmito nepriaznivými javmi bojuje svojím spôsobom. Ako zvládať úzkosť podľa znamení zverokruhu? To sa dozviete práve teraz. 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Ide o pomerne odolné znamenie. Dokonca by sa dalo povedať, že zatiaľ čo druhí sú už psychicky na dne z krízových stresových situácií, on ešte len môže začínať pociťovať istý diskomfort. Určite mu to ale nezoberie jeho silu. Stres je pre neho do určitej miery dokonca prínosným elementom.

Dodáva potrebnú dynamiku a akciu. Pravdou však je, že sa ťažko dokáže zmieriť so situáciami, keď je takpovediac „out“. Teda vyradený z diania. Na začínajúcu úzkosť mu pomôže celkom iste aktivita, a to ako mentálna, tak aj fyzická.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Na úzkosť je Býk náchylný predovšetkým v momentoch, keď sa okolo neho menia okolnosti príliš rýchlo a od neho sa vyžaduje, aby sa rovnako rýchlo prispôsobil. Stres z nedostatku času na neho pôsobí priam paralyzujúco.

Pozri aj: Ako vychádzať s cholerikom? Toto musíš ovládať!

 

Desí ho tiež, keď nemá veci pod kontrolou a rovnako i nedostatok financií. Toto hrdé znamenie väčšinou dusí problémy v sebe. Najviac mu však pomôže, ak sa so svojimi ťažkosťami podelí s najbližšími. Rovnako by si mal dopriať domáci relax a pohodu.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)            

Situácia pri Blížencoch je špecifická, nakoľko je ich odolnosť voči negatívnym faktorom pomerne vysoká. Stres z práce sa od nich celkom úspešne odráža. Akonáhle však do hry vstupujú zhoršené medziľudské vzťahy, spory či hádky s najbližšími, dokáže ich to nadmieru rozhodiť. Vtedy pomôže jediné. Komunikácia. Pri nej by mali klásť Blíženci správne otázky osobám, s ktorými majú naštrbené vzťahy a následne dobré je viac počúvať, aby sa dopátrali k tomu, ako vzťahy urovnať a mať pokoj na duši.

RAK (22.06. – 22.07.)

Toto citlivé znamenie zverokruhu dokážu úzkostné pocity celkom slušne prevalcovať. Znervózňuje ho už to, ak by sa mal pred druhými ukázať v zlom svetle, hnevá sa na seba pri sebamenšom pochybení. Svet vníma vo všeobecnosti ako miesto plné hrozieb. Prepady nálad môžu milého Raka zahnať do nezávideniahodnej situácie. Pomôcť v náročných momentoch môže dobré rodinné zázemie, ktoré dodá Rakovi potrebnú dávku istoty a stability. Tiež by sa mal vrátiť do momentov, keď sa jeho čierne prognózy nenaplnili a vidieť pozitíva aj v tom, keď sa všetko v živote nedeje tak, ako by si želal.

LEV (23.07. – 23.08.)

Do oslabenia dostáva Leva najmä neúspech, a to v akejkoľvek životnej sfére. Pokiaľ sa mu nedarí dlhodobejšie, môže nastúpiť úzkosť. Problémom môže byť aj ovládanie svojich negatívnych emócií na uzde. Tie môžu Leva ťahať ako olovená guľa na nohe. Treba sa zhlboka nadýchnuť a tiež uvažovať pred tým, než niečo povie a vykoná. Základom je upokojenie sa a zaradenie relaxačných aktivít do života.

ako na úzkosť lev rak blíženci

Čerstvý vzduch, pohyb, zdravá strava… Všetko, čo pomáha telu, pomáha aj duši. Harmonizáciu prinesie aj zoznam vecí, ktoré idú bez problémov, ale aj pozeranie sa na nepríjemné situácie s odstupom.

PANNA (24.08. – 23.09.)

To, ako zvládať úzkosť, strach či pesimizmus sa radšej nepýtajte Panny. Ku spomínaným stavom sa dopracuje toto zemské znamenie vo veľkej miere najmä sebakritikou. Panna síce je kritická aj k ostatným vo svojom okolí, ale k sebe je najprísnejšia. Takže ak nenaplní svoje štandardy, je zle-nedobre. Preventívne môže zaúčinkovať to, ak si svoje ciele rozkrokuje na menšie časti a dopraje si dlhšie časové obdobie na ich splnenie. Panna by sa mala taktiež vyvarovať vnútornému porovnávaniu sa s ostatnými. Niekedy je vhodné brať ťaživé situácie s odstupom. Kaša sa nikde neje taká horúca, ako sa navarí.

Pokračovanie článku: Úzkosť a strach: Ako sa s nimi vysporiadavajú znamenia? (II. časť)

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.