Black Friday, resp. Čierny piatok, na ktorý nadväzuje Cyber Monday (Kybernetický pondelok názvom odkazujúci na online nákupy), sa právom považuje za najväčší nákupný sviatok roka. Ani vy si nechcete nechať ujsť výpredaje na Black Friday 2022? Tak potom ste na tom správnom mieste!

Black Friday sa na Slovensku úspešne uchytil, pričom záujemcovia o výhodný nákup hľadajú v super akcii najmä produkty v sekcii elektro, no nezaostáva ani oblečenie či hračky, ktoré potom do veľkej miery končia pod vianočným stromčekom.

Vybavte si vianočné darčeky včas a za tú najlepšiu cenu

Áno, práve teraz je ideálny čas zásobiť sa darčekmi na Vianoce, pretože za naozaj akciové ceny nájdete vybrané produkty najbližšie až počas čistenia skladov po sviatkoch v januári/februári či až na jar. S našimi tipmi na obchody z jednotlivých segmentov, či už ide o elektroniku, kozmetiku, oblečenie alebo veci do domácnosti, to zvládnete ľavou-zadnou.

Nenechávajte si zháňanie vianočných darčekov na poslednú chvíľu. A samozrejme, potešte aj seba výhodnou kúpou toho, po čom vám srdce piští. Kedy bude Black Friday tento rok? Na čo sa môžete tešiť v množstve obchodov na Slovensku? A čo vlastne stojí za týmto nákupným šialenstvom? Všetky podstatné informácie nájdete skoncentrované v nasledujúcom článku.

Kedy je Black Friday 2022?

Obdobie najväčších výpredajov a lákavých predvianočných zliav má svoju históriu, o ktorej si ešte budete môcť prečítať. Začneme však tým najpodstatnejším, a to aktuálnym dátumom, kedy sa môžete tešiť na veľký boom výhodných cien, ktoré Čierny piatok so sebou zákonite prináša.

Black Friday v roku 2022 pripadá na 25. novembra. No ako už asi na základe vlastných skúseností viete, času na nákupy máte v rámci tzv. Cyber Week (a nielen v rámci neho) oveľa viac.

V minulosti sa striktne využíval len oficiálny dátum, kedy bol Black Friday stanovený, teda deň po štvrtom štvrtku v novembri. A bolo to presne na 24 hodín. Dnes to už ale neplatí. 

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

akcie cyber monday
Od roku 2005 sa navyše k Čiernemu piatku pridal aj Cyber Monday venovaný špeciálne on-line nakupovaniu v mega zľavách.

No a pravdou je, že v súčasnosti sa nielen na Slovensku s týmito výpredajmi stretávame počas celého novembrového mesiaca. V niektorých obchodoch aj v decembri, ba dokonca z času na čas aj v úplne iných a nečakaných termínoch. Ten pravý, nefalšovaný a naozaj oprávnený nákupný ošiaľ však kulminuje v novembri.

Čo by ste si nemali nechať ujsť počas Čierneho piatku 2022? Inšpirujte sa nasledujúcim výberom on-line obchodov na Slovensku s množstvami rôznorodého tovaru za výrazné zľavy. Vybrali sme pre vás z ponuky to NAJ. Pripomíname, že nákupy on-line sú maximálne pohodlné. Nemusíte sa nikde tlačiť, čakať a predierať sa davmi.

Elektro pre prácu i zábavu – biela a čierna elektronika

Elektronika je segmentom, ktorý patrí počas Black Friday medzi najvyhľadávanejšie, keďže pri drahých veciach, ako sú napríklad počítače, mobily či televízory, býva ušetrená suma naozaj značná.

BLACK FRIDAY ALZA 2022 TU A TERAZ! Nenechaj si ujsť MEGA zľavy! >>>

Pokiaľ teda máte svoj vyhliadnutý kúsok v rámci elektra a aktuálne je aj na sklade, určite netreba váhať. Pamätajte tiež na to, že tieto výpredaje a naozaj výrazné zľavy sa týkajú vo väčšej miere starších modelov, novinky nebývajú až tak výhodné.

 

TOP 3 obchody s elektronikou, ktoré sa oplatí počas Black Friday a Cyber Monday navštíviť

● stovky produktov v zľave

● 09. 11. – 27. 11. 2022

● priebežné zľavy počas Black Friday týždňa – 40 a viac %

 

zľavy do výšky – 70 %

od 14. 11. – 27. 11. 2022

Interiérové doplnky, užitočné veci do domácnosti a hračky

Hrejivá deka pre starú mamu, výbava do kuchyne pre kulinárov či roztomilá hračka pre najmenšieho člena rodiny? Popremýšľajte, čo by sa zapáčilo a zároveň poslúžilo. Uľahčite sebe i blízkym prácu v domácnosti, zabavte deti, skrášlite bývanie a urobte si radosť.

V rámci Čierneho piatku sa oplatí kupovať praktické veci, no i ozdobné doplnky do domácnosti. Nielen vianočné dekorácie, ale napríklad aj super darčeky v podobe krásnych obliečok či štýlových sád tanierov. Krása s úžitkom tak môžu ísť ruka v ruke.

Dávame do pozornosti: Darček pre bábätko? Inšpiruj sa a podaruj úsmev nielen na Vianoce

No a hračky sú zaiste špecifickou kategóriou. Treba podotknúť, že sa po nich oplatí popozerať nielen v špecializovaných hračkárstvach, pretože ich majú v ponuke aj obchody, o ktorých by ste to možno na prvý pohľad nepovedali. A neraz skrývajú poklady, ktoré deťom rozžiaria očká. Nazrite do tabuľky a inšpirujte sa.

TOP 4 obchody s interiérovými doplnkami, užitočnými vecami do domácnosti a hračkami sa oplatí počas Black Friday a Cyber Monday navštíviť

zľavy do výšky – 70 %

● 14. 11. – 27. 11. 2022

zľavy do výšky – 70 %

od 21. 11. – 28. 11. 2022

● výpredaje do výšky – 80 %

● 15. 11. – 06. 12. 2022

zľavy do výšky – 70 %

● 14. 11. – 27. 11. 2022

Oblečenie a kozmetika – TOP výber

Kozmetika a oblečenie sú tradičnými vianočnými darčekmi. Väčšinou nimi nič nepokazíte. Je to taká istota, a to počínajúc ponožkami a darčekovými kozmetickými kazetami končiac.

Samozrejme, že vy môžete byť pri obdarovávaní oveľa kreatívnejší. Športovcom napríklad podarujte funkčné oblečenie a namiesto známeho šampónu s telovým mliekom v kozmetickej kazete poskytnite zážitok vyskúšať niečo nové. A možno nielen nové, ale i neokukané a na prírodnom základe, ktorý blahodarne zapôsobí aj na tú najcitlivejšiu pokožku alebo najproblematickejšie vlasy.

Okrem zháňania darčekov je zaiste fajn kúpiť si niečo aj pre seba. Napríklad obľúbený parfum či krém za cenu, ktorá nie je porovnateľná s tou počas bežného roka.

BLACK FRIDAY ALZA 2022 TU A TERAZ! Nenechaj si ujsť MEGA zľavy! >>>

zoznam obchodov black friday
Black Friday a Cyber Monday je tiež jedinečná príležitosť trochu sa utrhnúť z reťaze, v dobrom zmysle slova, a doladiť si do šatníka kúsok, po ktorom ste už dlhšie pokukovali, ale napokon ste sa neodhodlali na jeho kúpu kvôli cene. Zapátrajte teda po špeciálnych akciách a navštívte e-shopy.
Výhodou on-line výpredajov je i to, že sa nemusíte pachtiť po obchodoch v časovom strese, či nebodaj zápasiť o posledné výhodné produkty s druhými zákazníkmi. Jednoducho si len vyklikáte to, čo chcete v e-shope. No a následne vám objednávku až pred dvere dopraví kuriér, prípadne si necháte zásielku uložiť na e-shopom ponúknutom mieste a všetko budete aj pri náročnejšom časovo rozvrhu stíhať s prehľadom. Poprehŕňajte sa ponukou na Čierny piatok 2022 a veríme, že budete milo prekvapení.

TOP 5 obchodov s módou a kozmetikou, ktorú sa oplatí počas Black Friday a Cyber Monday navštíviť

● kvalitné značkové oblečenie s – 15 % zľavou na celý nákup

(platí s kódom 15DOLU)

● 15. 11. –  30. 11. 2022

● mega zľavy kvalitnej prírodnej kozmetiky až do výšky – 90 %

● 18. 11. – 28. 11. 2022

● zľavy a špeciálne akcie na obľúbené produkty

● 14. 11. – 30. 11. 2022

● zľava – 25 %

(platí s kódom black22)

● 25. 11. – 27. 11. 2022

● zľavy až – 50 % na trendové a zároveň originálne kúsky oblečenia

● 21. 11. –  28.11. 2022

Zdravie a doplnky stravy

Darovať zdravie sebe a svojej rodine? Keby to bolo také jednoduché, urobil by to hádam každý. No je tu minimálne cesta, ako si posilniť imunitu či zapracovať na vylepšení zdravotného stavu vďaka vyladenej strave a účinným výživovým doplnkom.

Nie je vôbec na škodu darovať pod stromček svojim blízkym balíček, do ktorého nakombinujete liečivé čaje, vitamíny a minerály. A určite potešia aj oriešky či sušené ovocie ako zdravá dobrota pre maškrtníkov. No a zabudnúť netreba ani na pomôcky podporujúce zdravý a aktívny životný štýl.

Ktoré TOP 3 e-shopy s doplnkami stravy a ostatnými vecami prospievajúcimi zdraviu sa oplatí počas Black Friday a Cyber Monday navštíviť?

● 2+1 grátis

21. 11. 2022

● zľavy do – 70 %

● 14. 11. – 27. 11. 2022

● zľavy a špeciálne akcie na obľúbené produkty

● 14. 11. – 30. 11. 2022

Krátka história Black Friday – prečo je Čierny piatok čierny?

A na záver ešte pár slov k histórii tohto veľkého nákupného sviatku, korene ktorého nachádzame v USA. Čierny piatok je tradične prepojený s Dňom vďakyvzdania. Black Friday sa totiž realizuje pravidelne deň po Vďakyvzdaní. Oficiálne je tak odštartovaná predvianočná nákupná horúčka. S väčšími výpredajmi sa po tomto období v našich podmienkach stretávame neskôr až v januári.

Existujú v zásade dve hlavné verzie vnímania Čierneho piatku z jeho historického hľadiska. Prečo je tento piatok vlastne čierny? Prvá teória hovorí, že počas týchto masívnych výpredajov už v 60. rokoch 20. storočia kolabovala pravidelne doprava.

Bol to dôsledok toho, ako sa ľudia v čase tohto spravidla voľného dňa naháňali za najlepšími zľavami a darčekmi, čo pôsobilo najmä na policajtov a taxikárov naozaj stresujúco. No a práve preto počastovali tento piatok nelichotivým prívlastkom čierny.

Vybrali sme: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

výpredaje na čierny piatok
Druhá rozšírená teória, tzv. Black Ink Theory, je spojená s tým, ako sa zapisoval zisk a strata v starých účtovných knihách. Zatiaľ čo strata sa zapisovala červenými číslami, zisk bol zaznamenaný čiernou.

No a obchody v minulosti, keď ešte nebola kúpyschopnosť a konzum obyvateľstva na takej úrovni ako v súčasnosti, evidovali preklopenie z červených do potešujúcich čiernych čísel práve v období po Dni vďakyvzdania do Vianoc.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.