REKLAMA

Medzi zábavné činnosti určite nepatrí zakúpenie nového vysávača, ale keď na to príde, máte veľa možností, podľa čoho vyberať. Môžete, samozrejme, prísť do prvého elektroobchodu, pozrieť sa na cenovku a tiež na to, či sa vám práve tento prístroj páči a jednoducho si ho zakúpiť.

Určite si ale pred zakúpením odporúčame naštudovať konkrétne vlastnosti daného vysávača – aký má výkon, či je tichý alebo celkovo kvalitný. Niektoré z týchto informácií získate práve z popisu vysávača, ale niektoré sa z popisu nedozviete. Hľadať informácie o kvalite sa vám do budúcna môže vyplatiť. Predstavte si, že časom zistíte, že upratovanie domácnosti trvá dlhšie, než ste čakali a cena vreciek či filtrov za pár rokov prevýši cenu nového vysávača.

Uprednostnili ste kvalitné vlastnosti pri výbere vysávača? Gratulujeme!

Týmto rozhodnutím si určite ušetríte množstvo času i práce. A nielen to! Vo finále to budú aj peniaze. A to aj napriek tomu, že vysávač nebude stáť málo – toto je proste skvelá investícia.

A kvalita skutočne niečo stojí… 

Čo získate zakúpením drahého špičkového vysávača?

Ušetríte čas aj námahu

Ak má vysávač vysoký sací výkon a k tomu ešte kvalitné hubice, bude upratovanie jedna báseň. Táto dvojka vytvára dokonalú súhru pri vysávaní. Vysvetlíme vám, prečo to tak je.

Predstavte si, že máte perfektný sací výkon, ale hubica sa na koberec prisaje a nepohnete s ňou ani o centimeter. Alebo inak. Máte dokonalú hubicu, ale sací výkon vysávača nie je dostatočný. Ste tak donútení jedno miesto vysávať opakovane. Kvalitné vysávače toto riešia už vo vývoji a vždy nájdu to najlepšie riešenie. 

Ušetríte financie za nákup vreciek a filtrov

Tieto položky nemôžete ignorovať. Ceny filtrov a vreciek sa pri dlhšom používaní vyšplhajú až na cenu vyššiu, než má samotný vysávač. Nebolo by predsa len jednoduchšie, sa počas celej doby životnosti vysávača o tieto veci nestarať? Určite áno. A nižšie sa dočítate, ako na to.

Ušetríte peniaze za nákup ďalšieho vysávača

Ak si zakúpite kvalitný vysávač a budete s ním nadmieru spokojní, nemáte potom dôvod, kupovať si iný. Navyše u špičkových vysávačov sa počíta s dlhšou životnosťou ako u vysávačov za pár eur. A keď už sa nedajbože niečo pokazí, je lepšie ho nechať opraviť v servise a zase ho naďalej používať. To ocení nielen vaša peňaženka, ale aj príroda. Už aj tak dostáva dosť zabrať… 

Zaujme ťa: Zero waste tipy na produkty: 30 vychytáviek do domácnosti  

Vysávačov, ktoré spĺňajú tieto vlastnosti, je určite viac než dosť, my vám však odporúčame prístroje značky Dyson, ktoré sa radia medzi tie najlepšie na svete. Z našej strany to nie je šikovný marketingový ťah, ale hovoria za nás dlhodobé skúsenosti s touto značkou.

Značka Dyson je špecifická svojím dlhodobým vývojom, ktorý vyústil až k dokonalosti. A toto nám neuveríte, dokonca u sieťových vysávačoch došiel tak ďaleko, že už nemajú čo vylepšovať! Ako je to možné?

REKLAMA

Sieťové vysávače Dyson – CineticBigBall

Tieto vysávače sú poslednou generáciou vysávačov, ktoré sú napájané zo siete. Poslednou generáciou myslíme to, že nielen vývojovo, ale aj výrobou. Totiž sám majiteľ firmy a vynálezca sir James Dyson vyhlásil, že už na nich nie je čo vyvíjať a inovovať.

Majú špičkové vlastnosti. Vynikajúci sací výkon sa ich používaním vôbec neznižuje a ich príslušenstvo je pripravené zaútočiť na akýkoľvek povrch. Za celú dobu životnosti – tým sa myslí minimálne 10 rokov (záruka je 5 rokov aj pri nákupe na firmu) – nezakúpite jediné vrecko a ani filter. Ako je to možné? Je to preto, že DysonCineticBigBall nič z toho na separáciu nečistôt nepotrebuje! 

Ďalší tip do domácnosti: Utieranie prachu s maximálnym efektom: Pomôže aj aviváž

Cinetic Big Ball Multifloor 2

Multicyklónová technológia je patentovaná a zachytí aj tie najjemnejšie čiastočky prachu a rôznych alergénov kvalitne a bez potreby filtrov. A to tak, že výstupný vzduch splňuje požiadavky triedy A, čo je trieda vhodná pre alergikov. 

Veľkou výhodou je tiež jednoduchá údržba, čo v praxi znamená, že jedným ťahom vysypete a vyčistíte separačnú nádobu a ihneď potom môžete pokračovať v upratovaní.  

Značka Dyson síce ukončila vývoj tohto vysávača, ale pokračuje ďalej iným smerom. Postupne sa stala lídrom a tým, kto udáva smer vo vývoji batériových bezvreckových vysávačov.

Batériové tyčové a ručné vysávače Dyson

Aj tu sa značka Dyson dostáva na vrchol vývoja. Najvyšší rad vysávačov s označením Dyson V11 Absolute Extra je top na trhu v tomto druhu vysávačov. Tvrdí sa, že ide o najsilnejší batériový vysávač na svete. Za všetko môžu aj špičkové batérie vlastnej výroby. Vysávač je tak schopný vysávať až 60 minút a po jednoduchej výmene batérie je možné pokračovať ďalších 60 minút.

Jeho najväčšou špecialitou je elektronika, ktorá je neustále (360-krát za sekundu) v pozore a kontroluje záťaž a odpor elektrickej rotačnej kefy a podľa toho prispôsobí výkon vysávača. Vďaka tomu pozná, či práve vysáva tvrdé povrchy, a na základe toho bude vysávať dlhšie, alebo či dostáva zabrať od hustého koberca. Stav batérie si môžete pohodlne skontrolovať na rukoväti vysávača, priebežne sa vám tam zobrazuje čas do vybitia a vy vďaka tomu presne viete, koľko času máte na upratovanie.

Samozrejmosťou je multicyklónový separátor nečistôt, ktorý je doplnený o permanentný a pratelný mikrofilter a HEPA filter. Tie viac nemusíte dokupovať, ale to len v tom prípade, ak nechcete po ich vypraní čakať, kým uschnú, alebo vám ich „nerozcupuje“ váš domáci miláčik. Určite tiež oceníte jednoduché čistenie vysávača a jeho variabilitu. V tomto smere sú tak tyčové vysávače jednotkou na trhu. Pokiaľ ich raz vyskúšate, už nikdy si nebudete chcieť iný.  

V predaji sú ešte dva batériové vysávače – najstarší Dyson V8 Absolute a Dyson V10 Absolute. Dyson V10 Absolute je priamym predchodcom typu V11 a na prvý pohľad ich môžete veľmi ľahko zameniť. Majú rovnakú výbavu, akurát má slabšiu batériu a jednoduchšiu elektroniku. Typ Dyson V8 Absolute je najstarší z tejto trojice vysávačov. Má starší typ nádoby na prach a nečistoty, ktorá je umiestnená kolmo na prúdenie vzduchu a taktiež má najslabšiu batériu, s ktorou môžete vysávať „len“ 40 minút. Ale môžeme vás uistiť, že upratovanie s ním je zábava. A to hovoríme z vlastnej skúsenosti. Máme ho doma a nechceme sa s ním rozlúčiť. Po čase som zistil, že ma to vysávanie dokonca baví! Keď vidím na zemi omrvinky alebo menšie nečistoty, nerobí mi problém vziať do ruky vysávač a neporiadok upratať. Pár ťahov a je hotovo! Práca s ním je skutočne rýchla, ľahká a zábavná.

– PR článok –

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.