REKLAMA

Čínsky lunárny kalendár má viacero špecifík. Jedným z nich je aj pohyblivý Nový rok. Ide o tradičný čínsky sviatok, ktorý je veľkolepo oslavovaný. Vrcholí spravidla na pätnásty deň po jeho príchode, a to takzvaným Lampášovým festivalom. 

Kedy bude vítať čínska komunita príchod roka 2021? Podľa nášho kalendára to bude až 12. februára 2021, pričom 11. februára  končí vláda Potkana a všetci by sme si mali vďaka tejto zmene trochu vydýchnuť. Čínsky nový rok 2021 sa bude niesť v znamení  Byvola. Čo to pre nás znamená?

Tiež ťa zaujme: Horoskop na rok 2021 pre každé znamenie zverokruhu 

Čínsky nový rok 2021 a 12 lunárnych znamení

Čínsky lunárny kalendár sa riadi 12-ročným cyklom. Každý lunárny rok patrí jednému zvieraťu, resp. znameniu, a to určuje celkový charakter tohto obdobia. 

Prvý je potkan, ktorý podľa legendy svoje prvenstvo získal vďaka prefíkanosti. Zviezol sa do kráľovstva Nebeského cisára, ktorý usporiadal súťaž s mnohými prekážkami, na chrbte byvola. Potkan tesne pred vstupom zoskočil z byvola a dostal sa doň ako prvý. Nasledoval byvol, potom tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a dvanástku zvierat čínskeho zverokruhu napokon uzatvorilo svojím príchodom prasa.

Mali by ste tiež vedieť, že každému lunárnemu roku prináleží a aj konkrétny živel – drevo, oheň, zem, kov alebo voda. Rok 2021 podľa čínskeho lunárneho kalendára reprezentuje konkrétne kovový Byvol.

Kovový Byvol 2021 – symbol stability i veľkej pracovitosti

Rok 2021 sa teda bude niesť  pod taktovkou kovového Byvola a možno si aj vy na oslavu a pre šťastie pustíte malý lampiónik.

Pozri inšpiráciu: Závesné lampy: Nad stolom, v kuchyni, v miestnosti – aké závesné svietidlá si vybrať?

Statný kovový byvol sa v mnohom odlišuje od prefíkaného Potkana, ktorý nám komplikoval život od 25. februára 2020.

I keď na druhej strane nám Byvol kvôli jeho znakom stability a istej ťažkopádnosti mnohé z roku 2020 zachová.

čínsky nový rok 2021 v znamení byvola
REKLAMA

Byvol nie je revolucionár, neprináša so sebou zásadné zmeny, no zároveň sľubuje isté upokojenie situácie a chaosu, ktorý nám nadelil rok 2020.

Hrany sa obrúsia, nájdeme riešenia komplikovaných situácií a dôjde aj k zmierneniu medziľudských sporov. Isté je však jedno, nič nám do lona nepadne samé od seba. Byvol od nás bude vyžadovať zvýšené úsilie, systematickú pracovitosť a tiež logické myslenie. Racionálny pohľad na svet by mal vystúpiť viac do popredia, a to na úkor emócií. Kovový Byvol je precízny a cieľavedomý  pragmatik, a to je práve to, čo po roku zmätku potrebujeme. Postupne vyriešiť svoje problémy s chladnou hlavou a vytrvalým úsilím.

Viac ako slová a stavanie vzdušných zámkov budú v roku 2021 dôležitejšie činy a udržanie tempa. Ak by sme to mali zhrnúť, nebude to jednoduchý rok, ale na druhej strane sa črtá nádej, že keď zaberieme a prijmeme Byvoliu výzvu dať si život svojou zvýšenou pracovitosťou do poriadku, budeme na jeho konci zberať vytúžené sladké  ovocie.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Byvola?

Nielen rok 2021, ale aj 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949 či 1937 patria k rokom Byvola, a to pod vplyvom striedajúcich sa živlov.

Aká je charakteristika ľudí, ktorí sa narodili v týchto rokoch pod vládou Byvola? Vo všeobecnosti je pre nich typická pracovitosť, cieľavedomosť, trpezlivosť, vyrovnanosť, praktickosť a čestnosť.

Byvoli toho znesú naozaj veľa a dokonca ani nečakajú chválu a uznanie. 

Neprehliadni: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

kovový byvol 2021

Keď sú však prekročené isté hranice, môže sa i trpezlivý a rozvážny Byvol zmeniť na nebezpečného tvora. A to najmä vtedy, keď je poháňaný do veľkých zmien alebo je často emocionálne zraňovaný od blízkych. Nedobre však na neho pôsobia aj príliš veľké a okázalé gestá lásky či náklonnosti. Nemá rád hlučných a urečnených ľudí bez výsledkov práce.

Čo sa týka negatívnych stránok povahy Byvolov, nemali by ste od nich čakať zmysel pre humor. Nesú v sebe tiež istú dávku fanatizmu a upätosti. K negatívnym znakom patrí i tvrdohlavosť  a sklon k pomstychtivosti.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.