Aký bude rok 2021 z hľadiska astrológie? Čaká nás nemilé pokračovanie z roku 2020 alebo sa všetko na dobré otočí? Ešte skôr, ako prejdeme k jednotlivým znameniam zverokruhu, načrtneme všeobecné tendencie. Horoskop na rok 2021 naznačuje, že mnohé z našich životov, či už po dobrom alebo po zlom, odíde. Pôjde o rôzne zbytočnosti a nefunkčné nastavenia mysle, nevhodné hodnotové orientácie,  veci či dokonca vzťahy.

REKLAMA

Rok 2020 zbúral istoty a i rok 2021 mnohé zoberie, ale je v tom oveľa pozitívnejší náboj. A to náboj hľadania a nachádzania nových spôsobov a riešení, ako ďalej. K slovu sa totiž dostáva Saturn, ktorý sa spolu s Jupiterom presúva do znamenia Vodnára. 

Hviezdna konštelácia naznačuje, že v tomto roku budeme hľadať a mnohí i nájdu novú cestu, po ktorej možno bezpečne ísť vpred. Vyžaduje si to dávku odhodlania, disciplíny a trochu iného pohľadu na situácie. Nič však už nebude také, ako pred rokom 2020. Nemali by sme sa však báť zmien a inovácií, ktoré sú nevyhnutné. A jednoducho sa zmieriť s tým, že staré vychodené chodníčky už úspech neprinesú. Nebude jednoduché nájsť nové, ale cieľavedomosť prinesie želané ovocie.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie BARAN (21.03. – 20.04.)

Vo všeobecnosti možno povedať, že pre Baranov bude rok 2021 vcelku priaznivý. No a to najmä prvé tri mesiace, ktoré so sebou prinášajú veľa zaujímavých príležitostí a relatívne hladký priebeh pri plnení cieľov. Po úspešnom úvode roka sa však môžu ohlásiť komplikácie vo forme oslabenej imunity či neočakávaných výdavkov. Hoci sa rok 2021 pre Baranov nesie v duchu prosperity, apríl a máj môžu byť pre ich účty celkom zaťažkávajúcou skúškou. Treba myslieť na zadné vrátka a tiež si dávať pozor na prípadné pochybenia, ktoré by mohli mať dlhotrvajúci dopad. Zvýšená opatrnosť je teda na mieste.

Gratulovať však možno Baranom k harmonickým partnerským a rodinným vzťahom. Pozitívne bude aj všetko ohľadom detí, či už sa Barani chytajú na nový prírastok do rodiny alebo už deti vychovávajú.

Zaujme ťa: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Baranovi?

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Baran
Láskyplné vzťahy sú v tomto roku pre Baranov najlepším hnacím motorom. Dokonca aj nezadaní sa môžu tešiť na osudovú lásku. V rámci vzťahov si však musia dať Barani pozor na „komandovanie“ druhých a manipulatívne sklony, čo by sa im mohlo naozaj nepríjemne vypomstiť. Každý, aj ten najmierumilovnejší človek, má totiž isté hranice, no a po ich prekročení už vzťah nemusí byť nikdy ako predtým, nech už ide o priateľa, rodinného príslušníka alebo kolegu. Horoskop na rok 2021 vyzýva Baranov k väčšej empatii a k tímovej práci.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie BÝK (21.04. – 21.05.)

Pre Býkov bude tento rok najväčšou výzvou vzdať sa zabehnutého spôsobu života. Pokiaľ však neváhajú a prikývnu na zmenu, čaká Býkov naozaj dobré a produktívne životné obdobie. Budú sa síce musieť trochu prekonávať, no výsledky ich ešte viac motivujú k činorodej aktivite. Apríl je najlepším mesiacom z hľadiska kariéry i zmeny zamestnania.

Jarné obdobie možno označiť za prevratné a ľudia narodení v tomto znamení sa môžu tešiť z dostatku energie, vďaka ktorej zdolajú prekážky a chytia sa s úspechom nových výziev. Stačí len dať šancu novinkám. Nebude chýbať ani dostatok odvahy a sebavedomia. Tí, ktorí si chcú udržať svoju pozíciu v práci, si ju i posilnia. No hviezdy prajú v tomto čase najmä tým, ktorí chcú začať niečo vlastné. Podnikanie je pre Býka výzvou, ktorá mu môže veľa zobrať (a to najmä energie a istého pohodlia), no vie mu aj veľa ponúknuť. Väčšia sebarealizácia a pocit, že má Býk všetko vo svojich rukách, mu za to stoja.

Horoskop na rok 2021 však Býkov varuje pred nerozvážnymi činmi či slovami vo vzťahu ku svojej polovičke. V láske dôjde k viacerým zásadnejším zmenám. Slobodní Býci budú mať koncom leta najväčšiu príležitosť spoznať lásku. Dalo by sa povedať, že nielen v oblasti vzťahov poskytne rok 2021 Býkom šancu „poupratovať si“ pred prahom, vpustiť do života novú pozitívnu energiu a stať sa harmonickejšou osobnosťou. 

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Býk
Neprehliadni: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Býkovi?

Určite však pri tom všetkom treba počúvať, aké signály vysiela telo a okamžite na ne reagovať. Dopriať organizmu v prípade nedostatku energie plnohodnotný spánok i relax a tiež neprehliadať náznaky prípadných zdravotných ťažkostí.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Tak ako aj pre iné znamenia zverokruhu bude rok 2021 obdobím nových začiatkov, tak aj Blíženci sa v mnohých sférach postavia na novonarysovanú štartovaciu čiaru. Avšak viac ako iným znameniam im hviezdy doprajú veľkú dávku šťastia. Nadpriemerne by sa im malo dariť najmä vo finančnej sfére. Horoskop na rok 2021 tiež predpovedá  urovnanie sporov či nezrovnalostí z minulého roka.

Základom pre čo najúspešnejší rok 2021 pre Blížencov je však mať dobrý plán, držať sa ho a na nič nezabudnúť. Staviť treba na kvalitu, nie na kvantitu čiastkových ašpirácií. Všetko by malo ísť viac-menej hladko. I keď, samozrejme, bude to vyžadovať aj značné odhodlanie a vynaloženú energiu zo strany Blížencov.

Na výbuchy hnevu, podráždenosť a prehnanú súťaživosť si treba dať pozor v marci, keď do znamenia vstupuje Mars s jeho bojovnou náladou. Najideálnejšia doba po zdravotnej a vzťahovej stránke čaká Blížencov v jarných mesiacoch. Naplno to však rozbalia v lete, ktoré si aj treba náležite užiť a zregenerovať sa po pracovnom vypätí.

Ako sa bude rok 2021 chýliť ku koncu, môžu sa zas k slovu dostať nie najlepšie emócie, ako napríklad smútok a vnútorná rozpoltenosť. Situácii môže pomôcť dotiahnutie celoročných cieľov do úspešného finišu, ale tiež primerané a neprehnané očakávania.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Blíženci

Horoskop na rok 2021 pre znamenie RAK (22.06. – 22.07.)

Hviezdy majú pre ľudí narodených v znamení Raka pripravený o čosi náročnejší rok. Nebude však taký záťažový ako ten predošlý. I keď  v niektorých chvíľach možno aj pôjdu na hranicu svojich psychických a fyzických síl, ich snaha, pracovitosť i kreativita bude odmenená sladkými plodmi. V tomto zmysle ide o sľubný rok spojený so zásadnejším posunom v živote a väčšími zmenami. Ešte viac ako inokedy by mali Raci staviť na svoju intuíciu, čo im pomôže vyhnúť sa podvodom, ktoré na nich môžu byť namierené. Opatrnosti nikdy nie je dosť.

Veľkou výzvou pre Rakov v roku 2021 je nenechať sa zahnať do kúta a posilniť svoju sebaistotu. Určite si je nevyhnutné po vypätých stavoch a záťaži naordinovať pokoj a relax. Len vďaka oddychu sa podarí vyvažovať a balansovať krehké vnútro citlivých Rakov a zachovať si zdravý úsudok. Vyčerpanosť by sa mohla negatívne odraziť aj na medziľudských vzťahoch. V komunikácii sa oplatí voliť miernejšie slová.

Nuda teda rozhodne nehrozí. Energie druhej polovice roka však dajú aktivitám Rakov ľahší priebeh, čo sa odrazí aj na ich dobrej nálade. V tomto čase je taktiež ideálne vymaniť sa zo zvykov, ktoré Rakom bránia v rozlete a vo využití svojho kreatívneho potenciálu.

Čo sa týka zdravia, riešiť by si mali Raci postupne najmä chronické problémy. Partnerské zväzky im poskytnú bezpečný prístav a z hľadiska financií bude plodný najmä záver roka. Práve vianočné obdobie roku 2021 bude pre Rakov obdobím žatvy.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Rak

Horoskop na rok 2021 pre znamenie LEV (23.07. – 23.08.)

Náročné obdobie, ktoré si bude vyžadovať pracovitosť, odhodlanie, pevnú vôľu a pozitívne naladenie, čaká v roku 2021 aj ľudí v znamení Leva. Silný bude v tomto duchu najmä začiatok roka, ktorý so sebou prinesie mimoriadne príležitosti v pracovnej sfére. Ideálne je začať riešiť to najpodstatnejšie a najdôležitejšie, pretože horoskop na rok 2021 pre Levov poukazuje, že od januára do marca pôjde o ich najúspešnejšie obdobie. Na čo siahnu, to sa podarí. So zdravím to však bude v tomto období slabšie. Zlepšenie možno očakávať až začiatkom jari, kedy Levi pocítia prílev energie. Pozor na nevhodný stravovací režim a zlé návyky, ktoré dostávajú organizmus ešte do väčšieho deficitu.

Levov čakajú v roku 2021 silné kontrasty, zásadné voľby a tiež zmeny v hodnotových orientáciách. Hoci sa najviac príležitostí a dynamiky prejaví začiatkom roka, aj v jeho strede a závere pôjde miestami do tuhého. Vyžadovať si to bude plnú koncentráciu a možno i radikálnejší prístup k riešeniu problémov. Keďže tlaky vnútorné i tlaky okolia sa ani časom zásadnejšie nezmiernia, mali by si Levi strážiť a šetriť svoju psychickú energiu na každom kroku a nevenovať ju zbytočnostiam.  Mali by sa skôr zamerať na to, čo je naozaj v ich silách ovplyvniť a zmieriť sa s tým, že jednoducho nemôžu mať nikdy úplne všetko vo vlastných rukách.

Na čo by mali Levi špeciálne dbať, je to, aby práca nenarúšala ich súkromné aktivity. Nielen v lete by si mali Levi dopriať niekoľko dní ničnerobenia, pretože náročné mesiace si vyžadujú načerpanie nových síl. A okrem toho ešte do konca roka čaká na Leva pár výziev, a to nielen pracovných, ale aj rodinných a partnerských. Nezadaní Levi by sa mali viac sústrediť na posilňovanie priateľských a rodinných vzťahov namiesto hľadania veľkej a  osudovej lásky.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Lev

Horoskop na rok 2021 pre znamenie PANNA (24.08. – 23.09.)

Pre Panny pôjde o rušný, ale veľmi obohacujúci rok s príjemnými zážitkami. Mnohé úspechy alebo zárodky budúcich úspechov z roku 2020 prejdú do roka 2021. Panny však nemôžu zaspať na vavrínoch. Plné nasadenie si bude vyžadovať už január.

REKLAMA

Pozri aj: Práca snov podľa znamenia zverokruhu: Robíš to, čo ťa napĺňa?

Isté je, že sa toto zemské znamenie v roku 2021 bude viac tešiť z maličkostí a upustí do veľkej miery aj od nalinkovaných štandardov a pravidiel. Rovnako dôjde aj k hlbšiemu pochopeniu a precíteniu seba a druhých. Niektorým priam „padnú klapky z očí“.

Mnohé Panny tento rok posunú svoje partnerské vzťahy na oficiálnu úroveň. Nezadané Panny vďaka priaznivým hviezdnym konšteláciám zmiernia zo svojich nárokov a dočkajú sa vrelej lásky. Treba však pripomenúť, že začiatkom júna ich čaká emocionálne náročné obdobie, a to ako vo vzťahoch, tak aj v práci. Úľavu a uvoľnenie prinesú rozhovory v rodinnom či priateľskom kruhu.

V druhej polovici roka by si mali Panny dávať špeciálny pozor na zdravie, a to najmä úrazy spojené s cestovaním alebo prácou. Pri zachovaní opatrnosti, citlivosti k druhým a pri cielenom rozvíjaní osobného potenciálu však čaká Panny naozaj úspešný a plnohodnotný rok s veľkým R.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Panna

Horoskop na rok 2021 pre znamenie VÁHY (24.09. – 23.10.)

Rok 2021 bude pre Váhy diametrálne odlišný a má dokonca potenciál stať sa najlepším rokom poslednej dekády. Samozrejme, že aj toto vzdušné znamenie bude čeliť mnohým výzvam, ktoré si pre nás všeobecne pripravili hviezdne konštelácie. No potešujúce je to, že niektoré úspechy a šťastné chvíľky prídu samé od seba bez ich výraznejšieho úsilia. Čo si viac priať?!

Áno, treba podotknúť, že to pre Váhy nebude ružové úplne vo všetkých oblastiach života a najmä partnerské vzťahy majú tendenciu dostať sa do krízy, no pokiaľ Váhy zoberú v roku 2021 ako svoju hlavnú výzvu cvičenie si trpezlivosti a hlbšieho porozumenia, mala by sa aj oblasť lásky vyhnúť nešťastiu.

Váhy ako flexibilné vzdušné znamenie nebudú mať problém vyrovnať sa so zmenami a obratmi, ktoré prináša rok 2021. Práve naopak, vyťažia z nich maximum pre svoj prospech. Je to ideálny čas na začiatok podnikania a celkovo možno očakávať nárast príjmu. Nie je vylúčená ani zmena zamestnania, čo neskôr Váhy veľmi ocenia. Polepšia si nielen finančne, ale budú sa cítiť aj viac naplnené. Určite by však mali myslieť na horšie časy a urobiť si finančný vankúš. Vyrovnaný domáci rozpočet je jedným zo základných pilierov ich dobrej nálady.

November prinesie Váham pozitívne silné emócie a aj trochu oddych od kariéry. Nezadané Váhy majú najväčší predpoklad spoznať v tomto čase osudového partnera.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Váhy
Po zdravotnej stránke by Váhy nemali čeliť žiadnym výrazným ťažkostiam. Ak sa nejaké prípadne objavia, viac-menej majú náväznosť na nezdravý životný štýl niektorých Váh. Je čas zbaviť sa všetkých zlozvykov, ktoré môžu ohrozovať zdravie.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Pre Škorpiónov bude rok 2021 mimoriadne sľubný najmä v oblasti lásky a rodiny. Najväčšou výzvou je správny výber životnej cesty. Toto vodné a emóciami nabité znamenie sa totiž dostane na rozcestie. Výber smeru ovplyvní Škorpiónov nasledujúce roky. Takže je na mieste opatrnosť i hlbšie zamyslenie sa nad prioritami.

Menšie problémy a nervozita môžu nastať začiatkom roka v zamestnaní. Od apríla si však Škorpióni vydýchnu a naskočia na pozitívne vibrácie. Od tohto času budú naplno vnímať a absorbovať zmeny, ktoré sa budú diať v ich životoch, ale aj v životoch blízkych ľudí. Sami sa stanú oporou pre druhých a posilnia si svoje pozície ako v rodine, tak aj v kariére. Rozhodnosť a vitalita sa veľmi pozitívne podpíšu na všetkých ich aktivitách. Až do zimy budú takmer nezastaviteľní, preto by si mali dávať väčšie a odvážnejšie ciele. A pustiť sa aj do toho, čo už dlho odkladali.

Horoskop na rok 2021 Škorpiónom predzačuje, že vo vzťahoch a rodine nastane veľmi harmonické obdobie. Zadaní reprezentanti tohto znamenia posilnia svoje zväzky a posunú ich na ďalšiu úroveň. Taktiež sa bude rok 2021 niesť v znamení príjemných a obohacujúcich zážitkov s rodinnými príslušníkmi, priateľmi a partnermi. Na tento rok budú Škorpióni spomínať s radosťou v srdci.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Škorpión

Horoskop na rok 2021 pre znamenie STRELEC (23.11. – 21.12.)

Rok 2021 prináša Strelcom príležitosti a prekvapenia, ktoré sa už len tak ľahko nezopakujú. A aj keď reprezentanti tohto znamenia nezvyknú žiť v rutine a zabehaných koľajách, tento rok bude nesmierne dynamický aj pre ich ohnivú náturu. Napriek šialenej jazde rokom 2021, ktorá by sa dala prirovnať húsenkovej dráhe, z nej vyjdú posilnení a obohatení. A to nielen materiálne.

Útočiskom a zároveň studnicou inšpirácie bude pre Strelcov rodina. I keď môže dôjsť k istým nezrovnalostiam, no treba si pamätať, že preventívnymi krokmi proti prípadným problémom je zásadné oddelenie práce od súkromia. Pokiaľ si Strelci nebudú ťahať do domácnosti svoje pohotovostné a bojové nasadenie z práce, nemalo by dôjsť ku komplikáciám, hádkam či zbytočnému napätiu. Novovznikajúce partnerstvá si však budú musieť preskákať aj negatívnejšími skúsenosťami. Pokiaľ však vydržia, je šanca, že pretrvajú veľmi dlhý čas. Vo vzťahoch by mali Strelci klásť väčší dôraz na potreby druhých a vôbec lepšie si ich uvedomovať.

Rok 2021 Strelcom nedá veľa príležitostí vydýchnuť si a práve preto by si mali posilňovať imunitu a nezaťažovať si zbytočne organizmus prázdnymi kalóriami. Pozor na váhu a udržanie zdravia obličiek, k čomu dopomôže i pravidelný pitný režim. Okrem vody sa do neho oplatí zaradiť i správne vybrané bylinkové čaje.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Strelec

Horoskop na rok 2021 pre znamenie KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

V roku 2021 nadobudnú Kozorožci nové hodnoty aj pohľad na život. Dôjde k obrúseniu hrán a ich povaha sa predvedie pod vplyvom hviezdnych konštelácií v tom najlepšom svetle. Horoskop na rok 2021 predpovedá Kozorožcom v prvom rade ľahšie zvládnutie prekážok a doriešenie problémov z minulého roka. Aj vďaka spätnému pohľadu a vďačnosti za prichádzajúce nové riešenia sa stanú Kozorožci viac duchovnejšími. To však neznamená, že sa stratí ich pragmatizmus a praktická stránka. Len dostane akési ľudskejšie kontúry.

Je veľmi pravdepodobné, že reprezentanti tohto zemského znamenia zmenia pracovnú pozíciu alebo začnú úplne odznova v odbore, ktorý je ich vášňou, no doteraz ich neživil. K týmto zmenám bude dochádzať aj vďaka rozvinutiu emocionálneho aspektu Kozorožcov, ktorý minulé roky stagnoval. Lepšie tak pochopia sami seba a akceptujú to, čo ich napĺňa a robí šťastnými. Zodpovednosť v práci i k rodine však zostane ich prioritou.

Lepšie sebapoznanie i prehĺbenie pochopenia vo vzťahoch sa odrazí aj na posilnení láskyplnosti a harmónie v rodine a priateľstve. Láske bude vládnuť nečakane romantika a dokonca plachosť v ešte len rozvíjajúcich sa vzťahoch. Mnohí Kozorožci zatúžia po veľkej rodine.

Zmeny, ktoré so sebou pre Kozorožcov prináša rok 2021, sú v zásade pozitívne a teda sa nemusia báť vkročiť do neho naplno so sebadôverou. Nehrozia ani zdravotné problémy, preto smelo vpred.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Kozorožec

Horoskop na rok 2021 pre znamenie VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Nemožno povedať, že by bol nadchádzajúci rok pre Vodnárov pohromou, no je zrejmé, že dôjde k istým stratám. Minimalizovať ich však môžu vďaka obozretnosti a posilneniu svojich pozitívnych kvalít. Potrebná bude aj dávka pohotovosti, s ktorou bude nutné prijímať prichádzajúce zmeny, zvraty a nečakané prekážky.

Zásadný význam bude mať pre Vodnárov tento rok plánovanie. A prvé tri mesiace roka by sa mali vyhnúť akýmkoľvek väčším investíciám.  V tomto čase hrozí, že prídu o dosť peňazí. Ak sa tak stane, odrazí sa to negatívne aj na ich zdraví. Svoje prípadné pochybnosti by mali konzultovať s rodinou a nevrhať sa po hlave do na prvý pohľad lákavých, no možno i zradných príležitostí.

Tento rok sa Vodnárom odporúča zachovať to, čo nadobudli v predchádzajúcich rokoch. Výrazný posun dopredu netreba očakávať, a to najmä čo sa zamestnania a financií týka. Spomínané sa však neviaže na vlastný sebarozvoj, ktorému by mali reprezentanti tohto znamenia venovať zvýšenú pozornosť i čas. Vo vzťahoch kvantitu nahradí kvalita, čo možno vnímať naozaj pozitívne.

Treba si zapamätať, že sebecké správanie v roku 2021 naozaj nemá miesto. Vodnári by ho mali stráviť v kruhu rodiny a priateľov a pomáhať im, ako sa dá, pokiaľ to bude v ich možnostiach a schopnostiach. Nová naplňujúca láska pre osamelých Vodnárov nie je v roku 2021 na obzore.

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Vodnár

Horoskop na rok 2021 pre znamenie RYBY (20.02. – 20.03.)

Keby sme mali jednou vetou vystihnúť, aký bude rok 2021 pre znamenie Rýb, tak je to táto nasledujúca. Obdobie vnútorného pokoja a harmónie sa bude striedať s nepokojom a na povrch sa dostanú znova i mnohé otázniky z minulosti. Treba si však pamätať, že hviezde konštelácie jednoznačne naznačujú novinky a zásadnejšie zmeny, ktorým sa treba prispôsobiť a pohľad do minulosti je len zbytočnou brzdou pri ich prijímaní.

Pokiaľ sa Ryby zmieria s touto skutočnosťou a nebudú zbytočne pitvať minulosť, mali by sa im splniť aj mnohé tajné túžby. A to predovšetkým tie, ktoré sa týkajú rodinného zázemia. Určite si však bude rok 2021 vyžadovať, aby si vylepšili svoje schopnosti a zručnosti. Investícia do doplnkového vzdelania v prvom polroku sa im vyplatí a plody (napríklad v podobe zvýšeného platu) budú žať už koncom roka. A navyše, keď budú svoj čas venovať niečomu užitočnému, nebudú mať čas rozvíjať sebazničujúce emócie.

Hlavnou výzvou pre Ryby je cibrenie si schopnosti oddeľovať podstatné od nepodstatného v ich životoch a sústredenie sa na to, čo reálne môžu ovplyvniť a prinesie im želaný efekt. Pokiaľ zo života vyhodia balast, a to nielen v podobe vecí, ale napríklad aj škodlivých informácií, pôjde im všetko s väčšou ľahkosťou a nebudú sa musieť utiekať do emocionálneho martírstva, ku ktorému budú mať sklon najmä v zimných mesiacoch roka 2021.

Foto: Freepik

Horoskop na rok 2021 pre znamenie Ryby

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.