REKLAMA

Jar už pomaly, ale isto klope na dvere a my by sme mali okrem poriadneho upratovania a organizovania domácnosti porozmýšľať aj na jej jarný šatom. Ak chceme byť IN, zakomponovať treba trendové farby a, samozrejme, nemali by chýbať ani kvety. No nielen tak v hocijakej podobe. Jar v byte privítate s noblesou a štýlom, keď svojmu príbytku doprajete maľované prvky. Poďte sa na to pozrieť bližšie. A viete, čo je najlepšie? Očarujúci jarný interiér vás ani nemusí stáť veľa, pokiaľ máte trošku šikovné ruky.

Inšpiruj sa: Veľkonočné priania a pozdravy: Tu sú tie najkrajšie vinše

Horúci trend pre jarný interiér 2020

Aj túto jar budú v kurze prírodné materiály, ale celkovo aj farby či dizajn blízky prírode.

Ešte viac do popredia vystupuje „boj proti plastom“. Tie v kurze rozhodne nebudú, takže by ste sa im mali vyvarovať, a to aj pre dobro planéty.

Zaujme ťa: Poznáš blahodarné účinky cvikly? Začni ju jesť a neoľutuješ!

S jarou by malo do príbytku vstúpiť aj prejasnenie a oživenie, a to nielen s pomocou pastelových odtieňov (tie nie sú nevyhnutnou podmienkou), ale tomuto sviežemu obdobiu by mali dominovať najmä kvetinové motívy. Nehovoriac o tom, že kvetiny či listy rôzneho druhu sú dominantným ozdobným prvkom počas celého roka.

Farbami jari 2020 sú najmä zelená, koralová, ale aj menej tradičná bronzová či zlatá farba. Samozrejme, že zabudnúť nesmieme ani na vyhlásenú trendy farbu roka 2020, ktorou je klasická modrá.

REKLAMA

Obrusy, poťahy na vankúše, závesy či záclony – toto všetko môžete ozvláštniť klasickým jarným motívom. Zvoliť si však môžete aj neutrálnejšiu celoročnú verziu, na ktorú sa hodia napríklad už spomínané listy. Exotické palmové listy ešte nejaký ten čas zostanú v kurze a hodia sa nielen na jar, takže vaša DIY výzdoba bude mať dlhšie trvanie. Prípadne si môžete vybrať nejaký abstraktnejší tvar, ktorému nehrozí „opozeranie sa“. 

Hoci je tých interiérových trendov na jar viacero, my vyberáme do pozornosti jeden konkrétny, ktorý vás bez pochýb chytí za srdce. Je to trend, ktorý v podstate nie je úplnou novinkou, prešiel však istými inováciami. Hovoríme o úchvatných maľovaných doplnkoch.

Neprehliadni: Citrón do mikrovlnky? Poď sa pozrieť, prečo je to dobrý nápad

Kde si dopriať maľované detaily?

Ešte minulý rok boli mimoriadne módne valčekové omietky s kvetinovými motívmi a niet pochýb o tom, že tento trend bude postupne doznievať ešte aj tento rok. No za top maľované dekorácie možno túto jar považovať najmä tie, ktoré sa objavia na textíliách.

Obdivuhodné DIY projekty

Veríme, že načerpáte inšpiráciu z koláží, ktoré sme pre vás vybrali zo sociálnej siete Pinterest. Vidíte, že s trochou šikovnosti a s pomocou farieb na textil a šablóny dokážete premeniť aj kus pomerne nudného textilu na výnimočný a trendový prvok, ktorý razom urobí aj z jednoduchého či minimalistického priestoru svieži jarný interiér. A nikto nebude pochybovať o tom, že do vášho príbytku vstúpilo obľúbené ročné obdobie plné nádeje a nových začiatkov.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.