REKLAMA

Bohužiaľ, hrozba ochorenia Covid-19 v dnešných dňoch preveruje nielen našu odolnosť voči panike a schopnosť urobiť maximum pre to, aby sme riziko nákazy minimalizovali, ale preveruje aj fungovanie zásobovania. Dezinfekcia rúk či rúška – to je nedostatkový tovar.

V minulom článku sme vám poradili, ako sa vyrába domáci dezinfekčný prostriedok. A teraz nasleduje niekoľko tipov, ako si pomôcť, keď sa vám v lekárni či obchode rúško neušlo. Lebo problém nie je, že ich ľudia nechcú nosiť. Toto tabu sa už prelomilo. Problémom je momentálne to, že jednoducho rúška v lekárňach nie sú. Pokiaľ ste sa nimi nezásobili pred dvoma týždňami, tak ste teraz bez nich. Nečakajte však, kým prídu prvé zásoby zo Zornice.

REKLAMA

Ako si vyrobiť rúško na tvár?

Samozrejme, že je ideálne, ak máte certifikovaný výrobok. A úplne naj, keby by ste mali nie rúško, ale rovno respirátor. No keď ho nemáte, tak musíte vychádzať z toho, čo je doma. Jednoducho si urobíte improvizovanú náhradu ochranného rúška na tvár. Všetko je lepšie ako nič.

Oplatí sa vedieť: Rúško alebo rúška? Ktorá možnosť je správna?

Okolo úst a na nos si v najhoršom prípade môžete dať aj šál či šatku. S trochou šikovnosti si však viete urobiť aj základné jednorazové rúško z kuchynských utierok a s využitím kancelárskych pomôcok. A dokonca tí šikovnejší, predovšetkým zručné gazdinky, si môžu ochranné rúško ušiť z látky, čo je ešte o čosi účinnejšia alternatíva. Ako na to? Vybrali sme pre vás skvelé tipy z Youtube. Pretože lepšie je jedenkrát vidieť, ako veľakrát čítať či počuť. Tieto návody rozhodne stoja za to!

Nezabúdajte však, že rúško nie je všetko. Rovnaký dôraz by ste mali klásť na dezinfekciu rúk, povrchov v domácnosti a von sa oplatí nosiť aj jednorazové rukavice. Keď však nemusíte, určite nikam nechoďte a zostaňte doma.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.