Ich hviezda zhasla skoro, a to vo veku 27 rokov – slávne mená, no neslávne konce. Rýchle životy plné ostrých zákrut, ktoré rovnako rýchlo vyhasli. No naozaj museli? Klub 27, ktorého predstavitelia sú už po smrti a väčšinou ide o hudobníkov či iných reprezentantov umeleckej sféry, sa dostane vždy do pozornosti v momente, keď do jeho radov pribudne niekto nový. Tento klub sa väčšinou skloňoval v súvislosti so zahraničnými celebritami, avšak pripísala sa do neho svojím nečakaným a dobrovoľným skonom aj známa slovenská herečka Monika Potokárová.

Citlivé umelecké duše?

Klub 27 je v podstate akýmsi fenoménom, ktorý je zahalený rúškom tajomstva. Niekomu možno v hlave rezonujú konšpiračné teórie s odkazom na odvrátenú stranu numerológie, zradnú symboliku či pochybné spolky. Na odchod známych hviezd sa však dá pozrieť aj racionálnejšie. Už pri prvom pohľade na osobnosti Klubu 27 si možno ako prvé pomyslíte, že za ich predčasným koncom stál životný štýl, ktorí viedli.

Hovorí sa, že duše umelcov sú citlivejšie a náchylnejšie na depresie a rôzne negatívne vonkajšie okolnosti. Ich výnimočnosť si vyberá krutú daň. Niektorí z členov Klubu 27 sa však so smrťou zahrávali, dokonca si ju aj predpovedali alebo po nej túžili. Smrť týchto umelcov však bodla hlboko do srdca mnohých, ich fanúšikovia sa dodnes nedokážu zmieriť s odchodom svojich obľúbencov a dokonca spriadajú myšlienky o tom, že žijú, ale v utajení na odľahlých miestach. Nech už je to akokoľvek, tieto osobnosti „zamrzli v čase“ a ľudia si ich budú vždy pamätať ako večne mladé.

Nahliadnite do výberu nešťastných duší, ktoré do seba pohltil Klub 27.

Foto: Pinterest/Instagram

Monika Potokárová

Slovenská talentovaná herečka, členka súboru SND, ktorej hviezda stúpala stále vyššie a mnohí jej predpovedali závratnú kariéru. Za stvárnenie divadelných postáv, ktorých boli desiatky, získala aj mnohé významné ocenenia. No ona si napriek tomu vybrala dobrovoľný koniec svojho života, o príčine ktorého sa v médiách stále špekuluje. Isté je však jedno, do prekliateho Klubu 27 vstúpila 25. novembra 2019.

Kurt Cobain

Spoluzakladateľ a frontman legendárnej skupiny Nirvana trpel mádiodepresívnou psychózou, pričom jeho psychické problémy mali počiatok už v detstve, ktoré i „vďaka“ rodičom nemal radostné. Deštrukčné sklony sa výrazne prejavovali aj v textoch jeho piesní. Cobainova samovražda je spájaná s užitím veľkého množstva heroínu. Našli ho zastreleného guľovnicou a v liste na rozlúčku zanechal posolstvo, že „je lepšie zhorieť ako vyhasnúť.“

Amy Winehouse

Silný a nezameniteľný hlas tejto anglickej jazzovej, soulovej a R&B speváčky nenechal chladným asi nikoho. Čím vyššie však jej spevácka kariéra napredovala a čím bola slávnejšia, tým viac sa prepadala do závislostí a jej reputácia bola priam katastrofická. A hoci fanúšikovia do poslednej chvíle verili, že sa dostane z područia drog a dokončí svoj tretí album, nikdy sa tak nestalo. Zomrela v roku 2011 na predávkovanie alkoholom.

Zaujme ťa: Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu: Na tomto popracuj!

Foto: Pinterest

Jim Morrison

Svoj zápis do Klubu 27 si prorokoval americký básnik a spevák skupiny The Doors. Jima Morrisona napriek veľkej sláve a talentu prevalcovali vnútorní démoni. Súčasťou jeho života sa stal vo veľkej miere alkohol a LSD. Podľa oficiálnych údajov mal zomrieť v Paríži na zástavu srdca, nejasné okolnosti však po jeho smrti nahrávali mnohým konšpiračným teóriám.

Janis Joplin

V Klube 27 má svoje smutné miesto aj toto „dieťa kvetov“ a kráľovná psychadelického soulu, ktorá sa stala slávnou najmä vďaka formácii Big Brother and Hoding Company. Pod jej smrť sa pravdepodobne podpísal jej životný štýl, ale konkrétne to, že v roku 1970 si dala príliš silnú dávku heroínu v kombinácii s alkoholom. Podľa všetkého však nešlo o plánovanú samovraždu.

Neprehliadni: Kríza ako šanca: Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Jimi Hendrix

Búrlivou povahou disponoval tento fenomenálny gitarista a hudobník už od detstva, z ktorého si niesol svoje traumy. Slávu žal vo veľkom na vrchole éry hippies aj vďaka kapele Jimi Hendrix Experience, pričom nezabudnuteľným sa stalo jeho vystúpenie na festivale Woodstock. Pri jeho smrti nie je doteraz zrejmé, či išlo o dobrovoľný odchod zo sveta alebo nehodu. Zabila ho kombinácia liekov a alkoholu. 

Viac o klube 27 sa dozviete TU.

Foto: Pinterest/Instagram

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.