REKLAMA

Najhoršie vlastnosti znamení sme síce už v jednom z našich článkov zosumarizovali, ale špeciálnu pozornosť si istotne zaslúži konfliktnosť jednotlivcov. Prečo? Jednoducho preto, lebo konfliktný typ človeka dokáže urobiť aj z pokojného dňa peklo. Vytvára spory, rozčúli sa aj pre drobnosti a musí mať vždy posledné slovo. 

Útočné správanie majú niektorí ľudia viac v krvi. A v rámci zverokruhu možno odhaliť hneď tri znamenia, ktorých predispozície k tomuto negatívnemu správaniu sú naozaj veľké. Toto sú tri najkonfliktnejšie znamenia, pred ktorými sa treba mať na pozore. Stačí málo k tomu, aby ste sa s nimi cítili ako na koride

BARAN (21.03. – 20.04.) – vyvolávanie hádok má v krvi

Ohnivé znamenie Barana si vyslúžilo povesť toho najhádavejšieho. Samozrejme, má aj veľa predností a rozhodne nemožno zovšeobecniť, že kvôli tomu ide o najhoršie znamenie zverokruhu. No na druhej strane o jeho nespokojnosti a hneve vie okamžite každý v jeho blízkosti. Negatívne pocity Barana totiž sprevádza dosť veľký emotívny cirkus.

Konflikt s Baranom nesie znaky impulzívnosti a silných až „prepálených“ emócií. A je pravda, že na konflikt nepotrebuje ani veľký dôvod. Je to doslova rohatá povaha, ktorá vyhľadáva a vytvára vyhrotené momenty. 

Zaujme ťa: Ktorí ľudia berú energiu? Týmto sa treba vyhnúť!

konflikt a znamenia

Niekedy môžete nadobudnúť pocit, že je to istý spôsob Baranovej sebarealizácie. Konfliktný typ človeka ako vystrihnutý.

V hádaní sa, robení vecí naschvál a zveličovaní drobných omylov sa priam vyžíva. Toto všetko platí špeciálne pre Baranov, ktorí nie sú zmysluplne zamestnaní a nemajú kde užitočne vybiť svoju ohnivú energiu.

REKLAMA

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.) – konfliktnosť v štýle studenej vojny

Zatiaľ čo Baran je pri konfliktoch ako divé tornádo, u sofistikovanejšieho Škorpióna neprebieha konflikt príliš impulzívne a ani tak otvorene. O to viac však silná negatívna emócia vrie v samotnom Škorpiónovi.

Škorpión je znamenie extrémov – buď miluje, alebo nenávidí. Stred pre neho jednoducho neexistuje. A aj napriek tomu, že vie byť inak aj milý, starostlivý a priateľský, keď v ňom zovrie hnev či len jednoducho nie je vo svojej koži, neváha sa vrhnúť do konfliktu. Ten sa dá označiť za studenú vojnu, lebo nejde o priamy útok. Nápomocné sú mu vtedy aj jeho manipulatívne sklony, ktoré využíva na 100 % a v nestráženej chvíli bodne na najcitlivejšom mieste.

VÁHY (24.09. – 23.10.) – konfliktný typ človeka v „rúchu baránkovom“

Veru áno, toto znamenie je medzi najkonfliktnejšími znameniami zverokruhu zaradené správne. Hoci na jednej strane je známa diplomatickosť Váh a schopnosť urovnávať konflikty, asi raz toľko navyše ich aj dokážu vytvoriť.

Prečo je to tak? Vyniknutie tohto negatívneho aspektu pramení z vnútorného konfliktu, ktorý zvádzajú Váhy samé so sebou. Ich ideál a realita sú zvyčajne vzdialené na svetelné roky. A čím je tento konflikt vyhranenejší, tým je aj konkrétny človek v znamení Váh nepríjemnejší.

Neprehliadni: Ročný horoskop

konfliktný človek

A k tomu spomenieme i to, že vzdušná bezstarostnosť Váh, nedodržiavanie pravidiel či neplnenie dohôd ich neraz pritlačia k múru. Pokiaľ je však na nich vyvíjaný tlak, hľadajú chybu na každom len nie v sebe a dokážu vyvolať až doživotné konflikty.

Tiež možno konštatovať, že mnohé z Váh sú konfliktným typom človeka preto, lebo sa nabíjajú spormi ostatných. Na jednej strane síce dopomôžu k ich urovnaniu, no na druhej strane sa vo zvadách druhých priam vyžívajú.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.