REKLAMA

Pokiaľ človek vidí svet len v čiernych farbách, je zle, prepadá depresii, strachu a úzkosti. Ideálne to však nie je ani v prípade, ak vo vnímaní sveta dominujú príliš ružové farby. Väčšinou je následkom sklamanie z dôverčivosti. Naivní ľudia sa tiež ľahko stávajú bábkami v rukách manipulátorov. Myslíte si, že máte sklony k naivite? Veľa napovie aj vaše znamenie. Poďte sa pozrieť na 3 naivné znamenia zverokruhu.

Ktoré sú TOP 3 naivné znamenia zverokruhu?

Samozrejme, že naivita sa vo väčšej i menšej miere môže vyskytnúť u ľudí akéhokoľvek znamenia. My sa však teraz sústredíme na tie TOP 3, v ktorých je koncentrácia príliš dôverčivých a naivných jedincov najvyššia vo všeobecnosti. Samozrejme, že sa medzi nimi nájdu aj úplne protipóly, ktoré majú k naivite naozaj ďaleko a svoje úvahy stavajú na tvrdých dátach a zdravej ostražitosti. 

PANNA (24.8 – 23.9.)

S istotou možno konštatovať, že najviac naiviek sa rodí v znamení Panny, a to aj napriek tomu, že inak im to celkom dobre myslí. Sú to nesmierne systematické a praktické osobnosti. 

Panny však majú tendenciu „sadnúť na lep“ ľuďom, ktorých si vážia. Autority majú nad nimi veľkú moc. Niekedy však za ne považujú aj ľudí, ktorí si to nezaslúžia. Prílišná dôverčivosť ich môže doviesť do veľkých problémov. A následné sklamania dopadajú na ich psychiku príliš ťaživo. Pokiaľ je ich veľa, dokáže ich to vnútorne úplne rozbiť.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Ide o emocionálne krehké znamenie, i keď tak nemusí pôsobiť na prvý pohľad. Hoci si k nim druhí často chodia po rady a plnia fukciu takzvaných bútľavých vŕb, oni sami niekedy doplatia na prílišnú otvorenosť a naivné videnie reality.

REKLAMA

Druhým radia väčšinou správne, keď im prízvukujú ostražitosť, sami však robia zásadné chyby. Kvôli nim, resp. kvôli ich dôsledkom sa potom neraz štylizujú do role martýrov a prepadajú sebaľútosti. Predovšetkým hrá v ich neprospech to, že prehliadajú nekalé zámery druhých a snažia sa aj na nesprávnych miestach a v nesprávnych osobách hľadať to dobré. A tak sa veľmi často popália, no i napriek tomu rovnakú chybu opakujú stále dookola.

Zaujme ťa: Snár: Pozri, čo znamená alkohol v sne

naivita a znamenia

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Strelec je veľký optimista a zabávač, ktorý vidí pohár vždy poloplný ako poloprázdny. Strelcov odhad skutočnosti však môže byť značne zdeformovaný a skreslený práve týmto pohľadom cez ružové okuliare. Právom patrí medzi naivné znamenia zverokruhu, keď je presvedčený o tom, že sa vždy nejak dostane k tým povestným holubom na streche a neuspokojí sa s vrabcami.

Oplatí sa prečítať: Ročný horoskop pre všetky znamenia zverokruhu

Toto ohnivé znamenie zvykne ignorovať riziko a zabúdať na to, že sa jeho otvorenosť môže zásadne otočiť proti nemu. Na to, že ho niekto zmanipuloval či oklamal, príde často dosť neskoro. Strelci však majú tú výhodu, že aj takéto nepríjemné skúsenosti po nich stečú ako po teflóne a oni s úsmevom na tvári kráčajú ďalej. Hoci by sa pred nimi črtala i priepasť.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.