REKLAMA

Kozmetické produkty od BIONE sa u nás v redakcii úspešne ujali, preto pokračujeme v recenziách. Naposledy som od tejto značky testovala novinku do sprchy, a to Relaxačný sprchový gél citrónová tráva & limetka, no a dnes si dáme niečo, čo je určené na starostlivosť o pleť tváre. BIONE svojím širokým portfóliom produktov nesklame žiadny typ pleti. Či už ide o pokožku suchú, mastnú, citlivú so začervenaním alebo sklonom k ekzémom alebo aj zrelú – vyberie si naozaj každý. Páči sa mi, že zloženie tejto prírodnej kozmetiky je veľmi šetrné, ale zároveň účinné. Aspoň doposiaľ to tak vnímam. Ako dopadol test BIONE produktov z radu Avena Sativa? Poďte sa na to pozrieť.

Avena Sativa = ovos siaty

Na dnešné testované duo – AVENA Denný krém špeciál citlivá pleť a AVENA Micelárna pleťová voda – som bola mimoriadne zvedavá. V prvom rade preto, lebo mám citlivú pleť náchylnú na začervenanie a poslednú dobu špeciálne bojujem proti červeným škvrnkám v okolí nosa, v druhom rade preto, lebo nájsť nevysušujúcu micelárnu vodu je naozaj umenie. Teda aspoň ja to tak vnímam a táto micelárka vo mne vzbudila nádej.

AVENA denný krém a micelárna pleťová voda u mňa vyvolali nadšenie už len tým, že ich kľúčovou ingredienciou je planý ovos. No a ovos, ako mi už bolo známe, je vďaka avenanthramidom, čo sú antioxidačne a protizápalovo pôsobiace bioaktívne zlúčeniny, naozaj TOP zložkou pre produkty aj na extrémne citlivú pleť. A to je veru niečo pre mňa.

Aj BIONE uvádza, že avenanthramidy majú protizápalové účinky, znižujú svrbenie pokožky a tlmia nadmernú imunitnú a epitalizačnú reakciu pokožky. Takže by si mala prísť na svoje nielen pokožka začervenaná a so škvrnami, ako moja, ale aj pokožka ekzematická či s lupienkou.

Hlavnou zložkou ako krému, tak aj micelárnej vody z radu AVENA je púder z jemne zomletých zrniek a vlákniny z planého ovsa s množstvom účinných látok, ako sú lipidy, glukány, minerály, bielkoviny, polysacharidy, flavonoidy, alkaloidy, už spomínané avenanthramidy, saponíny či steroly. 

Avena Bione krém

Okrem toho oba produkty rovnako obsahujú aj BIO ovsený olej na premastenie pokožky.

A čo ďalšie blahodarné zložky?

AVENA Denný krém špeciál citlivá pleť podľa oficiálneho popisu ešte obsahuje Cannabis olej, čo je obľúbený základ pleťových krémov BIONE. A taktiež je v ňom aj hydratačný glycerín a panthenol, regeneračný alantoín, ochranný vitamín E, vzácne karité, protivráskový koenzým Q10, spevňujúca kyselina listová či hydratačná urea. Potešilo ma, že denný krém obsahuje výhradne minerálny UV filter ochraňujúci pred vplyvom ultrafialového žiarenia. 

AVENA Micerálna pleťová voda okrem vyššie uvedeného zahŕňa i karnozín, ktorý obmedzuje glykáciu bielkovín, znižuje tvorbu vrások a zlepšuje elasticitu pokožky.

Ďalej oleoamin dodáva bioaktívnu aminokyselinu glycín, potláča rozvoj mnohých kožných mikróbov a urýchľuje obnovu kyslého a mastného ochranného filmu na pokožke.

Pozri tiež: Čo je to múmio a aké sú jeho blahodarné účinky?

REKLAMA
Avena Sativa micelárna voda

Ako hodnotím duo z radu Avena?

Minimalistické obaly Avena krému a micelárnej vody s vyobrazením stebiel ovsa zdobia moju poličku už zhruba mesiac. Používam ich pravidelne, teda krém vmasírujem každé ráno do vyčistenej pleti a micelárnu vodu používam niekedy ráno, ale predovšetkým večer pred spánkom na celkové upokojenie pleti.

Po otvorení oboch produktov ma vždy ovanie jemná svieža prírodná vôňa. Pri jemnom nažltlom kréme na deň Avena ma zo začiatku prekvapila jeho nezvyčajná akoby našľahaná konzistencia. Na pleti je príjemný, krásne sa vstrebáva a zanecháva evidentne dlhodobo upokojenú pleť.

Už po týždni používania bolo zrejmé, že červené škvrny v okolí nosa sa zmiernili a po ešte dlhšom používaní som s výsledkami naozaj nadmieru spokojná.

Pleť je farebne zjednotená a ani po presušenejších miestach nie je ani chýru-ani slychu. Myslím, že tento krém je naozaj unikátny a smelo môže konkurovať drahým značkám predávaným v lekárni.

Tip od nás: Kúpeľňa ako zo škatuľky: Skús tieto veci

Bione denný krém recenzia

Samozrejme, myslím si, že svoju zásadnú úlohu zohrala pri vrátení mojej pleti do formy aj Avena micelárna voda, ktorá je určená na hĺbkové čistenie, a to či už v kombinácii s pleťovým mliekom alebo samostatne.

Ja ju používam ráno na odličovacom tampóniku, ktorým pleť pretieram a večer som si osvojila druhý odporúčaný spôsob jej aplikácie. Na vyčistenú pleť si nanášam micelárku dlaňami, do ktorých si z nej nalejem, no a následne nanášam jemným pritláčaním. Potom ju nechám voľne zaschnúť a použijem obvyklý krém na noc.

Tento spôsob nanášania sa mi veľmi zapáčil a myslím, že aj upokojujúce účinky micelárky sa tak prejavujú oveľa výraznejšie. Pravdupovediac, nie je to pre mňa vyslovene nejaký odličovací produkt, ale skôr produkt na upokojenie a harmonizáciu pleti. 

Tip od nás: Spoznaj TOP výber prírodnej dekoratívnej kozmetiky aj pre tú najcitlivejšiu pleť

Avena denný krém

No a čo sa nejakého vysúšania týka, ktoré som sledovala pri iných micelárkach, tu je efekt úplne opačný, hydratačný.

Oba produkty sú podľa mňa TOP musthave kozmetikou pre citlivú až precitlivelú pleť so sklonom k červeným škvrnám či ekzému. V tejto cenovej relácii naozaj nenájdete nič účinnejšie, o tom som presvedčená. Pokiaľ máte záujem pozrieť sa aj na inú blahodarne pôsobiacu a jemnú kozmetiku prírodného pôvodu od BIONE, nakuknite na stránky www.bione.sk.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.