REKLAMA

Česká kozmetická značka BIONE nás svojimi produktami chytila za srdce, o čom svedčí napríklad aj jedna z predošlých recenzií zameraná na krém a micelárnu vodu z radu Avena Sativa.

A keďže portfólio tejto značky je naozaj široké, prišli na rad aj produkty určené na vlasy. Dnes sa dočítate o účinkoch šampónu a kondicionéru na moje vlasy, ktoré sú farbené a najmä na koncoch presušené. BIONE Regeneračný šampón KERATIN + ARGANOVÝ OLEJ a BIONE Regeneračný kondicionér KERATIN + ARGANOVÝ OLEJ sa mi už po prvom preštudovaní etikety javili ako správna voľba, keďže sú oboje presne určené na vlasy farbené, suché aj lámavé. A tiež na vlasy často tepelne upravované, no ja osobne fén či žehličku používam zriedkavo. Aj napriek tomu však vlasové produkty vo všeobecnosti majú čo robiť s mojimi stredne dlhými vlasmi so silnou potrebou výživy a regenerácie. Ako dopadli BIONE Regeneračný šampón a kondicionér KERATIN + ARGANOVÝ OLEJ v teste? Čítajte ďalej.

Arganový olej a množstvo účinných látok

Hneď na úvod sa pristavím pri jednej zo zložiek oboch produktov na vlasy, ktorým je vyživujúco pôsobiaci arganový olej. Mimochodom, kozmetika s touto zložkou mi takmer vždy vyhovuje, lebo pôsobí do hĺbky a pekne hydratuje. Pravdou však je, že doposiaľ som s ňou bola spokojná najmä v produktoch určených na telo.

Mala som trochu obavy, či tento arganový olej nebude na vlasy príliš zaťažujúci. Niektoré šampóny s obsahom olejov mi totiž vlasy akoby „utľapnú“ a hoci aj môžu byť vyživené, na druhej strane im chýba objem. Už teraz však prezradím, že v tomto prípade sa tak neudialo a vlasy sú po použití nadýchané.

Okrem arganového oleja obsahuje tento rad predovšetkým keratinový hydrolyzát s obsahom aminokyselín totožných s tými v ľudských vlasoch. Ďalej je prítomný aj regeneračný panthenol, rastlinný lecitín, vitamíny B1, B2 a B6. 

Tiež ťa zaujme: Recenzia: TianDe Regeneračné sérum v kapsuliach

BIONE Regeneračný šampón a kondicionér KERATIN

Rovnako treba spomenúť pozitívny fakt, že výrobky neobsahujú parabény, silikóny, tenzidy SLS a SLES a inú nepríjemnú chémiu. BIONE vo všeobecnosti vychádza v ústrety nielen pokožke či pleti svojím jemným a šetrným zložením, ale i prírode.

REKLAMA

Aké je moje hodnotenie?

Šampón s kondicionérom KERATIN + ARGANOVÝ OLEJ používam zhruba dva mesiace. Čo bolo pre mňa celkom prekvapujúce, je fakt, že ich nemíňam v nejakom veľkom množstve. Jednoducho to nie je potrebné. Šampón má výdatnú penu a regeneračný kondicionér sa pekne a rovnomerne aplikuje aj pri použití menšieho množstva. Vydržia tak veľmi dlho.

Na obale produktov sa dokonca spomína, že obsah regeneračného šampónu (čo je 260 ml) má vydržať na 150 použití! No a obsah regeneračného kondicionéru (tiež 260 ml) na rovných 100! Pri mojej dĺžke vlasov a dvojitej aplikácii šampónu na jedno umývanie to asi takto presne nevyjde, ale stále bude tých počet umytí šampónom a vyživení kondicionérom väčší ako pri iných produktoch. Výhodné, nie?!

No a teraz pekne postupne. Vôňa šampónu, ktorý má žltú farbu a hustejšiu gélovitú konzistenciu, je svieža. Cítim tam akoby trochu z citrusov. Regeneračný kondicionér je biely a má krémovú konzistenciu, ktorá na vlasoch v dobe pôsobenia pekne drží (nechávam pôsobiť dlhšie než 20 sekúnd určených na vmasírovanie produktu do vlasov, ako je uvedené na obale) a následne sa jednoducho vymýva. Kondicionér mi vôňou trochu pripomína pánsku kozmetiku. Je ale tiež veľmi svieža a príjemná.

Neprehliadni: Recenzia: BIONE Vyživujúce sérum – Kozia srvátka pre citlivú pleť

Arganovy olej kondicionér BIONE

Čo sa samotných účinkov týka, v prvom rade do popredia kladiem naozaj výborné hĺbkové vyživenie. Konce mojich vlasov boli tak trochu ako slama, čo mi tieto produkty pekne napravili.

Celkovo sú vlasy lesklejšie i pružnejšie. Vnímam to aj pri ich úprave, ktorá je jednoduchšia ako predtým. Na druhej strane však, ako som už spomínala vyššie, nedochádza k strate objemu. A tiež sa vlasy zbytočne nepremasťujú, takže sa neskrátila ani doba medzi jednotlivými umytiami.

Tip od nás: Spoznaj TOP výber prírodnej dekoratívnej kozmetiky aj pre tú najcitlivejšiu pleť

Ešte som si všimla, že štruktúra vlasov je uhladenejšia. Celkovo vyzerajú už na prvý pohľad zdravšie. Pokiaľ máte vlasy ako ja, teda farbené a so sklonom k presúšaniu a strate lesku, určite toto kombo vyskúšajte, neoľutujete. Myslím si, že bude vyhovovať aj vlasom normálnym a mám pozitívne echo dokonca aj od človeka, ktorý má vlasy pomerne mastné a rovnako si šampón i kondicionér pochvaľuje.

Za povšimnutie stoja samozrejme aj ostatné produkty od tejto cenovo prijateľnej a zároveň účinkami skvelej značky. Na Slovensku nájdete všetky pod jednou strechou na stránkach www.bione.sk.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.