REKLAMA

Myslím si, že keď chceme urobiť pre svoju pleť čosi extra, môžeme jej dopriať napríklad masku alebo sérum. V týchto produktoch sú zastúpené účinné zložky predsa len v čosi koncentrovanejšej podobe. A to sa hodí keď už nie v bežnej rutine, tak aspoň v čase, keď je pleť v horšej kondícii, napríklad po zime. Keďže chcem momentálne pred letom dopriať pleti viac starostlivosti, siahla som po sére. Z množstva produktov som si napokon zvolila BIONE Vyživujúce sérum s kozou srvátkou, ktoré je špeciálne určené pre citlivú pleť. A tou tá moja naozaj je. Preto si špeciálne vyberám to, čo na ňu použijem.

Spoločnosť BIONE s 20-ročnou tradíciou kladie dôraz na prírodné zložky, suroviny a materiály predovšetkým z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú ľahko biologicky odbúrateľné a zároveň sú pre našu pokožku priateľské. Táto kozmetika vo všeobecnosti neobsahuje žiadne nadbytočné a zaťažujúce látky, ako sú napríklad ropné produkty, silikóny, etoxyláty, SLES, SLS, parabény, aktylfenol, komplexony, polyfosfáty a zvieracie produkty. Okrem šetrného vzťahu k prírode a príjemnému zloženiu ma BIONE kozmetika zaujala aj priaznivou cenou. Ako dopadlo BIONE Vyživujúce sérum s kozou srvátkou v mojom teste?

Čo obsahuje BIONE Vyživujúce sérum s kozou srvátkou?

Ako prvé by sme sa mali pozrieť na zloženie produktu. Podľa oficiálneho popisu obsahuje sérum od BIONE obsahuje okrem kľúčovej zložky, ktorou je kozia srvátka, aj koenzým Q10 s protivráskovými účinkami a taktiež je v ňom obsiahnutý olej aj extrakt Cannabis a arganový olej na premastenie a výživu pleti. Jeho zložkami sú aj hydratačná urea s panthenolom a glycerínom, allantoin, ochranný vitamín E, vzácne karité, extrakt baobabu, kyselinu listovú…

Prečo má v produkte na citlivú pleť hlavné miesto kozia srvátka? Napovie nám jej zloženie, ktoré zahŕňa:

REKLAMA
  • imunoglobuliny,
  • laktoferin,
  • laktoperoxidázu,
  • laktózu,
  • kasein,
  • aminokyseliny,
  • rad vitamínov B,
  • vitamín H,
  • biominerály ako vápnik, draslík, železo, jód, meď, kobalt, zinok.

Zaujme ťa: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

Vôňa a konzistencia – prvé dojmy z produktu

Toto sérum sľubuje na obale a v propagačných materiáloch vláčnu a hladkú pokožku, jej regeneráciu, ochranu, a to všetko v BIO formule. Pravdou ale je, že len poctivé dlhodobé testovanie na vlastnej pokožke odhalilo realitu. No a aké boli prvé dojmy zo séra, čo sa vône a konzistencie týka?

Musím poznamenať, že ak sa hovorí o kozích produktoch, nepredstavujem si nejakú extra vábivú vôňu. BIONE Vyživujúce sérum s kozou srvátkou však milo prekvapilo jemnou sviežou vôňou, ktorá mne osobne evokuje kombináciou nejakej bylinky a citrusov.

Konzistencia séra je tekutejšia. Dobre sa rozotiera a takmer okamžite sa vpíja do pokožky. Napriek obsiahnutým olejom v zložení sa nemusíte báť toho, že by vám zostala mastná a lesknúca sa pleť. Je to super, lebo na sérum môžete bez problémov následne aplikovať svoj bežný krém.

Ďalšia recenzia: BIONE Balzam na ruky CANNABIS – regeneračný a zvláčňujúci

Ako dopadlo sérum v teste?

Sérum má pôsobiť ako vzpruha navyše, čo podľa mňa tento produkt s kozou syrovátkou plní. Pleť pôsobí po čase zdravšie, vypnutejšie a sviežejšie. A čo je naozaj skvelé, moja citlivá pleť proti nemu vôbec neprotestovala.

Sérum prináša pleti v prvom rade sviežosť i upokojenie v jednom kroku, zásadnejšiu hydratáciu však od neho neočakávajte. Viem si však predstaviť, že mastnej pleti by sedel aj samostatne. Napríklad v letných sparných dňoch, keď mnoho použitých produktov na tvári nie je vítaných. V tom prípade by to mohol byť pre mastnejšiu pleť aj podklad pod make-up. Majitelia suchej pokožky by však mali myslieť aj na hydratačný krém.

Tento prírodný produkt ma oslovil vôňou aj účinkami, momentálne ho používam každý deň pod svoj tradičný krém a teším sa, keď zas vyskúšam od kozmetiky BIONE niečo nové.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.