Myslím si, že keď chceme urobiť pre svoju pleť čosi extra, môžeme jej dopriať napríklad masku alebo sérum. V týchto produktoch sú zastúpené účinné zložky predsa len v čosi koncentrovanejšej podobe. A to sa na jar hodí maximálne, pretože nielen telo, ale aj pleť je po zime väčšinou v horšej kondícii. Aspoň ja to tak cítim.

A keďže je moja pleť navyše aj citlivá, vybrala som si z ponuky obľúbenej českej kozmetiky BIONE s 20-ročnou tradíciou, ktorá kladie dôraz na prírodné zložky, suroviny a materiály predovšetkým z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú ľahko biologicky odbúrateľné a zároveň sú pre našu pokožku priateľské. Táto kozmetika vo všeobecnosti neobsahuje žiadne nadbytočné a zaťažujúce látky, ako sú napríklad ropné produkty, silikóny, etoxyláty, SLES, SLS, parabény, aktylfenol, komplexony, polyfosfáty a zvieracie produkty. Okrem šetrného vzťahu k prírode a príjemnému zloženiu ma BIONE kozmetika zaujala aj priaznivou cenou.

Z množstva produktov BIONE som si napokon vybrala Vyživujúce sérum s kozou srvátkou, ktoré je špeciálne určené pre citlivú pleť. 

Čo obsahuje BIONE Vyživujúce sérum s kozou srvátkou?

Kozia srvátka je kľúčovou zložkou séra zahŕňa:

  • imunoglobuliny,
  • laktoferin,
  • laktoperoxidázu,
  • laktózu,
  • kasein,
  • aminokyseliny,
  • rad vitamínov B,
  • vitamín H,
  • biominerály ako vápnik, draslík, železo, jód, meď, kobalt, zinok.

Podľa oficiálneho popisu obsahuje sérum od BIONE okrem kozej srvátky aj koenzým Q10 s protivráskovými účinkami a taktiež je v ňom obsiahnutý olej aj extrakt Cannabis a arganový olej na premastenie a výživu pleti. Jeho zložkami sú aj hydratačná urea s panthenolom a glycerínom, allantoin, ochranný vitamín E, vzácne karité, extrakt baobabu, kyselinu listovú…

Toto sérum sľubuje vláčnu a hladkú pokožku, jej regeneráciu, ochranu, a to všetko v BIO formule.

Zaujme ťa: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

Ako dopadlo sérum v teste?

Musím poznamenať, že ak sa hovorí o kozích produktoch, nepredstavujem si nejakú extra vábivú vôňu. Sérum s kozou srvátkou ma však milo prekvapilo jemnou sviežou vôňou, ktorá mi evokuje kombináciou nejakej bylinky a citrusov.

Konzistencia séra je tekutejšia. Dobre sa rozotiera a takmer okamžite sa vpíja do pokožky. Napriek obsiahnutým olejom v zložení sa nemusíte báť toho, že by vám zostala mastná a lesknúca sa pleť. Je to super, lebo na sérum môžete bez problémov následne aplikovať svoj bežný krém.

Ďalšia recenzia: BIONE Balzam na ruky CANNABIS – regeneračný a zvláčňujúci

Sérum má pôsobiť ako vzpruha navyše, čo podľa mňa tento produkt s kozou syrovátkou plní. Pleť pôsobí zdravšie, vypnutejšie a sviežejšie. A čo je naozaj skvelé, moja citlivá pleť proti nemu vôbec neprotestovala. Sérum prináša pleti v prvom rade sviežosť i upokojenie v jednom, zásadnejšiu hydratáciu však od neho neočakávajte. Viem si však predstaviť, že mastnej pleti by sedel aj samostatne.

Tento prírodný produkt ma oslovil vôňou aj účinkami, momentálne ho používam každý deň pod svoj tradičný krém a teším sa, keď zas vyskúšam od kozmetiky BIONE niečo nové.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.