REKLAMA

Napriek tomu, že najväčšiu popularitu majú BB krémy už pravdepodobne za sebou a na kozmetickú scénu medzičasom prišli už aj CC, DD či EE krémy, stále majú pomerne dosť fanyniek. BB krém by mal zvládať plniť viaceré funkcie, a to nielen tie dekoratívne. Od BB krému sa očakáva, že  pleti dodá výživu, zabojuje proti nedostatkom, ochráni ju pred slnečným žiarením a podobne. Dermacol BB Magic Beauty Cream taktiež sľubuje viac funkcií, a to konkrétne 8! Prirodzený vzhľad, hydratáciu, zjednotenie pleti, zakrytie nedokonalostí, rozžiarenie, pocit sviežej pleti, zamatovo hebkú pleť a ochranu s SPF 15. Takto je to presne rozpísané na celkom sympatickej tubičke s obsahom 30 ml. Ako dopadol multifunkčný skrášľovač pleti v teste? Pôjdeme na to pekne postupne.

Pozri aj: Čo je to CC krém, ale aj BB, DD či EE kozmetika?

Prvý dojem z BB krému

Na úvod musím povedať, že som vyskúšala už viacero BB krémov v čase, keď bol okolo nich veľký boom. Dokonca aj nejaké tie originálne ázijské, ktoré mali pre moju bielu tvár dokonalé odtiene. Zistila som však, že mi veľmi nevyhovujú. Mala som taký ťaživý pocit masky, pleť pod nimi nedýchala, potila sa. Nedala sa im však uprieť slušná krycia schopnosť. Potom sa chytili BB krémov aj európske značky a bolo si z čoho vyberať.

Nájsť si však vhodný odtieň v tomto segmente predstavovalo nielen pre mňa, ale ako som mala možnosť pozorovať aj značnú časť beauty blogeriek veľký problém. Mnoho z týchto produktov pôsobilo najmä na bledých tvárach veľmi tmavo alebo ešte horšie, s nádychom do oranžova.

Po dlhom čase som sa znova odhodlala vyskúšať drogérkový BB krém a čakala som, že v priebehu rokov tento nedostatok značky eliminovali. Siahla som po Dermacole, ktorý som predtým neskúšala.

Potešujúce je hneď to, že si možno vybrať z troch odtieňov BB krému – fair, sand a nude. Voľba bola jasná, išla som do toho najbledšieho fair. Je síce pravdou, že by sa mi možno hodil ešte o trochu bledší odtieň, ale nebolo to nič úplne do očí bijúce. Mala som dokonca pocit, že sa na pleti trochu prispôsobí a naozaj ju aj zjednotí a vyzerá prirodzene.

Neprehliadni: Recenzia: Dermacol Collagen+ intenzívny omladzujúci krém na oči a pery

REKLAMA
bb krém dermacol

Parfumácia je prítomná, ale nie je to nič výrazné. Do pleti sa produkt zapracováva veľmi dobre. Je to taká tekutejšia konzistencia, možno bolo vhodné zvoliť inú formu obalu, nakoľko z tuby BB krém priam tečie a mala som ho vo vrchnáčiku natečený už hneď po prvých použitiach. Nevyzerá to veľmi vábne a aj pri rannom zhone treba dávať pozor, aby sa vám z produktu nevylialo na tričko alebo niekde, odkiaľ by ste ho dolovali len veľmi ťažko. Drží totiž ako pribitý! To mu naozaj nemožno uprieť.

Splnil Dermacol BB Magic Beauty Cream očakávania?

Ako som už spomínala, prirodzený vzhľad a zjednotenie, ktoré produkt sľubuje na obale, naozaj zvládol veľmi dobre. Deklarovanú hydratáciu a rozžiarenie pleti som taktiež zaznamenala. Pozor však, príliš mastná pleť sa tomuto BB krému asi veľmi nepoteší. Lebo prirodzený lesk zvyšuje niekoľkonásobne. To však znamená aj niekoľkonásobné použitie púdru. No a čím viac nánosov, tým menej prirodzené pôsobenie. Preto by som ho odporúčala naozaj len pleti suchej až normálnej. Všimla som si však, že na presušenejších miestach mal krém tendenciu zvýrazňovať šupinky.

To však nie je najväčší problém tohto produktu od Dremacol na mojej pleti! Na prvý pocit som síce nadobudla dojem, že pleť je pekne zjednotená, dokonca prekryl aj väčšie nedostatky, s ktorými si niekedy neporadí ani make-up, o to väčšie však bolo prekvapenie po odlíčení pleti.

Konečný verdikt

Čo sa stalo? K občasným pupáčikom mi totiž pribudli dosť veľké červené škvrny na nose a v jeho okolí. Najskôr som si myslela, že to bude reakcia na niečo iné. Pravdou však je, že tento problém sa u mňa prehlboval s ďalším používaním tohto BB krému a po vysadení z dennej rutiny sa mi pleť zasa začala dávať pomaly dokopy.

Takže síce je na jednej strane fajn, že nedostatky pleti zakryje a drží naozaj dobre až do odlíčenia, ale potom môže prísť nemilé prevapenie. Samozrejme, že iné typy pleti by s ním nemuseli mať problém a pravdepodobne ani nemajú, lebo som videla i celkom pozitívne recenzie na tento produkt, ale mne neurobil dobrú službu, keď sa to tak zhrnie a podčiarkne.

Mám pleť citlivú a niektorá alebo možno aj viaceré zo zložiek v dlhom zozname ingrediencií mi jednoducho nezapasovali. Myslím, že týmto BB krémom moje pátranie po dokonalom kandidátovi v tomto segmente kozmetiky končí a radšej skúsim niečo iné. Dala som BB krémom veru už dosť šancí.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.