REKLAMA

Dnešná recenzia sa bude venovať produktu, ktorý je pre vlasy (teda aspoň pre tie moje) nevyhnutnosťou. Ide o masku na vlasy, ktorú zvyknem používať raz za týždeň, prípadne ju ešte striedam s o čosi ľahším kondicionérom. Masiek na vlasy je na trhu nepreberné množstvo. S rôznym zložením, v rôznych cenových reláciách a rôznej kvality. Ja som si v tomto segmente hľadala kandidáta, ktorý by spĺňal akýsi zlatý štandard. Inak povedané, za priaznivú cenu by adekvátne ošetril moje namáhané a možno aj trochu zimou presušené vlasy. Voľba napokon padla na Garnier Fructis Papaya Hair Food. Osvedčila sa mi alebo ani nie táto obnovujúca maska pre poškodené vlasy?

Čo všetko sľubuje Garnier Fructis Papaya Hair Food?

Musím priznať, že už na prvý pohľad ma dostala gramáž (390 ml!), ktorá je vzhľadom k cene tejto masky veľmi priaznivá. Plastová bielo-oranžová dóza s vyobrazením papáje v sebe skrýva naozaj voňavý produkt krémovej konzistencie. 

Ale kedže určite aj vás zaujímajú najmä účinky masky Garnier Fructis Papaya Hair Food, ktorá má mimochodom pomerne širokú a rovnako zaujímavú rodinu, pozrime sa na to, čím sa prezentuje maska na obale a v popisoch dostupných na internete.

Hlavným ťahákom tejto Hair Food série produktov na vlasy od Garnieru sú ingrediencie z 98 % prírodného pôvodu a vegánska formula, čo určite hodnotím kladne.

Pozri tiež: Najlepšia výživa pre vlasy: Takto dosiahneš lesk, pružnosť a celkové ozdravenie koruny krásy

maska hair food fructis

Ďalej sa okrem prírodného zloženia konkrétne pri tejto maske zdôrazňuje efekt hĺbkovej výživy a regenerácie spolu s kvalitatívnym zlepšením štruktúry vlasov.

No to nie je všetko, mimoriadne ma zaujala možnosť troch spôsobov aplikácie. A to ako balzam na vlasy, ktorý sa dáva na mokré vlasy a takmer v zápätí sa oplachuje, v druhom rade funguje ako klasická trojminútová maska na vlasy, ktorá sa tiež necháva pôsobiť na mokrých vlasoch a potom sa zmýva, no najzaujímavejší je tretí spôsob.

Ocenia ho najmä milovníčky bezoplachových produktov na vlasy. Garnier Fructis Papaya Hair Food totiž možno nanášať do dĺžok na mokré, ale dokonca aj suché vlasy bez potreby oplachovania. Samozrejme, že v tomto prípade treba použiť produktu o čosi menej.

REKLAMA

Moje zhodnotenie obnovujúcej masky na poškodené vlasy Hair Food po dvoch mesiacoch používania

Keď sa na deklarované účinky pozerám s odstupom času, naozaj môžem potvrdiť, že štruktúra vlasov je menej drsná. Vlasy nie sú najmä na koncoch, s ktorými mávam najväčšie problémy, také presušené, ako to u mňa býva v tomto ročnom období a po farbení vlasov v domácich podmienkach.

Je skvelé, že vlasy mi prestali elektrizovať, čo mi robili pomerne bežne pri používaní čiapky. Bonus krásnej vône, a to aj po vymytí masky, je čerešničkou na torte.

No na druhej strane musím spomenúť aj to, že pri používaní tejto výživnej masky som si musela vlasy umývať častejšie. Jej zloženie s obsahom mnohých blahodarných olejov mi už od začiatku napovedalo, že patrí medzi „ťažšie“.

A je to veru tak. Určite by som papájovú masku, ktorá je primárne určená na zničené vlasy, neodporúčala jemným a mastiacim sa vlasom.

Ďalší tip: Aviváž Tesori d´ Oriente – oplatí sa kúpiť? Recenzia a popisy vôní

 

fructis maska na zničené vlasy

Vcelku je však Garnier Fructis Papaya Hair Food – obnovujúca maska pre poškodené vlasy dobrým produktom v pomere cena – množstvo – výkon. No a zo širokej ponuky radu HAIR FOOD si zaiste vyberie každý podľa svojho typu vlasov. Určite sa oplatí pozrieť aj po šampóne z tejto línie. Ak obľubujete produkty s prírodným zložením, za dobrú cenu a s multifunkčným využitím, oplatí sa Hair Food od Garnieru vyskúšať.

Môj tip: Pokiaľ trpíte na suché končeky ako ja, odporúčam nezabudnúť  asi na najväčší benefit tejto obnovujúcej masky pre poškodené vlasy, ktorým je jej bezoplachové využitie. Pokojne si produkt votrite do suchých končekov aj mimo umývania vlasov a môžete sa tešiť z ich lesku a pekného pestovaného vzhľadu. A hoci je zrejmé, že už poškodené a rozdvojené končeky vlasov nedokáže zaceliť žiadna maska, verím, že v núdzových prípadoch môžete vďaka tejto od Garnieru odložiť návštevu kaderníčky o nejaký ten čas. A ako prevencia pred presúšaním a štiepením končekov je naozaj super.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.