REKLAMA

Leto je tu a z tohto dôvodu prinášame recenziu, ktorá sa vám môže hodiť pri výbere opaľovacích prostriedkov. S horúcimi dňami by totiž malo byť našou stabilnou dennou rutinou používanie krémov či olejov, ktoré chránia našu pokožku pred nadmerným slnečným žiarením. Nasledujúci recenzovaný NIVEA PROTECT & BRONZE 30 Olej na opaľovanie dokonca sľubuje podporu zhnednutia. Oplatí sa do neho investovať?

Čo hovorí oficiálny popis produktu? 

Svetoznáma kozmetická spoločnosť NIVEA má vo svojom portfóliu viac druhov opaľovacích krémov či olejov. Náš recenzovaný produkt z radu NIVEA PROTECT & BRONZE má ochranný filter 30 a ide o olej. 

...

NIVEA ho označuje ako extra ľahký, nemastný, vodeodolný, hydratujúci. Obsahuje vysoko účinný systém UVA a UVB filtrov, ktorý poskytuje pokožke okamžitú ochranu pred spálením. Zároveň má zloženie s prírodnými rastlinnými výťažkami, ktoré aktivujú tvorbu pokožke vlastného melanínu. Tým podľa spoločnosti NIVEA dochádza k intenzívnejšiemu zhnednutiu pokožky. Balenie má 200 ml a produkt sa z neho aplikuje pomocou ostrekovača. Ako dopadol tento opaľovací olej v teste?

REKLAMA

Ako dopadol NIVEA olej na opaľovanie v testovaní?

Obal produktu je šikovný, dobre sa drží a už na prvý pohľad pôsobí sympaticky. Má typické letné farby – modrú a žltú. Sila a rovnomernosť rozstrekovania oleja je dobrá. Niekedy však môže robiť problém súvislé stláčanie ostrekovača, ide to s ním ťažšie.

Vôňa oleja je naozaj dosť výrazná, časom však mierne vyprchá. Pochváliť musím predovšetkým vstrebávanie produktu. I keď ide konzistenciou o olej, ktorý premasťuje i hydratuje pokožku, nepôsobí na ňu zaťažujúco a po chvíľke sa absorbuje. NIVEA ho označuje ako suchý olej a naozaj s týmto pomenovaním možno súhlasiť. Nezanecháva biele škvrny a ani pocit mastnoty – presne tak, ako sa uvádza na obale.

Ďalšia recenzia: Recenzia: BIONE Regeneračný šampón a kondicionér KERATIN + ARGANOVÝ OLEJ

NIVEA olej na opaľovanie

Pokiaľ ide o sľubovaný efekt podpory zhnednutia, bohužiaľ, ten presne neviem posúdiť. Moja pokožka je citlivá, bledá a opaľuje sa v zásade len dočervena a nie dohneda. V podstate som ale spokojná, pretože moja pokožka sa po jeho použití nespálila, a to je ten hlavný benefit, pre ktorý si vlastne kupujeme opaľovacie prostriedky. NIVEA PROTECT & BRONZE 30 Olej na opaľovanie je bežne dostupný a plusovým bodom je tiež jeho príjemná cena. Myslím, že pokiaľ nemáte nadštandardné nároky na opaľovací olej, tento vám bude maximálne vyhovovať a oplatí sa ho zadovážiť.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.