REKLAMA

Porovnávať budem: Pleťový elixír so žriedlovou soľou a ružovým olejom a Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi

Tieto dva ružové krémiky od Manufaktury, českej kozmetiky s prírodnými ingredienciami, sa spoločne nachádzajú v rade RUŽA & TERMÁLNA SOĽ. Ako vidíte, vyzerajú naozaj veľmi podobne. Mohlo by ľahko dôjsť k omylu, keď po jednom z nich siahnete do poličky v obchode. Aký je medzi nimi rozdiel? Porovnanie krémov MANUFAKTURA s ružou vám pomôže vybrať si ten správny.

Vizuál a vôňa krémov od spoločnosti MANUFAKTURA

Oba krémy, Pleťový elixír so žriedlovou soľou a ružovým olejom aj Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi sú vzhľadom podobné. Ich odolné a zároveň elegantné obaly s etiketami, označenými symbolom tohto radu – ružou, majú rovnaký a praktický pumpičkový systém.

Okrem názvu sa odlišujú odtieňom ružovej farby. Pleťový elixír so žriedlovou soľou a ružovým olejom má nežnú ružovú farbu. Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi zdobí tmavší odtieň s odleskom. Jeho elegantná farba naznačuje, že tento krém je skôr určený pre zrelšie dámy.

A naozaj z neho mám osobne taký pocit. Je v ňom obsiahnutých aj viac blahodarných olejov (makadamový, hroznový a jojobový olej).

Ďalšia recenzia na značku MANUFAKTURA: Recenzia: MANUFAKTURA – Omladzujúci & liftingový pleťový olej s cenným ružovým olejom a koenzýmom Q10

krém s ružou manufaktura

Oba krémy majú spoločný základ, olej z divokých ruží a soľ z karlovarských minerálnych prameňov s hojivými a regeneračnými účinkami. Vôňa Pleťového elixíru i Jemného denného pleťového krému je veľmi podobná, ide o vôňu ruží. V prípade elixíru ju vnímam o čosi intenzívnejšie. 

REKLAMA

Zloženie, účinky a porovnanie krémov MANUFAKTURA s ružovej kolekcie

Podľa oficiálneho popisu má Pleťový elixír so žriedlovou soľou a ružovým olejom zvláčňujúce, vyživujúce, hydratačné a ochranné účinky pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Podobne tak aj Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi má podľa deklarovaného zloženia takmer identické účinky.

No spomínajú sa aj účinky spevňujúce, čo potvrdzuje môj predpoklad, že Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi je skôr určený pre zrelšiu pleť.

Pre korektnosť však treba uviesť i to, že na oboch produktoch je uvedené pôsobenie proti predčasnému starnutiu.

Ak mám zhodnotiť oba produkty po naozaj dlhodobom používaní, môžem povedať, že sú veľmi príjemné, konzistencia oboch je jemná. 

Ľahko sa vstrebávajú a vôňa ruží mi osobne veľmi vyhovuje. Možno môj názor nebudú zdieľať dámy, ktoré nemajú rady parfumované produkty, no tu je parfumácia naozaj príjemná a nevtieravá. Po použití je pleť hydratovaná a pri oboch krémoch je evidentné, že pleť účinne vyživujú.

Tiež ťa zaujme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

recenzia manufaktura linia s ruzou
recenzia manufaktura

Môj osobný pocit je taký, že Jemný denný pleťový krém od Manufaktury sa hodí vďaka svojej olejovitejšej zložke viac na chladnejšie dni roka a Pleťový elixír zas na tie teplejšie. Takéto využitie by som odporúčala najmä tým ženám, ktoré majú mastnejší typ pleti. Suchá pokožka však ocení vyživujúcejšie olejové zloženie aj počas celého roka.

Určite vyskúšajte tieto krémy od Manufatury, či už máte pleť mastnejšiu, suchú, ba aj citlivú. A pokiaľ vám budú vyhovovať, nie je na škodu zabezpečiť si aj iné produkty z tohto ružového radu.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.