Zvieratá sa v našich výkladoch snov objavujú pomerne často, pretože sa o nich zvykne aj celkom hojne snívať. Či už ide o medveďa, alebo rybičky v akváriu – tieto tvory majú v snoch zásadný symbolický význam. A čo očakávať, keď sa vo vašom sne objaví najlepší priateľ človeka? Nech sa páči, tu je výklad najčastejších situácií s týmto štvornohým štekajúcim tvorom počas snívania. Čo signalizuje v sne čierny alebo biely pes či dokonca celá psia svorka?

REKLAMA

Sú výklady týchto snov viac pozitívne ako negatívne? Pes v sne môže priniesť naozaj veľa pozitívneho do života, ale nie je to pravidlo.

Symbol psa a podvedomie

Najčastejšie si psa spájame s vlastnosťami, ako je priateľskosť, vernosť, lojalita. A je to veru tak, že mnoho výkladov týchto snov súvisí s priateľmi vo vašich životoch. No a tiež s istou pomocou či oporou. V niektorých prípadoch sa však v snároch objavuje aj zrada, klebety… Závisí od situácie, v ktorej psa či psov v sne vidíte.

Sen so psom teda nemusí pôsobiť len pozitívne. Hlavne vtedy, keď cerí na vás zuby, šteká, hryzie či prenasleduje vás. Psi v snoch sú v tomto kontexte často signálom, že musíte niekoho chrániť.

Ďalší výklad: Snár: Aká mačka v sne prinesie šťastie? Sivá, biela alebo mŕtva? 

Netreba zabúdať i na to, že väčší pes je odkazom na vlka. Niekedy ich v sne ani nemusíte vedieť odlíšiť. Pes i vlk reprezentujú aj inštinkty a pudy. Vlk v neskrotenej a i o čosi nebezpečnejšej a dravšej podobe. Tak aký bol váš pes v sne? Hrýzol alebo bol priateľský a hravý?

Čo znamená, keď sa pes v sne hrá či túli? 

V pozitívnom zmysle možno vnímať najmä hrajúceho sa a šantiaceho psa. V nasledujúcich dňoch sa s vami pravdepodobne bude chcieť niekto zmieriť. Priateľ, ktorý sa vám odcudzil, alebo blízky človek, s ktorým ste viedli žabo-myšie vojny. Očakávajte teda ústretové gesto.

Pozor však, ak ste do tejto hry so psom počas snívania zapojený vy sami. Môžu nasledovať problémy a komplikácie v medziľudských vzťahoch. Radšej sa do ničoho zbytočne nemiešajte, ak netreba.

Vieme, čo ťa ráno vytiahne z postele. Pozri SEM >>> 

snár pes

Ak hladkáte či škrabkáte psa po brušku počas snívania, cítite sa vo vzťahu, rodinnom či priateľskom, spokojní. Ak psa venčíte, očakávajte úspechy a naplnenia cieľov v medziľudských vzťahoch, napríklad aj tých pracovných.

Trošku paradoxný je podľa snárov výklad prítulného a na druhej strane zúrivého psa. U druhého spomínaného je zrejmé, že nasledujúci vývoj situácie smeruje k problémom. No rizikový je prekvapujúco i príliš prítulný pes v sne. Môže znamenať, že sa na vás chystá pasca a niekto z blízkych čosi chystá za vaším chrbtom.

A čo keď vás pes prenasledoval, hrýzol a bol agresívny? Snár varuje!

Vyslovene negatívne možno interpretovať, keď vás pes v sne prenasleduje, napadne alebo pohryzie. V tom prípade si treba dávať pozor nielen na konfliktné medziľudské situácie, ale aj na zdravie. Visí nad ním otáznik. Preto si treba dávať na seba pozor a aj pri menších zdravotných ťažkostiach radšej navštíviť lekára.

Ak je situácia opačná, teda vy psa naháňate, je dosť pravdepodobné, že znechucujete a odháňate od seba priateľov, ktorí vám chcú dobre.

REKLAMA

Zlé psy môžu predstavovať i váš vlastný hnev voči ostatným ľuďom. Sen so psom, ktorý hryzie, ako sme už naznačili, býva spájaný s komplikovanými vzťahmi i zdravotnými ťažkosťami. 

Uhryznutie do nohy od psa väčšinou znamená, že ste vnútorne rozkolísaný. Chýba vám duševná rovnováha, na čo sa môžu ďalej nabaľovať problémy so zdravím. Aj uhryznutie psom do zápästia reprezentuje destabilizáciu duševnú i fyzickú. Vyslovene uhryznutie do ruky varuje pred ublížením zo strany blízkych.

Agresívny pes, ako napovedá snár, musí byť zasadený do kontextu. Ten dokáže celý význam sna zmeniť. Lebo napríklad zúrivý pes, ktorého pozorujete, teda nenapáda vás, ale jeho cieľom je niečo či niekto iný, hovorí o vnútornej sile a schopnosti obrániť sa. Takýto pes akoby hovoril, že sa netreba ničoho báť, všetko sa zvládne.

Zaujímavosť: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

Kedy hrozí chudoba?

Pes, ktorý hryzie, je tiež okrem vyššie spomínaného dávaný do kontextu s peňažnými nepríjemnosťami a stratami. A na nedostatok financií až blížiacu sa chudobu upozorňuje psia búda v sne. Boj o dedičstvo možno očakávať vtedy, ak sa vám snívalo o bijúcich sa psoch. Túlavý pes signalizuje, že niekto z priateľov potrebuje od vás okamžitú pomoc alebo radu. Táto pomoc môže byť i finančná.

Snár: Čierny a biely pes v sne

Farba psa v sne môže byť dôležitá, ale tiež irelevantná. Do pozornosti dávame najmä dve výrazné farby, a to bielu a čiernu.

Čierny pes v sne väčšinou neznamená nič dobré. Tento sen o psovi predpovedá sklamanie sa v priateľovi či členovi rodiny. Zrada, ohováranie, manipulácia, neochota pomôcť v čase núdze – to všetko môže signalizovať čierny pes.

Berte to však s rezervou, pretože farba psa v sne nemusí mať žiadnu váhu pri interpretácii. Je to len doplňujúci kontext. Akú váhu má farba psa v sne, viete intuitívne vycítiť.

Na druhej strane sen o bielom psovi signalizuje, že sa budete môcť spoľahnúť na svojich priateľov. Na obzore sa objavia i starí priatelia, s ktorými ste neboli dlho v kontakte, prípadne získate nových.

Tip od nás: Vychytávky pre domácich miláčikov

čierny pes v sne

V týchto situáciách pozor na nepriateľov a neprajníkov! Mŕtvy pes a psia svorka nebýva dobrým znamením

Videli ste počas snívania mŕtveho psa? Tak potom sa vo vašej blízkosti nachádzajú nepriateľsky nastavení ľudia. Podobne je to tak aj v prípade, keď je pes v sne huckaný na niekoho alebo je pes vydráždený do útoku. Chorý pes v snári reprezentuje zanedbaný vzťah. Snívanie o zranenom psovi môže znamenať pochybnosti o priateľstve či partnerstve.

Pozri aj: Komplikovaná povaha? Ak je dieťa Škorpión, využi tieto rady!

S nesúhlasom a neporozumením budete pravdepodobne bojovať aj vtedy, keď sa vo vašich snoch zjavia celé svorky psov. Najmä tie zúrivé a prenasledujúce sú jasným znamením odporu až útoku. Môžu sa o vás v práci šíriť klebety alebo si na vás zasadnú vaši príbuzní. Na druhej strane, pokiaľ vidíte seba vo svorke, naznačuje to vašu silnú potrebu súdržnosti.

Vlčiak či čivava v sne? Je rozdiel medzi psom „kabelkovým“ a veľkým

Ako sme už vyššie spomínali, veľké psy sa aj vo väčšej miere spájajú s pudmi a pudovým správaním. Ich negatívnu aktivitu, ako prenasledovanie alebo napadnutie, teda treba vnímať oveľa hrozivejšie.

Na druhej strane, napríklad taký vlčiak v sne znamená i vyššiu hodnotu priateľstva a dobra, keď hovoríme o pozitívnych výkladoch. Samozrejme, že oveľa vyššiu negatívnu hodnotu v sne má potom čierny zúrivý vlčiak, ktorý vás nebodaj napadne a pohryzie.

Menšie psíky, ako je čivava či pudlík, nepredstavujú v zásade ani väčšie nebezpečenstvo, ale ani prínos. Výnimkami v tomto smere sú týrané psíky a sny o šteniatkach, ktoré sú logicky ešte malé.

Čo hovorí snár o šteniatkach?

V zásade pozitívne možno vykladať sen o šteniatkach. Vidieť šteniatka počas snívania bez výraznejšej interakcie s nimi znamená, že čoskoro získate cenný dar. A to či už v podobe materiálnej veci, po ktorej ste dávnejšie túžili, alebo i v podobe nového priateľstva, ktoré bude zvlášť cenné.

Milé aktivity so šteniatkami v sne, keď ste napríklad zabratí do hry s nimi, pre zmenu signalizujú síce zaneprázdenosť, ale v pozitívnom duchu. Predovšetkým sem patrí starostlivosť o potomkov.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.