Zvieratá sa v našich výkladoch snov objavujú pomerne často, pretože sa o nich zvykne aj celkom hojne snívať. Či už ide o medveďa, alebo rybičky v akváriu – tieto tvory majú v snoch zásadný symbolický význam. A čo očakávať, keď sa vo vašom sne objaví najlepší priateľ človeka? Nech sa páči, tu je výklad najčastejších situácií s týmto štvornohým štekajúcim tvorom počas snívania. Čo signalizuje v sne čierny alebo biely pes či dokonca celá psia svorka? Sú výklady týchto snov viac pozitívne ako negatívne? Pes v sne môže priniesť naozaj veľa pozitívneho do života, ale nie je to pravidlo.
Symbol psa a podvedomie

Najčastejšie si psa spájame s vlastnosťami, ako je priateľskosť, vernosť, lojalita. A je to veru tak, že mnoho výkladov týchto snov súvisí s priateľmi vo vašich životoch. No a tiež s istou pomocou či oporou. V niektorých prípadoch sa však objavuje aj zrada, klebety… Závisí od situácie, v ktorej psa či psov v sne vidíte.

Zaujímavosť: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

Sen so psom teda nemusí pôsobiť len pozitívne. Hlavne vtedy, keď cerí na vás zuby, šteká, hryzie či prenasleduje vás. Netreba zabúdať i na to, že väčší pes je odkazom na vlka. Niekedy ich v sne ani nemusíte vedieť odlíšiť. Pes i vlk reprezentujú aj inštinkty a pudy. Vlk v neskrotenej a i o čosi nebezpečnejšej a dravejšej podobe. Tak aký bol váš pes v sne? Hrýzol alebo bol priateľský a hravý?

Čo znamená, keď sa pes v sne hrá, túli či zúri?

V pozitívnom zmysle možno vnímať najmä hrajúceho sa a šantiaceho psa. V nasledujúcich dňoch sa s vami pravdepodobne bude chcieť niekto zmieriť. Priateľ, ktorý sa vám odcudzil, alebo blízky človek, s ktorým ste viedli žabo-myšie vojny.  Očakávajte teda ústretové gesto. Pozor však, ak ste do tejto hry so psom počas snívania zapojený vy sami. Môžu nasledovať problémy a komplikácie v medziľudských vzťahoch. Radšej sa do ničoho zbytočne nemiešajte, ak netreba.

snár pes
Vyslovene negatívne možno interpretovať, keď vás pes v sne prenasleduje, napadne alebo pohryzie. V tom prípade si treba dávať pozor nielen na konfliktné medziľudské situácie, ale aj na zdravie. Visí nad ním otáznik. Preto si treba dávať na seba pozor a aj pri menších zdravotných ťažkostiach radšej navštíviť lekára. Ak je situácia opačná a vy psa naháňate, je dosť pravdepodobné, že znechucujete a odháňate od seba priateľov, ktorí vám chcú dobre.
Trošku paradoxný je podľa snárov výklad prítulného a na druhej strane zúrivého psa. Rizikový je prekvapujúco práve ten prítulný, ktorý znamená, že sa na vás chystá pasca a niekto z blízkych čosi chystá za vaším chrbtom. Zatiaľ čo zúrivý pes, ktorého pozorujete, teda nenapáda vás, ale jeho cieľom je niečo či niekto iný, hovorí o vnútornej sile a schopnosti obrániť sa. Takýto pes akoby hovoril, že sa netreba ničoho báť, všetko sa zvládne.

Kedy hrozí chudoba?

Pes, ktorý hryzie, je tiež okrem vyššie spomínaného dávaný do kontextu s peňažnými nepríjemnosťami a stratami. A na nedostatok financií až blížiacu sa chudobu upozorňuje psia búda v sne. Boj o dedičstvo možno očakávať vtedy, ak sa vám snívalo o bijúcich sa psoch. Túlavý pes signalizuje, že niekto z priateľov potrebuje od vás okamžitú pomoc alebo radu. Táto pomoc môže byť i finančná.

lapač snov výber 1

Čierny alebo biely pes v sne?

Čierny pes v sne neznamená nič dobré. Tento sen predpovedá, že sa čoskoro sklamete v priateľovi či členovi rodiny. Zrada, ohováranie, manipulácia, neochota pomôcť v čase núdze – to všetko môže signalizovať čierny pes. Na druhej strane biely pes znamená, že sa budete môcť spoľahnúť na svojich priateľov. Na obzore sa objavia i starí priatelia, s ktorými ste neboli dlho v kontakte, prípadne získate nových.

Pozri aj: Komplikovaná povaha? Ak je dieťa Škorpión, využi tieto rady!

čierny pes v sne

V týchto situáciách pozor na nepriateľov a neprajníkov!

Videli ste počas snívania mŕtveho psa? Tak potom sa vo vašej blízkosti nachádzajú nepriateľsky nastavení ľudia. Podobne je to tak aj v prípade, keď je pes v sne huckaný na niekoho alebo je pes vydráždený do útoku.

S nesúhlasom a neporozumením budete pravdepodobne bojovať aj vtedy, keď sa vo vašich snoch zjavia celé svorky psov. Môžu sa o vás v práci šíriť klebety alebo si na vás zasadnú vaši príbuzní.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.