Šetrenie by nemalo byť aktuálne len v čase krízy. Finančný vankúš sa oplatí robiť práve v časoch, keď sa darí. Niekomu to ide ľahšie, inému ťažšie. Ľudia v týchto troch znameniach zverokruhu by však s tým nemali mať žiadny problém. Poďte sa pozrieť na najšetrnejšie znamenia zverokruhu, od ktorých sa možno čo-to priučiť. I keď, samozrejme, i medzi nimi nájdeme povestné výnimky potvrdzujúce pravidlo. Vo všeobecnosti však majú sporovlivosť v krvi a zlé narábanie s peniazmi je pre nich priam hriech.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Toto rohaté znamenia je naozaj šetrné. Dokáže si usporiť vďaka pragmatickému prístupu k peniazom, ale aj životu ako takému. Na významné priority však neváha minúť značnú čiastku. 

V prvom rade treba podotknúť, že Kozorožec sa vyhýba nekvalitným veciam veľkým oblúkom. A preto má radšej menej vecí, ale takých, ktoré vyzerajú luxusne a aj dlho vydržia. I vďaka tomu pôsobí navonok napriek svojej sporivosti veľmi reprezentatívne. Dopraje si však aj kvalitné potraviny.

Zaujme ťa: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

šetrenie znamení

No a v druhom rade má Kozorožec zvyčajne aj niekoľko šetriacich fondov. A vie presne posúdiť, ktorý šetriaci produkt sa mu oplatí či neoplatí. Šetrí aj tak, že nepodlieha impulzívnym nákupom a dáva si stopku pri módnych výstrelkoch či zbytočnostiach do domácnosti.

Taktiež  dokáže veľmi slušne ušetriť na službách. Nemá problém variť si doma a nosiť si so sebou jedlo do práce alebo si napríklad doma farbiť vlasy. Z týchto spomínaných dôvodov mu patrí prvé miesto medzi najšetrnejšími znameniami. Samozrejme, táto jeho charakteristika ho robí značne nesypatickým ľuďom v tých znameniach zverokruhu, ktoré majú k peniazom oveľa benevolentnejší vzťah, nezakladajú si na šetrení a Kozorožcov prístup k životu vnímajú ako nudný. Okrem takýchto znamení, ktoré sa ku Kozorožcovi nehodia, však existujú podobne nastavení ľudia, o ktorých bude reč nižšie. 

PANNA (24.8 – 23.9.)

Vzťah k bezbrehému míňaniu peňazí nemá ani pragmatická Panna. Síce sa z času na čas „odtrhne z reťaze“, avšak financie aj v tomto prípade padnú na buď veľmi výhodnú kúpu, alebo skvelú a dobre zváženú investíciu. O financiách rozmýšľa Panna z dlhodobého aspektu a kúpu každej veci si najskôr viackrát premyslí.

Ako zákazník Panna veľmi dobre reaguje na akcie a nedá dopustiť na zľavové letáky či kupóny. Potraviny i oblečenie vie kúpiť naozaj lacno. Samozrejme, vždy si dobre zráta, či je akcia naozajstnou akciou. U Panny je však prítomné riziko, že sa z nej v čase núdze stane naozajstný držgroš. Mala by teda myslieť na rozumné udržiavanie rovnováhy medzi zdravými výdavkami a úsporami.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Do tretice treba medzi najšetrnejšie znamenia rozhodne pridať Škorpióna, ktorý dokáže viesť priam asketický život.

Samozrejme, nie všetci ľudia vo vodnom znamení Škorpióna zdieľajú tento extrémny životný štýl. Vo všeobecnosti by sa však dalo konštatovať, že na svoje potreby míňajú málo a zároveň si peniaze odkladajú bokom. Neveria však veľmi šetriacim produktom, preto sa ich odopieranie a uskromňovanie nezhodnocuje tak, ako u spomínaného Kozorožca.

Pozri aj: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

ktoré znamenie šetrí

Je veľmi zaujímavé sledovať, ako Škorpión obchodník, čo je mimochodom pre neho mimoriadne vhodné zamestnanie, dokáže z druhých dostať za produkty či služby veľa peňazí, presvedčiť ich a tak trochu aj poblázniť, ale on sám zvažuje každé euro. V jeho prípade by nebolo na škodu viac investovať do seba samého.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.