REKLAMA

Šetrenie by nemalo byť aktuálne len v čase krízy. Finančný vankúš sa oplatí robiť práve v časoch, keď sa darí. Niekomu to ide ľahšie, inému ťažšie. Ľudia v týchto troch znameniach zverokruhu by však s tým nemali mať žiadny problém. Poďte sa pozrieť na najšetrnejšie znamenia zverokruhu, od ktorých sa možno čo-to priučiť. I keď, samozrejme, i medzi nimi nájdeme povestné výnimky potvrdzujúce pravidlo. Vo všeobecnosti však majú sporovlivosť v krvi a zlé narábanie s peniazmi je pre nich priam hriech. 

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Toto rohaté znamenia je naozaj šetrné. A nie, že by to vyslovene potrebovalo, pretože ľudia narodení v Kozorožcovi väčšinou nemajú problémy s financiami, čo súvisí aj s ich silným kariérnym nastavením. Kozorožec si dokáže slušne usporiť vďaka pragmatickému prístupu k peniazom, ale aj k životu ako takému. 

Na významné priority však neváha minúť značnú čiastku. Tu treba podotknúť, že Kozorožec sa vyhýba nekvalitným veciam veľkým oblúkom. A preto má radšej menej vecí, ale takých, ktoré vyzerajú luxusne a aj dlho vydržia. I vďaka tomu prístupu pôsobí navonok napriek svojej sporivosti veľmi reprezentatívne. Dopraje si však aj kvalitné potraviny.

No a v druhom rade má Kozorožec zvyčajne aj niekoľko šetriacich fondov. A vie presne posúdiť, ktorý šetriaci produkt sa mu oplatí či neoplatí.

Šetrí aj tak, že nepodlieha impulzívnym nákupom a dáva si stopku pri módnych výstrelkoch či zbytočnostiach do domácnosti.

Zaujme ťa: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

šetrenie znamení

Kozorožec taktiež dokáže veľmi slušne ušetriť na službách. Nemá problém variť si doma a nosiť si so sebou jedlo do práce alebo si napríklad doma farbiť vlasy.

Z týchto spomínaných dôvodov patrí Kozorožcovi prvé miesto medzi najšetrnejšími znameniami. Samozrejme, táto jeho charakteristika ho robí značne nesypatickým ľuďom v tých znameniach zverokruhu, ktoré majú k peniazom oveľa benevolentnejší vzťah, nezakladajú si na šetrení a Kozorožcov prístup k životu vnímajú ako nudný. Okrem takýchto znamení, ktoré sa ku Kozorožcovi nehodia, však existujú podobne nastavení ľudia, o ktorých bude reč nižšie.

REKLAMA

PANNA (24.8 – 23.9.)

Vzťah k bezbrehému míňaniu peňazí nemá ani pragmatická Panna. Síce sa z času na čas „odtrhne z reťaze“, avšak financie aj v tomto prípade padnú na buď veľmi výhodnú kúpu, alebo skvelú a dobre zváženú investíciu. O financiách rozmýšľa Panna z dlhodobého aspektu a kúpu každej veci si najskôr viackrát premyslí.

Treba vidieť: Tip na zlacnené služby a produkty nielen pre Panny

Ako zákazník Panna veľmi dobre reaguje na akcie a nedá dopustiť na zľavové letáky či kupóny. Potraviny i oblečenie vie kúpiť naozaj lacno. Samozrejme, vždy si dobre zráta, či je akcia naozajstnou akciou. U Panny je však prítomné riziko, že sa z nej v čase núdze stane naozajstný držgroš. Mala by teda myslieť na rozumné udržiavanie rovnováhy medzi zdravými výdavkami a úsporami.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Do tretice treba medzi najšetrnejšie znamenia rozhodne pridať Škorpióna, ktorý dokáže viesť priam asketický život.

Samozrejme, nie všetci ľudia vo vodnom znamení Škorpióna zdieľajú tento extrémny životný štýl.

Vo všeobecnosti by sa však dalo konštatovať, že na svoje potreby míňajú málo a zároveň si peniaze odkladajú bokom. 

Pozri aj: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

ktoré znamenie šetrí

Škorpióni však veľmi neveria šetriacim produktom, preto sa ich odopieranie a uskromňovanie nezhodnocuje tak, ako u spomínaného Kozorožca.

Je veľmi zaujímavé sledovať, ako Škorpión obchodník, čo je mimochodom pre neho mimoriadne vhodné zamestnanie, dokáže z druhých dostať za produkty či služby veľa peňazí, presvedčiť ich a tak trochu aj poblázniť, ale on sám zvažuje každé euro. V jeho prípade by nebolo na škodu viac investovať do seba samého.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.