Úzkosť je fenoménom, ktorý postihuje čoraz viac ľudí. Podobne aj strach a stres, ktoré idú s úzkosťou ruka v ruke. Majú silný potenciál zatriasť nielen psychikou, ale neraz aj fyzickým telom, pretože so sebou prinášajú i zdravotné následky. Ako sa s nimi vysporiadavajú znamenia prvej polovice zverokruhu, ste si mohli prečítať v prvej časti článku o tom, ako zvládať úzkosť. Teraz si prečítajte, čo môže byť spúšťačom úzkosti pre ostatné znamenia a čo im efektívne pomáha v kritických situáciách.
REKLAMA

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Toto vzdušné znamenie niekedy „klame telom“ a nemusí byť na ňom vidieť, že v ňom prebieha vnútorný boj s úzkosťou. Skrývanie problémov pred najbližšími však nie je riešením. Váhy by mali popracovať na otvorení sa druhým a úprimnosti. Tak dostanú potrebnú pomoc aj radu. Keď tento blok prelomia, veľmi sa im uľaví.

Bez podpory môžu Váhy prepadnúť alkoholu i drogám. Práve preto je dôležité, aby zo seba nerobili hrdinov a keď treba, zdôverili sa. Pokiaľ nenájdu oporu medzi blízkymi, na škodu nie je ani návšteva psychológa či psychiatra. Veľký význam má aj kvalitný a dostatočne dlhý spánok a vyvážená strava.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Znamenie plné extrémov, raz je hore a raz dole – aj taký je Škorpión. Niekedy dokáže odolávať vonkajším vplyvom mimoriadne dobre, inokedy stačí malý podnet a prepadne sa do melanchólie až úzkosti.

Hlavnou devízou Škorpióna je jeho rozvaha a ostrovtip a práve tie musí posilňovať aj v kritických situáciách. Zachovať si pragmatický pohľad a koncentrovať sa na to, čo je naozaj dôležité – to je jeho cesta. Jednoducho zastaviť v sebe emocionálne tornádo.

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

 

úzkosť škorpión ryby kozorožec znamenia
Negatívne emócie zaháňa napríklad aj pomoc druhým ľuďom. Škorpión sa tak cíti užitočný a dokáže s nadhľadom riešiť aj svoje problémy. 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Táto už na prvý pohľad veselá kopa je úzkosti i strachu odolná natoľko, že musí prísť naozaj zásadná záťažová situácia, ktorá by ho dokázala nakloniť na tú pesimistickejšiu stranu. Pri svojej ľahkovážnosti si však môže Strelec ľahko „zarobiť na problém“ a keď sa problémy nakopia, dokáže to aj jeho ohnivú povahu zahnať do kúta. I keď svoje negativistické nastavenie navonok kryje úsmevom od ucha k uchu, tí, čo ho poznajú naozaj dobre, vytušia, že niečo neklape.

K zlomu môže dôjsť vtedy, keď sú ohrozené Strelcove základné hodnoty a priority. Strach dokáže u neho do istej miery vzbudiť aj stúpajúca zodpovednosť či záväzky. Zjednodušene by sa dalo povedať, že Strelec je silný natoľko, nakoľko má zachovanú svoju slobodu. Užitočným bojovníkom proti stresu a úzkosti je tak pre neho činorodá aktivita, ktorá mu zároveň umožňuje stáť na vlastných nohách a nebyť závislý.

Pomôžeti: Poznáš tento výživový doplnok na prírodnej báze pre znovuzískanie duševnej rovnováhy?

REKLAMA

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Achillovou pätou Kozorožca je neúspech, a to špeciálne fiasko v kariérnej sfére. Rovnako zle znáša aj pozíciu v práci, ktorá nezodpovedá jeho kvalitám či dokonca samotný odchod do dôchodku. Následný čas vníma už len ako čakanie na smrť a cíti sa neužitočný. Toto nastavenie však dokáže zmeniť na optimistický prístup. Ako?

Je dôležité, aby mal Kozorožec aj náhradné aktivity a hobby, ktoré pre neho budú zmysluplné. Úzkosti sa efektívne vyhne, ak bude myslieť okrem práce aj na budovanie svojej sociálnej siete a posilňovania vzťahov s najbližšími. Mal by sa okrem iného naučiť oddychovať, pretože vysoké nasadenie bez potrebného relaxu je unavujúce, nepôsobí dobre ani na psychiku a dokáže spôsobiť vyhorenie. Občas treba jednoducho aj vypnúť.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Úzkosť a strach môže Vodnárovi priniesť zlý časový manažment a nedostatočné organizačné schopnosti. V druhom rade bývajú pre jeho psychiku zaťažkávajúcou skúškou vzťahy, v ktorých im chýba akýsi rozlet.

Základom však je, aby si Vodnár nenechával všetko na poslednú chvíľu a tiež si zachoval prehľad v tom, čo a kedy musí vykonať. Treba sa držať aspoň v základe nevyhnutného harmonogramu. Nenechať sa rozptyľovať a myslieť na cieľ.

Keď sa Vodnár nebude naháňať, neurobí ani zbytočné chyby, ktoré by ho taktiež mohli ťažiť a spôsobovať ďalšie nepríjemné problémy na duši. Podobne systematicky by mal Vodnár pristupovať aj vo vzťahoch.

Tiež si prečítaj: Netrpíš na ňu? Odhaľ prejavy úzkosti

Povaha Vodnára je inak pomerne bezstarostná, dokáže sa efektívne zharmonizovať kreatívnou činnosťou. Takže ak sa bude držať vyššie spomínanej rady, mal by sa úzkosti, strachu a stresu vyhnúť veľkým oblúkom. 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Precitlivelé Ryby si stres, úzkosť a strach často privolajú zbytočne sami bez zásadnejších negatívnych vonkajších okolností. Niekedy z nich môžete mať pocit, že sa v týchto stavoch priam masochisticky „kúpu“. Napríklad zo seba robia obeť. A tiež tým, že sa väčšinou nepoučia zo svojich chýb vo vzťahu k druhým, môže im byť do plaču celkom často.

Prírodná cesta k duševnej rovnováhe a emočnej vyrovnanosti – to je prípravok MODIN s unikátnym zložením. V základe obsahuje extrakt ľubovníka bodkovaného, ktorý je najviac užívanou prírodnou látkou pri podpore psychického zdravia. A okrem toho komplex účinných látok, ako L-tryptofan, fenylalanín, vitamíny B3, B5 a B6.
Človek narodený v tomto vodnom znamení by sa nemal vracať do minulosti, ale žiť prítomnosťou a aktuálnymi výzvami. Úzkosť však eliminuje najmä vtedy, keď sa definitívne zbaví sebaľútosti a začne konať. V slovnej rovine mu totiž nič nepomôže. Dôležitá je akcia. Pozor však aj na precenenie svojich síl a schopností. Takže radšej pomaly, ale isto vpred.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.