REKLAMA

Jedálenský stôl je srdcom celej tejto miestnosti. Stretnete sa tu s rodinou pri večeri, s priateľmi pri káve a kúsku lahodnej torty. Moderný jedálenský stôl bude nielen dekoráciou interiéru, ale splní aj kritéria multifunkčného nábytku. Viete, aké vlastnosti by mali mať jedálenské stoly, ktoré vám budú slúžiť po mnoho rokov používania?

Jedálenské stoly s jednou alebo štyrmi nohami

Vzhľadom na širokú ponuku výrobcov môže byť výber dokonalého stola, ktorý bude nielen krásny, ale aj funkčný a nenáročný na údržbu, dosť obtiažny. Či už si vyberiete klasický drevený jedálenský stôl alebo stôl z moderných materiálov (napr. MDF dosky imitujúce betón), venujte najskôr pozornosť ich veľkosti.. a počtu nôh! To značne uľahčí hľadanie a zúži tak ponuku modelov, ktoré nespĺňajú vaše kritériá.

Moderné jedálenské stoly na jednej nohe

V menšom priestore skvele poslúži štvorcový, obdĺžnikový alebo okrúhly jedálenský stôl na jednej nohe. Vzhľadom na to, že ťažisko je zachované iba v jeho stredovej časti, nie sú rozmery príliš veľké. Moderné jedálenské stoly na jednej nohe prichádzajú vo veľmi zaujímavých kombináciách. V ponuke môžeme napríklad vidieť kombinácie drevenej dosky a silných oceľových nôh usporiadaných do umeleckých tvarov. Jedná sa o geometrickú a veľmi dekoratívnu konštrukciu, ktorá prináša oživenie celej miestnosti.

Rozkladacie jedálenské stoly

Jedným z funkčnejších riešení je zvoliť rozkladací stôl s prídavnou doskou alebo stolovými doskami, ktoré umožňujú meniť veľkosť stola podľa vašich aktuálnych potrieb. V ponuke môžete nájsť jedálenské stoly nielen drevené, ale aj modely vyrobené z MDF. Vzhľadom na konštrukciu a nutnosť zaistiť výbornú stabilitu majú rozkladacie stoly najčastejšie štyri nohy. Tvar rozkladacieho stola je ľubovoľný. Na trhu nájdete modely obdĺžnikové, štvorcové, oválne aj okrúhle.

REKLAMA
halmar jedálenský stôl ringo

Stôl Ringo Artisan (zdroj: https://www.stolicky24.sk/rozkladaci-stol-ringo-artisan/7022/p)

Sety moderných jedálenských stolov so stoličkami

Zladenie jedálenského stola a stoličiek môže byť ťažké. Pokiaľ si sadu ešte len plánujete kúpiť, navštívte webové stránky: https://www.stolicky24.sk/jedalenske-stoly/190/c Nájdete u nás krásne, moderné a veľmi kvalitné stolya stoličky v mnohých štýloch. Pri výbere klasického dreveného stola si môžete vybrať modely ktoré ľahko zladíte so stoličkami v rovnakej farbe dreva.Pokiaľ však zvolíte biele, sklenené alebo MDF stoly v inej farbe – zvážte čalúnené jedálenské stoličky potiahnuté módnou látkou imitujúcou zamat. Sú nielen veľmi moderné, ale aj pohodlné a dajú sa využiť v mnohých štýloch interiéru.

Starostlivosť o moderné jedálenské stoly

Moderný stôl by mal odrážať moderný životný štýl. Neustály zhon a nedostatok času definujú každodenný život mnohých ľudí. Nájdete si v tomto zhone čas na náročnú starostlivosť o nábytok? Pri výbere skleneného alebo dreveného stola, ktorý vyžaduje olejovanie a leštenie, musíte pamätať na to, že hoci je krásny, bude náročnejšie na údržbu.

Pokiaľ si však vyberiete lakovaný drevený alebo MDF stôl, môžete si byť istí, že pre udržanie dokonalej čistoty ho stačí utrieť vlhkou handričkou z mikrovlákna, čo nezaberie viac ako 2 minúty.

Tiež si môžeš prečítať: Starostlivosť o záhradný nábytok: Tipy na predĺženie životnosti

Dúfame, že už viete, na čo si dať pri výbere moderného jedálenského stola pozor. Odporúčame pri výbere tohto kusu nábytku premýšľať dlhodobo a vziať do úvahy napríklad početnosť organizovania večierkov alebo aj plánované rozšírenie vašej rodiny. Pokiaľ máte veľkú a priestrannú jedáleň, odporúčame investovať do veľkých stolov alebo rozkladacích modelov.

– PR článok –

Foto: www.stolicky24.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.