REKLAMA

Ani jedna z nás si nevie predstaviť leto bez dámskych šľapiek. Skúste zavrieť oči – letný vánok na bosých nohách a dovolenka pri mori sú určite prvé veci, ktoré vám ihneď napadnú.

Dovolenka pri mori, či horúce letné chvíle pri bazéne? Skúste si to predstaviť bez šľapiek. Nemožné! Dámske šľapky sú prvkom, ktorý patrí k letu asi tak, ako ryba patrí do vody. Vzdušné prevedenie topánky je ideálnym riešením pre každú ženskú nohu. Okrem toho, tak ako rýchlo ich obujete, tak rýchlo ich aj vyzujete, čo je extrémne praktické pre mnohé z nás. 

robel šľapky dámske

História vraví, že šľapky sa do Európy (konkrétne do Talianska) dostali už niekedy v 15. storočí. V stredoveku boli znakom luxusu a postavenia v spoločnosti. Nosili ich nielen ženy, ale aj muži. Svoju priazeň si získali vďaka pohodlnosti a praktickosti a dodnes si v týchto atribútoch držia vo svete topánok svoje čestné miesto. 

Aj história dámskych šľapiek sa formovala a za roky nabrala podobu rôznych tvarov a prevedení.

Obľúbenou verziou tejto letnej obuvi sa za posledné roky stali šľapky na platforme. Toto prevedenie samozrejme najviac ocenia dámy, ktoré sú nižšieho vzrastu. Trendy platforme neodolali ani slávne svetové značky a tak dnes na trhu nájdete napríklad aj Guess šľapky, Calvin Klein šľapky, či šľapky Karl Lagerfeld. 

šľapky na platforme dámske

A čo nás vo svete dámskych šľapiek čaká tento rok?

O tom, že trendy v oblasti módy sa opakujú nemusíme debatovať. Ani tento rok tomu nebude inak a z minulosti sa ku nám vráti napríklad klinový podpätok, ktorý bol veľmi módny v deväťdesiatych rokoch. Vo svojich novo predstavených kolekciách ho použili už aj návrhári ako Versace, Fendi, alebo Ferragamo. JW Anderson nedávno predstavil kolekciu, ktorá je zameraná na metalické farby, či flitre a spája tak bežné outfity s výrazne extravagantným prevedením topánky.

REKLAMA

Opakovať sa bude aj trend z roku 2000, kedy vo svete dámskych šľapiek viedli žabky. Neodolala im ani značka Burberry, ktorá pre tento rok vsadila na žabky s opätkom. A tak doteraz veľmi obľúbene sandále, či dámske šľapky s remienkom medzi prstami pre tento rok mierne ustúpia do pozadia.

módna dámska obuv na leto

Tento rok sa aj vo svete dámskych šľapiek často stretnete s hranatou špičkou, ktorá sa stala vlajkovou loďou pre rok 2023. Kubizmus premietnutý do svetu obuvi, Vám tento rok isto iste zaručí prvotné priečky v rebríčku trendsetter. 

Ak skombinujete hranatú špičku a podpätok, trafíte priamo do čierneho. Dámske šľapky na podpätku vyzerajú elegantne a luxusne zároveň.

To potvrdzuje aj posledná prehliadka Carolina Herrera, kde sa objavili kúsky ladené do retro romantizmu a tak nič nepokazíte, ak zvolíte napríklad jemnú mašličku, či ihličkový podpätok.

Tiež sa oplatí sa pozrieť: Trendy v topánkach pre dámy a pánov na jar a leto 2023

Veľké svetové móla hlásia, že rok 2023 sa bude niesť vo svetle metalických odtieňov, zlatej, či striebornej farby. Tešiť sa môžete na netradičné kontrastné kombinácie farieb, ale aj štýlov. Materiálovo bude dominovať satén a lesklé verzie látok, čo je po kožušinových modeloch dámskych šľapiek, ktoré vládli trendom v pandemickom období, veľmi príjemná zmena.

šľapky na vyššom podpätku

Medzi letné kúsky môžete s istotou zaradiť prevedenie vo výrazných ,,crazy“  farbách a šetriť tento rok netreba ani pri vzoroch. Kvetované, bodkované, či pásikové dámske šľapky… Kombinovať ich môžete naozaj, ako sa vám zapáči, pretože tento rok sa kreativite medze nekladú. Hlavne nech to žije farbami.

Ak patríte medzi konzervatívnejšie tipy, neváhajte siahnuť po obľúbenej čiernej klasike. Pokiaľ však chcete kráčať s dobou a byť aj v tomto klasickejšom farebnom prevedení dámskych šľapiek stále trendy, siahnite po mierne ,,punkovo“ ladených topánkach. Kovové pracky, či punk-rockovo vyzerajúce detaily kombinované s minimalistickým prevedením letnej šľapky, sú stopercentne v roku 2023 vítané v každom botníku. 

Leto je za rohom a tak neváhajte rozšíriť svoju zbierku aj pre tento rok. Či už hľadáte dámske šľapky do mesta, na stretnutie alebo len bežné nosenie, u nás si svoj vysnívaný kúsok nájde každá.

Dámske šľapky dostupné v našom internetovom obchode www.robel.sk totiž spájajú pohodlie, účelovosť a originalitu v každom kúsku. 

– PR článok – 

Foto: Robel

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.