REKLAMA

Svadba – jeden z najkrajších míľnikov v živote páru, oslava lásky, záväzku a nového začiatku. A práve pri tejto príležitosti prichádza aj moment, kedy sa ako hosť zastavíte a premýšľate, aký by bol ten najvhodnejší svadobný dar pre novomanželov.

Veru tak, byť hosťom na svadbe je česť. Väčšina z nás sa však na túto udalosť teší len do chvíle, kým nepríde reč na svadobný dar. Hodiť bankovky do obálky (takejto špeciálnej) je zaiste rýchlym a v mnohých prípadoch i vítaným gestom. Ak však chcete novomanželov potešiť originálnejšie, zvoľte inú cestu. Ukážte, že vám na ich radosti záleží a vyberte vhodný svadobný dar. Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu, sme pre vás pripravili aj my.

Praktický kúsok do domácnosti

Ak novomanželia ešte len začínajú s budovaním svojho domova, praktický svadobný dar v podobe rôznych doplnkov do domácnosti alebo kvalitného spotrebiča môže byť výbornou voľbou. Výber ale dobre zvážte a vopred sa uistite o tom, čo by partneri skutočne potrebovali. 

Úprimne poteší vysnívaný gril, kávovar, tlakový hrniec alebo naparovacia žehlička. Tretia jedálenská súprava alebo príbory, ktoré zostanú ležať nepoužívané v skrini, však váš úmysel podarovať niečo užitočné iste nenaplnia.  

Pri výbere daru teda nezabudnite zohľadniť aj praktickú stránku, ale taktiež to, že v  dnešnej dobe, kedy mnohé páry žijú spolu pred svadbou, môžu mať už všetko potrebné pre svoj domov. V takom prípade môže byť užitočným darom niečo, čo modernizuje a ešte viac zdokonalí ich spoločný byt či dom.

Nezabudnuteľný zážitok ako svadobný dar 

Ak budúcich manželov dobre poznáte, nemal by byť pre vás problém trafiť sa do ich záľub a koníčkov. V tomto prípade môže byť ideálnym i nemateriálny dar na svadbu. Skúste napríklad zaujímavý spoločný kurz či gastronomický zážitok.

Dobrodružnejšie povahy možno privítajú zoskok s padákom, let balónom alebo helikoptérou. Šťastným novomanželom urobí radosť aj wellness pobyt na Slovensku alebo dovolenka na romantickom mieste.

Tiež ťa zaujme: Dokonalá svadba v zime aj v lete: Aké vybrať šaty, kvety, pohostenie a dekorácie? 

aký dar na svadbu

Myslite ale na to, aby si mohli čas realizácie uspôsobiť podľa seba, teda dať im dlhší časový úsek, počas ktorého sa môžu na pobyt vybrať. Páry totiž v zápätí po svadbe často riešia svadobnú cestu. 

REKLAMA

Ďalšie tipy na svadobný darček pre novomanželov

  • Užitočné potreby do kuchyne a spotrebiče sa v domácnosti istotne nestratia a patria medzi veľmi obľúbené dary na svadbu. Okrem už vyššie spomínaného kávovaru, naparovacej žehličky, tlakového hrnca či grilu, pouvažujte aj nad klasikou, ako je porcelánová výbava kuchyne a jedálne. No a pokiaľ viete, že sa v tejto domácnosti bude s istotou vo veľkom variť či vypekať, neváhajte im zaobstarať z TAKÝCHTO šikovných a multifunkčných pomocníkov. Celkovo je elektronika do domácnosti skvelým a praktickým darom pre novomanželov.
  • Darčekové koše s exkluzívnymi potravinami a alkoholom môžu byť celkom originálne, keď im k nim pribalíte personalizované drobnosti.
  • Obľúbeným svadobným darom pre novomanželov sú i výherné žreby. Ideálne je, ak sú pekne naaranžované a úplne dokonalé, ak svadobný pár dokonca po ich zotretí aj nejakú tú čiastku vyhrá. To však nemáte vo svojich rukách, preto je možné, že sa na takýto dar i celkom rýchlo zabudne. 
  • Maľované obrazy, pri ktorých treba brať do úvahy vkus a celkovú farebnosť domácnosti novomanželov. Aby si ten váš darovaný obraz našiel svoje čestné miesto v domácnosti (napríklad v spálni), je nevyhnutné, aby ste poznali práve tieto dve vyššie spomínané premenné. Pokiaľ vyberiete dobre, je pravdepodobné, že obraz od vás bude na očiach obdarovaných dlhé roky.
  • Zaujímavým a hodnotným darom pre mladomanželov je investičné zlato a tiež šperky, ktoré môžu mať vygravírované silné motto či venovanie pripomínajúce ich veľký deň D, keď sa oficiálne vydali na spoločnú cestu životom.

Svadobný dar nie je o cene

Začala sa vám pri výpočte nápadov na svadobné dary krútiť hlava? Nezúfajte! Kreativita a nápaditosť častokrát prekoná aj drahší dar na svadbu. Handmade kúsky sú viac osobné a venované naozaj od srdca. Môžete pripraviť napríklad koláž z fotiek. Nie ste dosť zruční? Nevadí! Svoj nápad môžete zveriť do rúk profesionálom a nechať vyrobiť nadrozmerné puzzle vytvorené z ich fotografie. 

Ak k nemu priložíte jednoduché, no originálne prianie – takýto spomienkový predmet zostane nielen v domácnosti, ale aj v pamäti novomanželov veľmi dlhú dobu.

Stále si lámete hlavu nad tým, koľko peňazí by ste mali dať na svadobný dar? Odpichnite sa od tohto. 

Neprehliadni tiež: Najlepšie darčeky na Valentína pre ženy a mužov: Tipy, z ktorých si určite vyberieš

najlepší svadobný dar pre novomanželov

Najhodnotnejšie darčeky novomanželom dávajú spravidla rodičia. Po nich ešte vyššiu sumu do svadobného daru investujú väčšinou svedkovia, súrodenci a najlepší priatelia. Pokiaľ teda idete na svadbu vzdialenejšiemu príbuznému alebo známemu z práce, vojdete sa pokojne aj do 50 eur.

Na záver ešte dodáme jedno. Nezabudnite, že najcennejším darom môže byť aj niečo, čo nemá hmotnú podobu. Darovať svoj čas, napríklad ponúknutím pomoci s organizáciou svadby alebo plánovaním medových týždňov, môže byť nesmierne cenné a vytvára neviditeľné puto plné vďačnosti a spomienok.

Vždy si pamätajte, že svadobný dar je odrazom vašej lásky a prajnosti smerom k novomanželom. Buďte pozorní, kreatívni a dajte do výberu daru kúsok svojho srdca. Takýto dar bude pre novomanželov nielen symbolom vašej úcty, ale aj nezabudnuteľnou súčasťou ich spoločnej cesty životom.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.