Byť hosťom na svadbe je česť. Väčšina z nás sa však na túto udalosť teší len do chvíle, kým nepríde reč na svadobný dar. Hodiť bankovky do obálky (takejto špeciálnej) je zaiste rýchlym a v mnohých prípadoch i vítaným gestom. Ak však chcete novomanželov potešiť originálnejšie, zvoľte inú cestu. Ukážte, že vám na ich radosti záleží a vyberte vhodný svadobný dar. Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu, sme pre vás pripravili aj my.

Praktický kúsok do domácnosti

Ak novomanželia ešte len začínajú s budovaním svojho domova, praktický svadobný dar v podobe rôznych doplnkov do domácnosti alebo kvalitného spotrebiča môže byť výbornou voľbou. Jeho výber ale dobre zvážte a vopred sa uistite o tom, čo by partneri skutočne potrebovali.

Úprimne poteší vysnívaný gril, kávovar alebo naparovacia žehlička. Tretia jedálenská súprava alebo príbory, ktoré zostanú ležať nepoužívané v skrini, však váš úmysel podarovať niečo užitočné iste nenaplnia.  

Nezabudnuteľný zážitok ako svadobný dar 

Ak budúcich manželov dobre poznáte, nemal by byť pre vás problém trafiť sa do ich záľub a koníčkov. V tomto prípade môže byť ideálnym i nemateriálny dar na svadbu.

Skúste napríklad zaujímavý kurz, či gastronomický zážitok. Dobrodružnejšie povahy možno privítajú zoskok s padákom, let balónom alebo helikoptérou. Šťastným novomanželom urobí radosť aj wellness pobyt alebo dovolenka na romantickom mieste.

Tiež ťa zaujme: Dokonalá svadba v zime aj v lete: Aké vybrať šaty, kvety, pohostenie a dekorácie? 

aký dar na svadbu

Ďalšie tipy na svadobný darček pre novomanželov

  • Užitočné potreby do kuchyne a spotrebiče sa v domácnosti istotne nestratia a patria medzi veľmi obľúbené dary na svadbu. Okrem už vyššie spomínaného kávovaru, naparovacej žehličky či grilu, pouvažujte aj nad klasikou, ako je porcelánová výbava kuchyne a jedálne. No a pokiaľ viete, že sa v tejto domácnosti bude s istotou vo veľkom variť či vypekať, neváhajte im zaobstarať z TAKÝCHTO šikovných a multifunkčných pomocníkov. Celkovo je elektronika do domácnosti skvelým a praktickým darom pre novomanželov.
  • Darčekové koše s exkluzívnymi potravinami a alkoholom môžu byť celkom originálne, keď im k nim pribalíte personalizované drobnosti.
  • Obľúbeným svadobným darom pre novomanželov sú i výherné žreby. Ideálne je, ak sú pekne naaranžované a úplne dokonalé, ak svadobný pár dokonca po ich zotretí aj nejakú tú čiastku vyhrá. To však nemáte vo svojich rukách, preto je možné, že sa na takýto dar i celkom rýchlo zabudne. 
  • Maľované obrazy, pri ktorých treba brať do úvahy vkus a celkovú farebnosť domácnosti novomanželov. Aby si ten váš darovaný obraz našiel svoje čestné miesto v domácnosti (napríklad v spálni), je nevyhnutné, aby ste poznali práve tieto dve vyššie spomínané premenné. Pokiaľ vyberiete dobre, je pravdepodobné, že obraz od vás bude na očiach obdarovaných dlhé roky.
  • Zaujímavým a hodnotným darom pre mladomanželov je investičné zlato a tiež šperky, ktoré môžu mať vygravírované silné motto či venovanie pripomínajúce ich veľký deň D, keď sa oficiálne vydali na spoločnú cestu životom.

Svadobný dar nie je o cene

Začala sa vám pri výpočte nápadov na svadobné dary krútiť hlava? Nezúfajte! Kreativita a nápaditosť častokrát prekoná aj drahší dar na svadbu. Handmade kúsky sú viac osobné a venované naozaj od srdca. Môžete pripraviť napríklad koláž z fotiek. Nie ste dosť zruční? Nevadí! Svoj nápad môžete zveriť do rúk profesionálom a nechať vyrobiť nadrozmerné puzzle vytvorené z ich fotografie. 

Ak k nemu priložíte jednoduché, no originálne prianie – takýto spomienkový predmet zostane nielen v domácnosti, ale aj v pamäti novomanželov veľmi dlhú dobu.

Stále si lámete hlavu nad tým, koľko peňazí by ste mali dať na svadobný dar? Odpichnite sa od tohto. 

Neprehliadni tiež: Najlepšie darčeky na Valentína pre ženy a mužov: Tipy, z ktorých si určite vyberieš

najlepší svadobný dar pre novomanželov

Najhodnotnejšie darčeky novomanželom dávajú spravidla rodičia. Po nich ešte vyššiu sumu do svadobného daru investujú väčšinou svedkovia, súrodenci a najlepší priatelia. Pokiaľ teda idete na svadbu vzdialenejšiemu príbuznému alebo známemu z práce, vojdete sa pokojne aj do 50 eur.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.