REKLAMA

Rok čo rok sa môžeme tešiť na nové svieže trendy, ktoré definujú aktuálny štýl. Platí to nielen na oblečenie či doplnky, ale aj na strihy vlasov a účesy. Je nepopierateľné, že trendy v móde sa neustále menia, aj keď sa po čase v rôznych obmenách vracajú. Dôkazom toho sú aj módne účesy na rok 2024. Mnohé z týchto strihov pripomínajú 70-te roky. Vyberte si. S novým strihom vlasov sa hneď zo začiatku roka 2024 môžete cítiť ako v novej koži. No zároveň pamätajte na jedno. Nie každý účes sa hodí ku každému typu vlasov či tváre, preto je vhodné svoj výber odkonzultovať pred strihaním so samotným odborníkom.

Trendový comeback: Ofina à la Jane Birkin opäť na scéne 

Minulý rok sa niesol v duchu ofín v rôznych podobách – od krátkych tzv. „baby bangs“ až po bohaté záclonové ofiny, ktoré postupne zostrihané elegantne rámujú tvár. A aj účesy na rok 2024 začíname horúcim ofinovým trendom. Môžete sa tešiť na veľkolepý návrat ikonickej ofiny, ktorá nesie meno po britsko-francúzskej herečke Jane Birkin, teda tzv. „birkin bang“. 

Oplatí sa tiež pozrieť: Komu sa hodí ofina? Nájdi svoju TOP podľa typu tváre

jane birkin ofina

Zdroj: Pinterest

Tento štýl reprezentuje stredne hustú prestrihanú ofinu (jej konce teda nie sú zastrihnuté nožnicami dorovna, prestrihávajú sa britvou), ktorá ladne dosahuje až k obočiu, pričom smerom k jej končekom sa jemne zrieďuje. Tiež je pre ňu typické, že je v stredovej časti na čele najkratšia a po stranách sa predlžuje a plynule prechádza do zvyšku účesu, či už ideálne do dlhých vlasov, alebo do stredne dlhého strihu po kľúčne kosti. V krátkom strihu vlasov nevynikne úplne jej charakteristická ležérnosť. Najkrajšie vyzerá so stredne dlhými až dlhými mierne vlnitými vlasmi s prestrihanou vzdušnou textúrou.

Tiež zaujme: Ako dosiahnuť dokonale biele vlasy: Návod pre modernú ženu a muža

Aby zostala ofina à la Jane Birkin v štýlovom upravenom stave, potrebuje starostlivosť. Takže si na ňu ráno vyhraďte čas a tiež myslite na to, že počas daždivého počasia sa budete musieť o jej žiaduci tvar postarať aj v priebehu dňa. V zásade sa ale hodí ku každému typu tváre. Takže pokiaľ hľadáte spôsob, ako oživiť svoj look a pridať mu štipku retro šarmu, „birkin bang“ je tou pravou voľbou pre rok 2024.

Kitty cut: Sofistikovaný strih pre rok 2024

Kitty cut, resp. mačací strih, sa rýchlo stáva hviezdou medzi vlasovými trendmi pre rok 2024. V posledných rokoch sme boli svedkami obľúbenosti účesov ako napríklad chobotnicový strih (octopus haircut) či motýlí strih (butterfly cut), ktoré sa vyznačujú svojím vrstvením a objemom. Vlčí strih (wolf cut) tiež zaznamenal svoj podiel na popularite. Tieto strihy sú celkovo známe svojou schopnosťou dodať účesu na bohatosti a výraznosti, a to aj v roku 2024. Na scénu však teraz prichádza aj kitty cut, ktorý ponúka niečo trochu odlišné. I keď je do veľkej miery hybridom medzi divokejším vlčím strihom a ženským koketným motýlím strihom.

kitty cut účes strihy vlasov 2024

Zdroj: Pinterest

Tento štýlový účes nie je tak výrazne objemný ako jeho predchodcovia, no vyniká jemným vrstvením, ktorý prináša vlasom živú dynamiku a zároveň elegantnú štruktúru. S dĺžkou končiacou pri kľúčnych kostiach je kitty cut ideálnou voľbou pre ženy, ktoré hľadajú svieži a moderný vzhľad. Vrstvenie tohto strihu vzbudzuje dojem, že vlasy sú mierne rozstrapatené. Pramene jemne rámujú tvár, a to vďaka predlženým bočným ofinám. 

Ďalšia inšpirácia: Ako si vyrobiť kávový peeling? Recept na telo aj vlasy

Halo cut: Veľký návrat legendárneho účesu

Pokiaľ vás účesy na rok 2024 doteraz neprekvapili, tak teraz sa to pravdepodobne zmení. V tomto roku sa totiž znovuzrodí halo cut. Strih, ktorý prináša spomienky na sedemdesiate roky, keď ho s obľubou nosili členky ikonickej hudobnej skupiny ABBA. No pokiaľ ste pozerali rozprávku Fantaghiro, tak napríklad aj v nej hviezdil tento účes rovno na hlave kľúčovej postavy princeznej.

účesy na rok 2024
REKLAMA

Zdroj: Pinterest

Tento štýlový strih vlasov čerpá inšpiráciu z anjelskej svätožiary a vyznačuje sa charakteristickou plnou ofinou, ktorá je precízne tupo strihaná nad obočím alebo jemne pod. Ofina harmonicky pokračuje do oblých línií, ktoré plynule kopírujú kontúry tváre a ďalej strih vytvára efekt dlhého bobu. Ide v podstate o verziu účesu tzv. bowl cut, ktorý je podobný tvaru misky a taktiež bol populárny v 70-tych rokoch. 

Halo cut je ideálny pre ženy, ktoré uprednostňujú precízne a elegantné účesy, pretože jeho klasický styling zdôrazňuje uhladené línie a bezchybný vzhľad. Hodí sa k hustým rovným vlasom, no i tak si na jeho rannú úpravu treba rezervovať dlhší čas, aby bol výsledok naozaj dokonalý.

Dlhší aj zvlnený bob

Účesom na rok 2024 dominuje neustále trendový bob, ako to bolo napokon aj v roku 2023. Ide o účes tupého strihu, čiže nemá vrstvy, nie je odstupňovaný, pôsobí uhladene. V tomto roku však prejde klasický bob zásadnými obmenami. Zatiaľ čo v minulom roku si ženy viac volili čo najkratší typ tohto účesu siahajúci po sánku, rok 2024 praje skôr jeho dlhšej verzii.

predĺžený bob

Zdroj: Pinterest

Ide teda o vyrastenejší, resp. dlhší bob často prekračujúci líniu brady. Mierne predĺžený bob pôsobí v jeho uhladenej verzii elegantne a výborne lichotí kontúram tváre, zvlášť v oblasti lícnych kostí. Modernou verziou tohto strihu je však aj mierne roztrapatenie až zvlnenie.

Zvlnený bob sa s prehľadom stáva hviezdou tohtoročných trendov. Vďaka vlnám dodáva celkovému vzhľadu príjemnú dynamiku a sviežosť. A ak máte chuť na experimentovanie, skombinujte oba trendy a zvoľte si predĺžený zvlnený bob, ktorý je ako stvorený pre prirodzene vlnité vlasy. Je to strih skvelý aj pre jemnejší typ vlasov.

...

Rok 2024 v účesoch nahráva vo všeobecnosti vlnám a prirodzenej vlnitosti, ktorú môžete podporiť stylingom do okrúhleho mäkkého tvaru. Moderné sú teda väčšie vlny, ktoré vyniknú ako v dlhých, tak aj v krátkych strihoch vlasov. Objem je vítaným benefitom. Pokiaľ teda máte vlasy s tendenciou k vlnitosti, nebojte sa ich zvýrazniť špeciálnymi stylingovými prípravkami.

zvlnený bob strih vlasov stredne dlhé trendy

Zdroj: Pinterest

Ďalšia voľba medzi účesmi na rok 2024: Kučeravý pixie cut

Medzi neustále obľúbené účesy sa radí legendárny pixie strih, ktorý sa v rôznych variáciách pravidelne objavuje medzi vlasovými trendmi. V roku 2024 sa pixie strih pretransformuje do mierne dlhšej a zvlnenej podoby. Pre kučeravý pixie strih je charakteristická široká bočná ofina, ktorá plynule prechádza cez čelo a harmonicky splýva s celým účesom vďaka hravosti vĺn a kučier.

krátke účesy na rok 2024 pixie cut

Zdroj: Pinterest

Tento strih je ideálny pre ženy s prirodzene vlnitými vlasmi, ktoré zároveň preferujú krátke účesy. Pixie cut v tejto verzii dokáže výrazne osviežiť a omladiť tvár. Ak máte prirodzene rovné vlasy, môžete si taktiež zvoliť tento živelne pôsobiaci strih, no počítajte s tým, že dosiahnutie dokonalého vzhľadu bude vyžadovať precízny styling.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.