REKLAMA

Aj keď strie neohrozujú naše zdravie, predsa len sa im snažíme vyhnúť, podobne ako vráskam alebo pigmentovým škvrnám. Bohužiaľ, neesteticky vyzerajúce strie v tehotenstve či po ňom pozná veľké množstvo žien.

Malé i výraznejšie prasklinky v hlbších vrstvách pokožky dokážu znepríjemniť život nielen budúcim mamičkám, ale objaviť sa môžu pokojne aj v dobe intenzívneho rastu v puberte, pri rýchlom priberaní či hormonálnych výkyvoch. Je vôbec možné strie eliminovať? Čo na strie v tehotenstve efektívne funguje? Nelámte nad sebou palicu, pokiaľ vám už aj telo „vyzdobili“ tieto podkožné jazvičky. My vám teraz poradíme, ako proti nim účinne zabojovať.

Máte nábeh na strie?

Strie sa v tehotenstve najčastejšie objavujú na bruchu, ale aj stehnách, bokoch či prsiach. Ideálne je už preventívne myslieť na záťažový stav, v ktorom sa ocitne žena v očakávaní a realizovať od prvého trimestra (a aj skôr) kroky, pri ktorých je veľká šanca, že sa strie v tehotenstve ani neobjavia.

Určite ste už počuli o hlavnej zásade, a to je natieranie exponovaných miest na tele výživnými olejmi či krémami. Áno, toto je rozhodne cesta. 

Taktiež ťa zaujme: Tehotenstvo a opaľovanie: Riziká, o ktorých musíš vedieť

strie na stehnách a bruchu

I keď na jednej strane môžete mať genetickú predispozíciu na vytváranie strií, pravidelnou starostlivosťou dokážete ich výskyt minimalizovať. Teda docieliť to, aby strií nebolo veľa, prípadne neboli tak viditeľné.

Pokiaľ viete, že máte na strie nábeh (objavili sa vám už skôr, trpíte na ne v rodine), v tehotenstve by ste si mali dať dvojnásobne záležať na prevencii

Strie vznikajú kvôli náporu na pokožku, keď stráca elasticitu, a tak môžu napäté elastínové a kolagénové vlákna začať praskať. Preto je kľúčovou úlohou vašej starostlivosti zvyšovať jej pružnosť. Čím sa natierať, aby bol boj proti striám efektívny, si povieme nižšie.

Na čo však treba myslieť okrem kozmetického ošetrovania? Zavlažujte a vyživujte svoje telo nielen zvonka, ale aj zvnútra. V priebehu dňa pite dostatok čistej neochutenej vody a dbajte na jedálniček s dostatkom omega-3 mastných kyselín a vitamínu E. Dopĺňajte si do tela kvalitný kolagén. Pružnosť pokožky v tehotenstve zabezpečí aj jemné masírovanie.

Preventívne kroky proti striám neodkladajte – svrbenie pokožky ako posledný výkričník

Ako sa pokožka v období tehotenstva naťahuje a rozpína, začína na niektorých miestach naozaj nepríjemne svrbieť. A to je už vážny signál k tomu, že ak ste s cielenou kozmetickou starostlivosťou ešte nezačali, treba konať. Čím skôr však začnete, tým lepšie. Doprajte si ráno aj večer po sprchovaní dlhší rituál natierania a prípadného masírovania problematických miest pokožky.

Ideálne je však začať s jej premasťovaním už v sprche, na čo vám skvele poslúžia jemné sprchové oleje.

No a následne prichádzajú na rad špeciálne prípravky určené na strie, ktorých je na trhu veľké množstvo. Vybrali sme vám z tejto kategórie kozmetiky do vašej pozornosti TOP 3 výrobky, s ktorými majú ženy dlhodobo veľmi dobré skúsenosti a viažu sa na ne i najlepšie recenzie. Nejde o zbytočne predražené produkty. Je to kvalita za rozumnú cenu.

olej na strie v tehotenstve
REKLAMA

Popôrodná starostlivosť

Nezabúdajte! Produkty určené proti striám by ste nemali razom zavrhnúť hneď po pôrode. Počítajte s tým, že by vám mali robiť spoločnosť na dlhší čas, pretože aj po pôrode potrebuje pokožka výdatnejšiu vzpruhu, kým sa znova dostane do formy.

Aj pre toto potehotenské obdobie existujú špeciálne produkty. Dokonca ide o produkty, ktoré nielenže pôsobia preventívne, ale zároveň, keďže ide už o stav po pôrode, eliminujú a redukujú strie, ktoré už vznikli. Takýmto prípravkom je LIFTINGOVÝ KRÉM NA REDUKCIU STRIÍ PO TEHOTENSTVE stimulujúci regeneráciu poškodených buniek dermis a epidermis. Tento krém pomáha eliminovať nedostatok kolagénu a elastínu, má tonizujúci a napínací účinok na pokožku, zvyšuje pružnosť pokožky podporením metabolických procesov vo všetkých vrstvách pokožky. Aktivuje lymfodrenáž, znižuje opuchy.

Krém na strie v tehotenstve vs. olej na strie v tehotenstve – TOP 3 odporúčané produkty

Na strie v tehotenstve i po ňom nájdete v ponuke ako mnohé šetrné oleje, tak i krémy na premasťovanie namáhanej pokožky. Dbať na kvalitu v tomto citlivom období života ženy sa určite oplatí. Za zmienku stoja špeciálne prírodné ošetrujúce oleje.

Mandľový olej, jojobový olej, olej z pšeničných klíčkov, ale tiež olejový výťažok z arniky a zmes prírodných éterických olejov nájdete v Tehotenskom telovom oleji od značky Weleda. Benefitom je okrem jeho prírodného zloženia i jemná vôňa.

Treba pripomenúť, že najlepšie sa olejové produkty aplikujú a vstrebávajú na jemne navlhčenej pokožke. Mnohé z olejov proti striám zanechávajú mastný film a malým mínusom je tiež to, že musíte dlhšie čakať, kým sa vstrebú. Preto je lepšie nechať si dlhšiu aplikáciu a masáž olejom skôr na večer.

Aj v tomto okruhu však existuje výnimka, a to naozaj veľmi dobre vstrebávajúci sa a jeden z najobľúbenejších olejov proti striám na trhu BI-OIL, ktorý je momentálne dostupný aj v prírodnej verzii TU. Vo všeobecnosti sú na strie obľúbenejšie oleje, a to vďaka extra premasťujúcim schopnostiam.

Pokiaľ sa však ráno ponáhľate a bojíte sa, že by sa mastnota z olejov proti striám dostala na oblečenie, poslúžia vám na dostatočné premastenie pokožky a prevenciu pred striami telové krémy. 

Neprehliadni: Prečo je dôležité magnézium v tehotenstve? Jeho účinky ocenia nielen ženy v očakávaní

krém na strie v tehotenstve

Dlhodobo je v tomto smere jedným z TOP najpredávanejších produktov Elasti-Q Originál telový krém na prevenciu strií. Obsahuje samé hodnotné látky, ako elastín, kyselinu hyaluronovú, D-panthenol, vitamín E, pričom jeho cena je naozaj priaznivá. Vynikajúce sú od Elasti-Q aj ostatné produkty z tohto segmentu.

...

A čo keď už strie máte?

Okrem preventívnych krokov dokážete veľa urobiť, aj keď už strie máte. Nebudeme klamať, ich úplné odstránenie, a to aj za pomoci účinnej a na to určenej kozmetiky nie je možné.

No pokiaľ začnete používať vyššie spomínané produkty včas, kým sú strie ešte nové, môžete docieliť  ich farebné zjednotenie s okolitou pokožkou. Takže sa akoby „zneviditeľnia“. Výraznejšie vizuálne odstránenie strií je taktiež možné, na to je však už potrebný odborný laserový zákrok.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.