Vedeli ste o tom, že prvá lepiaca páska vznikla v roku 1925? Bolo to vďaka Američanovi menom Richard Gurley Drew, zamestnancovi firmy vyrábajúcej šmirgľový papier. Od tých čias sa zdokonalila a má rôzne podoby.

REKLAMA

Poznáme lepiace pásky papierové, elektroizolačné, na koberce… Aspoň jedna sa nachádza hádam v každej domácnosti, no nie každý vie, že je to naozaj všestranná vecička. Neváhajte skúsiť niektoré z nasledujúcich tipov, ako využiť lepiacu pásku na čistenie či napríklad aj skrášľovanie. Vyťažte maximum z tohto šikovného a lacného lepiaceho pomocníka.

Primárne lepiacou páskou niečo spájame, napríklad lepíme škatule, no je na mieste špeciálne spomenúť aj obojstranné lepiace pásky, ktorými môžete na stenu, okná či dvere prichytiť napríklad rôzne dekorácie.

No teraz sa pozrieme na to, ako touto vecičkou robiť aj činnosť, ktorú by ste jej neprisúdili. Ide konkrétne o čistenie rôznych povrchov.

K rôznym čistiacim účelom postačí lepiaca strana, preto je v zásade jedno, či ide o kancelársku alebo údržbársku pásku. 

Zaujme ťa tiež: Ako odstrániť žuvačku šetrne a nestratiť nervy: Najjednoduchšie riešenia

triky na využitie lepiacej pásky

No a čo možno s páskou všetko vyčistiť či upratať?

> Pilníky na nechty vyzerajú pomerne skoro príliš „použito“. Na odstránenie drobných nečistôt pomôže práve lepiaca páska, ktorú na pilník nalepte po celej dĺžke. Následne už len strhnite a pilník zostane čistý.

> Lepiaca páska pomôže aj v prípade, keď sa vám podarilo rozbiť niečo sklenené na drobné kúsočky. Pokiaľ nemáte po ruke vysávač, drobnučké črepinky dokáže zachytiť lepivá strana, ktorú opatrne pritlačte na oblasti s úlomkami skla.

REKLAMA

> Majitelia huňatých domácich miláčikov ocenia lepivú silu pásky, pomocou ktorej s ľahkosťou vyčistia zachlpený sveter či sedačku.

Stačí si obmotať lepiacu pásku okolo dlane a chrbta ruky lepivou stranou von. Následne jemným pritláčaním pásky na textil na ňu nachytajte všetky chlpy. Ideálna pomôcka, ak sa vám práve minuli lepiace valčeky špeciálne určené na odstraňovanie podobných nečistôt.

Pozri aj: Geniálne využitie zubnej pasty v domácnosti: 7 TOP tipov

využitie lepiacej pásky

Na cesty aj ako prvá pomoc

> Táto lacná a všestranná potreba nielen do domácnosti dokáže pomôcť aj s odstránením menších triesok. Teda v prípade, keď akurát nemáte po ruke vhodnejšiu pomôcku na ich vytiahnutie, akou je pinzeta. Pásku priložte na miesto s trieskou a opatrne odlepte. Podľa potreby postup zopakujte.

> Lepiaca páska s papierovým povrchom, na ktorú sa dá dobre písať, poslúži aj na označenie všetkého možného. Či už batožiny alebo kufra, pri ktorých je vhodné pásku nalepiť okolo držiakov, alebo si len poznačíte, čo sa skrýva v koreničkách. Farebnými a rôznymi dekoratívnymi páskami si tiež môžete označiť kľúče, aby ste mali prehľad, ktorý je od čoho.

Triky na skrášľovanie s pomocou lepiacej pásky

> Chcete si svojpomocne urobiť o trošku zaujímavejšiu manikúru? Okrem viacerých farebných lakov na nechty budete potrebovať aj užšiu lepiacu pásku.

Postup je nasledovný. Najprv si na nechty natrite základnú farbu. Nechajte zaschnúť a následne si  s pomocou pásky a druhého farebného laku alebo lakov vytvorte na nechtoch pruhy širšie či užšie.

Dôležité je, aby lak nezatiekol, takže pásku treba na povrch nechtu dobre pritlačiť.

Neprehliadni: Detská izba s prvkami montessori: Praktické inšpirácie

lepiaca páska na manikúru
> Dokonca možno lepiacu pásku využiť aj pri tvorbe očných liniek, ktoré sú pre mnohé ženy rannou zaťažkávajúcou skúškou. Aj vy s nimi strácate čas a nervy? Tak toto musíte skúsiť. Čisté ťahy sa s lepiacou páskou podaria raz-dva. Kúsok len nalepte podľa línie oka a držte sa jej pri kreslení linky. Inšpirujte sa názorným videom nižšie.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.