Módne trendy sa neustále menia a to platí aj pre dámske bundy. Každá sezóna prináša nové dizajny, farby a štýly, ktoré určujú aktuálnu módu. Leto, jeseň, zima alebo jar – každé ročné obdobie prichádza s novými nápadmi, ako sa zahriať a zároveň vyzerať štýlovo. V tomto článku si preto priblížime najnovšie trendy v dámskych bundách, ktoré budú dominovať roku 2023.
REKLAMA

Dlhé kabáty, retro štýl i oversized strihy

Dlhé kabáty sa stávajú obľúbeným kúskom v šatníku mnohých žien. Sú štýlové, elegantné a ponúkajú dostatočnú ochranu pred chladom. V roku 2023 sa očakáva, že dlhé kabáty budú na vrchole módnych trendov. Budú sa nosiť v rôznych materiáloch, ako je vlna, kožušina alebo imitácia kožušiny, a v rôznych farbách. Populárne budú pravdepodobne tmavé farby, ako čierna, hnedá alebo šedá, ktoré sú vždy elegantné a ľahko kombinovateľné s inými oblečením.

V oblasti štýlu jednoznačne prevláda retro štýl. Ten je v móde stále aktuálny a naďalej bude dominovať aj v roku 2023. Dámske bundy https://answear.sk/k/ona/oblecenie/bundy v retro štýle sú často zdobené výraznými vzormi, farbami a doplnkami, ako sú rôzne gombíky alebo zipsy. Obliekanie sa do retro štýlu prináša šarm a originalitu do každého módneho oblečenia a dámske bundy nie sú výnimkou. 

Čo sa týka strihov, veľké, voľné a pohodlné dámske bundy s oversized strihom sú ďalším trendom, ktorý sa očakáva v roku 2023. Tento štýl je perfektný pre každého, kto preferuje pohodlie a uvoľnený look.

REKLAMA

Oversized bundy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je vlna, bavlna alebo denim, a môžu sa nosiť v rôznych farbách. Kombinujú sa najmä s užším oblečením, ako sú slim-fit džínsy alebo legíny, aby sa vytvoril kontrast.

Ďalšie módne tipy: Čo si obliecť k legínam? Super tipy na bežné nosenie

dlhé kabáty retro štýl

Ekológia je v kurze

Rastúca osveta a záujem o udržateľnú módu a ekologické materiály sa prejavuje aj v trendoch dámskych búnd v roku 2023. Móda sa snaží presunúť smerom k udržateľnejšiemu prístupu a módne značky sa zameriavajú na používanie ekologicky prijateľných materiálov a trvalo udržateľných postupov výroby. Preto sa očakáva, že v roku 2023 budú dámske bundy vyrobené z recyklovaných materiálov, organickej bavlny, konopného vlákna a iných ekologicky šetrných možností. Okrem toho sa očakáva zvýšený záujem o nosenie second-hand oblečenia a vintage kúskov, čo je tiež súčasťou ekologického prístupu k módnej spotrebe.

Umelá koža je ďalším materiálom, ktorý bude dominovať v trendoch dámskych búnd. Tento materiál je ekologicky prijateľnejší a stále viac sa uprednostňuje vo svete módy. Dámske bundy z umelého kožušinového materiálu sú štýlové, trendové a môžu byť skvelou alternatívou ku koži. Môžu byť vo viacerých strihoch a farbách, od klasickej čiernej až po výraznejšie farby, ako sú červená, zelená alebo modrá. Pre dámy, ktoré chcú zažiariť sa však rozhodne nájde aj niečo výrazné alebo extravagantné.

V roku 2023 sa očakáva, že dámske bundy budú často zdobené nápadnými vzormi a farebnými kombináciami. Tento trend sa týka hlavne jarnej a letnej sezóny, kedy sa oblečenie stáva veselším a farebnejším. Dámske bundy s kvetinovými, geometrickými alebo inými zaujímavými vzormi budú na vrchole módnych trendov. Okrem toho sa očakáva, že aj farby budú hravé a žiarivé, ako sú žltá, oranžová, žiarivá modrá alebo zelená. Tieto nápadné vzory a farby pridávajú do oblečenia energiu a výraznosť.

– PR článok – 

Foto: answear.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.