REKLAMA

Pánske peňaženky patria k doplnkom, ktorý sa často vyberá ako darček. Na čo všetko treba myslieť pri výbere pánskej peňaženky? Dočítate sa v článku.

Pánske peňaženky – ktoré sú tie najlepšie?

Pánske peňaženky patria k doplnkom, ktoré pánom výrazne uľahčujú život, pretože im dovoľujú nosiť viacero potrebných vecí pokope. Na trhu neexistuje univerzálny model, ktorý by vzbudzoval obdiv a uspokojoval každého muža. Aké pánske peňaženky máme na trhu? Akú pánsku peňaženku vybrať, aby slúžila dlhé roky a bola nielen módna, ale aj praktická? V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko parametrov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť pred kúpou tohto doplnku. Veríme, že vám pomôžeme vybrať ten správny model pre vás. 

Z akého materiálu by mala byť pánska peňaženka?

Prvá otázka znie, z akého materiálu by mala byť pánska peňaženka. Na trhu sú dostupné pánske peňaženky z kože a látky. Výber materiálu závisí od štýlu a preferencií budúceho nositeľa. Ak ste športovec a uprednostňujete športový štýl obliekania, vo vašom hľadáčiku by mali byť látkové pánske peňaženky.

Ak ste zástanca elegantného štýlu, skvelou voľbou bude pre vás pánska kožená peňaženka. Pánska kožená peňaženka je zárukou kvality a odolnosti. Ak si dávate záležať na kúpe na dlhé roky, jedinou správnou voľbou je pánska peňaženka z prírodnej kože.

peňaženka pre muža

Je dobré si dať pozor aj na kovanie, teda západky, držiaky zipsov a pod. V najlepších modeloch sú vyrobené zo silného kovu. Vyhýbajme sa peňaženkám s typom plastových prvkov, pretože tie sa môžu častým používaním pokaziť.

Aká veľkosť peňaženky bude ideálna?

Na trhu sú dostupné rôzne veľkosti pánskych peňaženiek. Všetky veľkosti sú vhodné, ale výber závisí od potrieb nositeľa. Aby ste zistili, aká veľkosť peňaženky bude pre nás najlepšia, analyzujte. Čo tým myslíme?

REKLAMA

Vyložte si všetky veci z práve nosenej peňaženky (mimochodom, teraz je vhodný čas na zváženie či naozaj potrebujete tie všetky karty a doklady). Po roztriedení vecí, ktoré v peňaženke potrebujete budete mať jasnú predstavu o tom, akú veľkosť peňaženky potrebujete.

Tiež si prečítaj: Trendy v topánkach pre dámy a pánov na jar a leto 2023

čierna pánska peňaženka

Po akej farbe siahnuť? 

Výber správnej farby peňaženky je subjektívna záležitosť. Nie je však tajomstvom, že najobľúbenejšie sú čierne pánske peňaženky. Čierna je  elegantná, nadčasová a hodí sa ku každému štýlu. 

Páni obľubujú peňaženky v neutrálnych a zemitých farbách. Veľmi módne sú aj farebné kombinácie, najmä čierna a červená a námornícka modrá a červená. Našim odporúčaním je vytrhnúť sa z fádnosti a staviť na červené jemné akcenty, ktoré v pánskej peňaženke vyzerajú originálne a vyniknú na pozadí jednofarebných modelov.

akú farbu peňaženky vybrať

Horizontálna alebo vertikálna pánska peňaženka? 

Poslednou otázkou, ktorú by ste mali riešiť pri kúpe peňaženky, je jej vertikálnosť alebo horizontálnosť. To či chcete vertikálnu alebo horizontálnu peňaženku závisí od vášho vkusu. Tieto modely sa líšia predovšetkým vzhľadom. Mierne odlišné je aj usporiadanie priehradiek v každej z nich.

Pánske peňaženky majú aj modely s dvojitým alebo trojitým skladaním. Prvý typ ponúkne o niečo menšiu kapacitu, no zároveň zaberie menej miesta. Do druhého sa toho zmestí oveľa viac, no šanca, že ho budete môcť nosiť vo vrecku nohavíc, je mizivá. 

Zaujme ťa tiež: Dámske peňaženky – dôležitá súčasť outfitu každej dámy

pánska peňaženka bugatti

Či už hľadáte peňaženky pánske alebo dámske, u nás si zaručene vyberie vyznávač každého štýlu. Nahliadnite do našej ponuky.   

– PR článok – 

Foto: Robel

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.