REKLAMA

Ovsené vločky nepatria len k zdravému životnému štýlu, teda predovšetkým ako obľúbený pokrm na raňajky. Bývajú tiež hodnotnou ingredienciou v domácich maskách, zábaloch, ale napríklad aj jemných peelingoch či kúpeľoch. A okrem toho sa hodia aj na výrobu lacnej a pritom účinnej upokojujúcej pleťovej vody. Pleťová voda z ovsených vločiek bude pre vás pokladom najmä v prípade, ak trpíte na akné, citlivú, začervenanú alebo suchú pleť.

Tento prírodný kozmetický zázrak z ovsa si vyrobíte jednoducho a pravidelnou aplikáciou upokojíte a posilníte problematickú pokožku. Určite je vhodné vo všeobecnosti upriamiť svoju pozornosť na ovsené produkty na pleť. O dôvodoch sa dočítate viac v článku.

Ako si vyrobiť pleťovú vodu z ovsených vločiek?

Domáca pleťová voda z ovsených vločiek je naozaj jednoduchá a lacná záležitosť, pričom ani jej príprava nezaberie veľa času.

Potrebovať budete:

  • lyžičku ovsených vločiek
  • 1 dcl vody (ideálne dojčenskej)
  • jedno vrecúško bio harmančekového čaju (prísada určená skôr pre mastnejšiu pleť)
  • sklenenú uzatvárateľnú nádobku

Pozri tiež: Vyrob si domáci krém na tvár a na telo: Recepty pre suchú, citlivú a namáhanú pleť

REKLAMA

Postup prípravy upokojujúcej, harmonizujúcej a posilňujúcej ovsenej pleťovej vody 

Pokiaľ máte mastnejšiu pleť, urobte si verziu pleťovej vody z ovsených vločiek s harmančekovým čajom. Teda klasicky zalejte bio harmančekový čaj horúcou vodou a nechajte mierne vychladnúť. 

Potom do tekutiny zamiešajte vločky a máte hotovo. Túto domácu pleťovú vodu môžete používať 2 dni, skladujte ju v chladničke a pred každým použitím nádobkou pretrepte.

Ďalšia inšpirácia: Mrkvová maska na tvár: Rozjasní aj zregeneruje pleť

Verzia pre suchú pleť je okrem varenia čaju rovnaká. Vločky len jednoducho zalejete teplou vodou, zamiešate, necháte odstáť a s nádobkou uskladníte v chladničke. Na dva dni bude pleťovej vody tak akurát. Treba počítať s tým, že vločky nabobtnajú a pojmú do seba časť tekutiny.

Domáca pleťová voda z ovsených vločiek – jej účinky sa rozhodne oplatí vyskúšať

Pokiaľ budete túto podomácky pripravenú pleťovú vodu používať pravidelne, neoľutujete. Časom spozorujete zlepšenie kvality pleti. Pleťová voda z ovsených vločiek je jednoduchá, no a ak chcete urobiť pre upokojenie a harmonizáciu pleti krok navyše, posilnite jej účinky krémovými produktmi z ovsa.

Na čo sa teda môžete tešiť?

  • Svrbiaca, citlivá a zapálená pleť bude upokojená vďaka avenanthramidom, čo sú antioxidačne a protizápalovo pôsobiace bioaktívne zlúčeniny.
  • Zbavíte sa napnutosti pokožky a podráždenia.
  • Vďaka zinku, draslíku či vápniku, ale aj vitamínom E, K a skupiny B dostane pleť výživu.
  • Nedokonalosti pleti, ako napríklad vyrážky a začervenania, sa minimalizujú.
  • Pleť bude pôsobiť  zdravšie a farebne zjednotene.
  • Tvár sa vám po dlhodobejšom používaní nebude príliš lesknúť, ale nepríde ani o vnútornú vlahu, práve naopak.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.