V jednom z predošlých výkladov sme sa sústredili na dvere, resp. bránu v sne– symboly začiatkov aj koncov poukazujúce tiež na možnosť alebo nemožnosť realizácie plánov, a to podľa toho, v akom kontexte sa v sne objavujú. Taktiež dom v sne môže mať v niektorých momentoch podobné východiská interpretácie, keďže dvere sú jeho súčasťou. No pokiaľ zohráva v sne budova či dom hlavnú úlohu, mala by byť v centre pozornosti samotná osobnosť a telo snívajúceho. V akých prípadoch ide o varovné znamenia?

Budova v sne ako odraz tela a duše

Keď sa vám sníva o nejakej stavbe, je to v podstate celkom zreteľný rámec, resp. štruktúra, či už vašej duše alebo tela. Takýto sen môže napovedať o blížiacich sa zdravotných alebo duševných problémoch, ale aj naopak, môže poukazovať na posilnenie duševnej sféry, liečenie, ozdravné procesy…

Čo teda symbolicky predstavujú jednotlivé časti domu v sne? Exteriér domu odkazuje na zovňajšok, strecha je hlavou (sídlom myšlienok a racionality), podkrovie je priestorom ducha a duše, kuchyňa reprezentuje zmysly, spálňa sú city a intímne záležitosti, no a pivnica je odrazom nevedomia.

Ďalší výklad: Snár: Kedy sú peniaze v sne vynikajúcim znamením? Bankovky či mince – všetko má svoj význam

snár dom

Čo znamená, keď sa dom kupuje, stavia alebo opravuje?

Kúpa nového domu v sne je víziou nových začiatkov a ide v zásade o pozitívny signál do budúcnosti. Môže ísť o nové inšpirujúce podnety alebo príjemné zmeny. Samozrejme, vždy pri interpretácii snov dbajte na vlastné pocity, ktoré sú jasným vodítkom, a to nielen pri snívaní o dome či budove.

Určite však nie je dobrým znamením, ak je napríklad kupovaný či kúpený dom vlhký alebo rozpadnutý. Prvé spomínané znamená, že vás valcujú emócie toxického rázu, no a rozpadajúci sa dom je zas odkazom na choroby. Pokiaľ máte podozrenie, že niečo nie je s vami zdravotne v poriadku, určite neodkladajte lekára na potom.

Inšpirácia: Letné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu

rodinný dom snár

Pokiaľ v sne dom budujete, pravdepodobne chcete nejakým spôsobom svoju osobnosť zmeniť – prestavať, vylepšiť. Musíte však počítať s tým, že to nebude ľahké, čakajú vás komplikácie. Ak ste  v štádiu, že dom v sne renovujete alebo opravujete detaily, naznačuje to proces vnútornej obrody a uzdravovania. Postupne riešite v živote všetko, čo si zaslúži pozornosť, no a vďaka tomu sa posúvate vpred. Sebareflexia vám ukazuje správnu cestu.

Horiaci dom v sne je zásadným varovaním

V podstate každý zničený inventár domu alebo jeho poškodenie môže hovoriť o negatívnom zásahu do vašej pohody, stability, osobnej integrity, ale i rodinných záležitostí. Úplne najhoršie sú však sny o horiacich budovách.

Podľa toho, ktorá časť domu je v sne zasiahnutá najviac, môžete interpretovať aj škody na tele alebo na duši. Horiaca strecha a podkrovie môže značiť vyhorenie, iracionálne konanie, duševnú chorobu. Spálňa v plameňoch poukazuje na stupňujúce sa a možno už nezvrátiteľné vzťahové problémy. Hrozí nevera, rozvod a podobne. Horiaci dom v sne, najmä ak sa len nečinne prizeráte na devastovanie plameňmi, je výkričníkom, že niečo musíte v živote okamžite zmeniť.

horiaci dom snár

Ak sa vám však v sne podarilo zvíťaziť nad plameňmi a zahasiť oheň, znamená to v konečnom dôsledku aj víťazstvo v danej oblasti. No a napokon stromy horiace pred domom sú znakom straty jeho majiteľov – možno ste sa s jeho majiteľmi (priateľmi či rodinnými príslušníkmi) vzájomne odcudzili duševne alebo fyzicky.

Padajúca budova v sne

Keď v sne vidíte padajúci dom, ktorý je demolovaný alebo sa rúca pre svoj zlý stav, hovorí to o veľkej škode. Okrem chorôb možno očakávať finančné straty až chudobu. Pokiaľ sa rúca vysoká budova, predovšetkým horné poschodia, je to varovanie pred ponížením. Vaše šťastie vás na dlhý čas opustí. Zlé správy a udalosti vás neminú aj v prípade, ak ste snívali o rodičovskom dome alebo ste v sne nevedeli nájsť cestu z budovy von, prípadne ste nevedeli nájsť váš vlastný dom.

Kedy dom v sne prináša šťastie?

Veľkú zmenu k lepšiemu prináša sen o prechádzaní sa v krásnej budove. Čím vyššia je, tým lepšie pre posilnenie vašej pracovnej, predovšetkým podnikateľskej pozície. Očakávať môžete podporu druhých ľudí i prílev financií.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.