REKLAMA

Dámske peňaženky sú jedným z najobľúbenejších doplnkov, ktoré sprevádzajú dámske štylizácie už dlhé roky. Na jednej strane poslúžia ako praktická módna vychytávka a pri správnom výbere dokonale oživia vzhľad. Vedeli ste, že dámske peňaženky vám pomôžu vyjadriť váš štýl? Nájdite vďaka nášmu príspevku dokonalú peňaženku.

peňaženka výber podľa obchodu robel

Dámske peňaženky – kúsky, vďaka ktorým prejavíte svoj štýl

Dámske peňaženky sú stále „in“ a patria k plnohodnotnému kúsku outfitu. Aj napriek tomu, že sa dnes dá robiť veľa vecí pomocou smartfónov, mnohé ženy stále uprednostňujú klasickú peňaženku. Kladiete si otázku, prečo je tu ešte éra peňaženiek? Je ich nosenie zvykom alebo určitou nostalgiou? Naša odpoveď znie nie! Nosenie peňaženky je o pohodlí, istej hmatateľnosti a samozrejme o móde.

Peňaženka je kúskom, ktorý pomáha prejaviť sa a zároveň zažiariť módnym doplnkom! Variabilita dizajnu peňaženiek otvára množstvo možností pre výber tej správnej. Vyberte si s nami tú správnu!

Tiež ťa zaujme: Dámske šľapky: Aké sú trendy na rok 2023?

Malá kožená peňaženka – zmestí sa naozaj všade

Malé dámske peňaženky patria k najobľúbenejším, pretože sú spratné a nikdy im nechýba štýl. Medzi najobľúbenejšie dámske peňaženky patria tie so zipsom alebo malým magnetom. Dámy si najčastejšie vyberajú kožené materiály peňaženiek. Napriek svojim kompaktným rozmerom sa malé dámske peňaženky zvyčajne ukážu ako veľmi priestranné, najmä, keď majú dobre navrhnutý interiér.

trendy dámske peňaženky 2023

Ak ste milovníčkou elegancie, odporúčame vám malú peňaženku s jemným razením zvieracích podtlačí, ako je hadia alebo krokodília koža. Na druhej strane, pre dámy preferujúce retro štýl odporúčame peňaženku na zapínanie na veľký háčik. Ak chcete, aby bol tento doplnok  univerzálny a hodil sa ku každému outfitu, zvoľte si malú peňaženku z prírodnej kože, ktorá sa zapína tenkým remienkom s magnetom v tlmenom odtieni. Čierne dámske peňaženky alebo peňaženky v odtieňoch hnedej sa hodia ku každému outfitu.

REKLAMA

Napriek obľúbenosti malých peňaženiek veľa žien preferuje veľké dámske peňaženky. Tie už nie sú také šikovné, ale sú veľmi priestranné. Niektoré modely neraz pripomínajú podlhovastú kabelku. Vo vnútri majú množstvo priehradiek na plastové karty, peniaze či doklady. Často majú aj bonusový priestor na fotografie, ale aj samostatné vrecká na mince a bankovky.

peňaženka v čiernej farbe robel

Farbičky, farbičky… Akú farbu peňaženky zvoliť?

Dámske peňaženky sú kúskami, ktoré taktiež podliehajú módnym trendom. Preto pri ich výbere nezáleží len na veľkosti či vzore, ale aj na farbe. Aké farby peňaženiek sú „in“ pre nastávajúce teplé obdobie?

To, čo je trendy stále, sú prírodné odtiene. Milovníčky neutrálnych zemitých farieb nemusia smútiť, pretože si v teplom období môžu zvoliť farby ako sivú, hnedú a béžovú aj čiernu a pritom budú stále „in“. Tieto peňaženky dokonale ladia s letným oblečením.

Jarno-letnú kolekciu napĺňajú aj elegantné dámske farebné peňaženky, ideálne pre ženy, ktoré majú rady ženské štylizácie s nádychom glamour. Napríklad taká červená. Nedá sa poprieť, že vyzerá mimoriadne šik a dokonca očarujúco! Červené peňaženky a tie v odtieni smaragdovo zelenej budú vždy v popredí. Za zváženie stojí aj kúpa semišovej peňaženky v pastelovom odtieni ružovej alebo modrej, ktorá sa bude perfektne hodiť ku krémovému či bielemu outfitu.

Ďalšia inšpirácia: Módny tip: Ako doplniť look čiernymi lodičkami?

červená peňaženka robel

Ak však chcete upútať pozornosť originálnym doplnkom, siahnite po vzorovaných peňaženkách s kvetmi alebo kvetinovými vzormi! Pre toto teplé obdobie sú ideálnou voľbou. Stylisti odporúčajú tiež zvoliť peňaženky so vzorom hviezd a mesiacov. Zaujímavou voľbou je aj pásikavá alebo bodkovaná kožená peňaženka. Odporúčame tiež elegantné kožené peňaženky zdobené zirkónmi, perlami alebo kovovými aplikáciami.

Ako ste mohli čítať, ani pri výbere doplnku, akým je dámska peňaženka sa medze nekladú. Vyberte si takú, po akej túžite a dotvorte si váš outfit k dokonalosti!

– PR článok – 

Foto: Robel

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.