Prechodné topánky zanedlho vystriedajú na našich nohách čižmy, preto je čas pozrieť sa na trendy v zimnej obuvi. Štýlová a pohodlná obuv je hitom v každom ročnom období. No a čo sa týka zimnej sezóny, tak počas nej máme na topánky ešte špeciálnejšie nároky. Mali by nám totiž zanechať chodidlá v suchu a teplúčku. Je to náročná úloha. A to najmä v prípade, keď príde mráz, sneh a čľapkanica. Kvalitné materiály a impregnácia – to je základ. My sa teraz pozrieme aj na dizajn a farby, ktoré sú v roku 2021 trendy. Vyberiete si športové zimné topánky alebo sofistikovane pôsobiace dámske čižmy na zimu, ktoré siahajú až nad kolená?

Hneď na začiatok treba dodať, že niektoré trendy z minulých sezón sa stále držia, a to sú práve vysoké čižmy ku kolenám až nad kolená, ktoré ste pravdepodobne zaregistrovali aj v rámci jesene.

dámske čižmy
Foto: Pinterest

Dámske čižmy na zimu 2021

Niektoré dámy kladú dôraz viac na pohodlie, pre iné je dôležitejšie, aby topánky zanechali dokonalý šik dojem a nie sú pre ne problémom ani vysoké opätky. Vedzte, že i tento rok si prídu na svoje milovníčky ležérnosti, športového ladenia, elegancie, ba i okázalosti. Skúste túto sezónu trochu vybočiť a doprajte si i viac farebnosti.

Zo svojej komfortnej zóny by mali vystúpiť tie ženy, ktoré donedávna nosili len samé čierne dámske čižmy na zimu. Pretože ak chcete byť naozaj IN, vaše čižmičky by mali mať výraznejšie farby, ba dokonca i potlače. Z potlačí vedú zvieracie motívy, a to nielen imitácia hadej kože, ale napríklad aj tej kravskej. No a ak vám farebnosť veľmi nevyhovuje, horúcim trendom sú aj čisto biele čižmy či snehule. Ani biele čižmy vás neoslovili? Tak by ste mali mať tie svoje čierne stálice ozvláštnené aspoň doplnkom šperkového motívu, ako je napríklad spona, zirkónový detail či retiazka.

dámske zimné čižmy
Foto: Pinterest

Okrem výraznejších farieb, vzorov a šperkových motívov sú mimoriadne aktuálne aj rôzne iné doplnky na zimných topánkach. Napríklad šnurovania, či už pôsobiace stroho vojensky, alebo nežne romanticky v podobe mašličiek. Krokom vedľa však nie sú ani strapce alebo remienky. Určite si vyberiete podľa vlastných preferencií. Zabudnite však na úplne najklasickejšie čižmy bez pridanej hodnoty nápaditosti.

Nízke alebo vysoké? Športové alebo elegantné?

Športovejšie typy dám dajú pravdepodobne prednosť zimným čižmám bez opätku alebo na platforme, ktoré sú veľmi pohodlné. Nepohodlie vám však nehrozí ani v prípade, keď si vyberiete topánky s nižším a stabilnejším opätkom, i keď módne maniačky by mali mať vo svojom šatníku minimálne jedny čižmy s ihličkovými opätkami, a to aspoň na špeciálnejšie príležitosti.

Pozri tiež: Čo si obliecť k legínam? Super tipy na bežné nosenie

Nech vás nevyvedie z miery ani ponuka čižiem s neobvyklými formami opätkov, aj tie sú totiž v kurze, hoc niektoré vyzerajú ako také kopýtka. Vyberte si však určite také, v ktorých vás opätok nebude obmedzovať v chôdzi. Nikdy neviete, koľko toho cez deň nabeháte.

čižmy
Foto: Pinterest

Keď sa pýtame, či nízke alebo vysoké dámske čižmy na zimu, myslíme tým aj výšku samotnej topánky, nielen opätku. Nízkymi, resp. členkovými zimnými topánkami určite nič nepokazíte, ale horúcim trendom sú čižmy siahajúce až nad kolená, ktoré krásne vyniknú nielen v outfite s nohavicami, ale najmä sukňou či šatami.

Vyberte si tie správne čižmy na zimu vďaka jednoduchým tipom

> Jednoduchým a overeným tipom, ako si vybrať správnu veľkosť topánok v kamennom obchode, je ich skúšanie neskôr popoludní. V tomto čase sú už nohy dostatočne prekrvené, možno i opuchnuté, takže nehrozí, že by ste si vybrali užší strih alebo veľkosť, ktorá by vám mohla spôsobiť otlačenie a nepohodlie.

dámske čižmy na zimu
Foto: Pinterest

> Pri nakupovaní na internete, kde je sortiment širší a vyberaním topánok nestrávite pol dňa behaním po prevádzkach, platí, že tovar môžete do 14 dní vrátiť. Aby ste však boli pri výbere najpresnejší a vyhli sa tomu, použite veľkostné tabuľky, ktorý má v zásade každý e-shop s obuvou či oblečením.

> Špeciálnu pozornosť pri výbere čižiem na zimu klaďte na materiál. Teda najmä to, či je naozaj vodoodolný a aj to, či sú švy dostatočne pevné a dobre prevedené. Kvalitné, hoci drahšie topánky, vám vydržia dlhšie, takže v konečnom dôsledku ušetríte.

Skvelá vychytávka na záver – univerzálne zateplené gumáky

Prezradíme vám ešte jednu veľmi praktickú vychytávku do chladných dní. Už v článku o trendy gumákoch sme spomínali, že medzi nimi nájdete extra farebné a dizajnové kúsky. S ich zásluhou nebude problémom ani roztápajúci sa sneh. Poobzerajte sa však po gumákoch, ktoré sú zateplené, prípadne majú vyberateľnú zatepľujúcu vložku. Tú potom môžete na jar vybrať a používať gumáky do upršaného počasia.

A verte tomu, vôbec nemusí ísť o vysoké gumáky, na ktorých to vidno na prvý pohľad a niektorí ich neprávom odsúdili len na pobyt v záhrade či v poli. Nemajte predsudky! Aj gumáky sú momentálne veľmi IN. Stačia pokojne i členkové zateplené gumáky a máte istotu, že nôžky budú ako vo vatičke a topánky nebudú ani zbytočne upozorňovať na svoj pracovný pôvod.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.