Kto by to bol pred pár rokmi povedal, že gumáky sa stanú v rámci obuvi trendovým kúskom? Síce sa nám asi stále spájajú s prácami v záhrade či na zablatenom poli, mali by sme však tento tradičný koncept rázne prehodnotiť. Dámske gumáky v trendových farbách sa totiž vo veľkom nosia na prechádzky mestom, do obchodov a dokonca sú v sychravom počasí bežné i na svadbách! Neveríte? Fotky skvelých outfitov s gumákmi, ktoré sme zozbierali z Pinterestu, vás presvedčia.

Či zvolíte športový alebo elegantnejší štýl, praktické gumené topánky vedia byť štýlovou súčasťou každého outfitu. Poďte sa teda pozrieť na to, ako nosiť gumáky, aby ste boli IN.

gumáky pre dámy
Zdroj: Pinterest

Gumáky – „must have“ do daždivého počasia

Na jeseň naše šatníky prechádzajú zásadnejšou premenou. Volíme teplejšie oblečenie, na rad prichádzajú prechodné bundičky, kabáty. Sychravé počasie nás núti, aby sme mali neustále v pohotovosti dáždniky. Ale to by nemalo byť všetko.

Tip na neposlušné vlasy: Baby vlasy: Bojuješ s nimi? Toto na ne zaberie!

Mať nohy v suchu počas daždivých dní je nevyhnutnosťou, pokiaľ sa chceme vyhnúť chorobám, ktoré obvykle taktiež nastupujú s príchodom jesene. Čľapkanica v presakujúcich topánkach je nočná mora.

Ešte dobre, že dnes si už i do práce môžeme zobrať osvedčené gumené topánky, s ktorými niečo podobné nehrozí. A čo je najlepšie? S gumákmi na nohách sme zároveň aj veľmi trendy.

dámske gumáky trendy
Zdroj: Pinterest

K čomu a ako nosiť gumáky?

Vedieť skombinovať dámske gumáky so zvyškom outfitu nie je zásadnejším problémom. Nech ste už typy športovejšie alebo elegantnejšie. 

...

A keďže sú módnym hitom i výrazne farebné či rôzne vzorované gumáky, na svoje si prídu naozaj všetky dámy. Dávno sú preč doby, kedy boli dostupné len čierne, sivé a maximálne zelené gumáky určené vyslovene do záhrady.

gumáky do mesta
Zdroj: Pinterest
Dámske gumáky ponúkajú nápadité kombinácie. Čo sa farby týka, môžete s nimi hravo zladiť farbu dáždnika či šálu. Výrazná červená či napríklad ružová alebo žltá tak budú v outfite pekne rozložené a dodajú konečnému looku veselý nádych.

Zaujme ťa: Čo si obliecť k legínam? Super tipy na bežné nosenie

trendy gumáky
Zdroj: Pinterest

Dámske gumáky ukážu pekne skombinované so šatami, sukňou a samozrejme, že klasický outfit s nohavicami bude asi tou najviac volenou alternatívou pre tie, ktoré nechcú až tak „vytŕčať“ z davu.

Keď si dáte čierne nohavice s čiernymi nízkymi gumákmi, váš minimalistický outfit bude akceptovateľný takmer všade. Ale dobre, do divadla si ich radšej nedávajte!

...
V poslednej dobe sú gumáky taktiež veľmi obľúbenou a praktickou festivalovou obuvou. Dážď a blato sú totiž bežnými súčasťami týchto podujatí. A ako to už na festivaloch býva, čím farebnejšie, tým lepšie. Myslite na to počas budúcej letnej festivalovej sezóny. A nebojte sa, tento trend nás len tak ľahko neopustí, takže si môžete urobiť svoju gumákovú výbavu.
gumáky dámske
Zdroj: Pinterest

Nízke gumáky – taktiež skvelá voľba!

Ako máte možnosť vidieť, nízke gumáky sú ešte univerzálnejšie využiteľnou obuvou ako tie klasické siahajúce až po kolená. Pokiaľ neobľubujete masívne topánky, budú pre vás ideálne.

Do mesta, kde nehrozí extrémne bahno, ale maximálne len pár kaluží, sú tieto nízke gumené topánky ako stvorené. Mnohé z týchto kúskov už pripomínajú luxusné čižmičky. Iné, športovejšieho charakteru, zas efektne skombinujete s dlhšími hrubými ponožkami. Tie môžu decentne vytŕčať z gumákov a zároveň zabránia tomu, aby vám bola na nohy zima.

nízke gumáky
Zdroj: Pinterest

Gumáky na svadbe

Jesenné, ale aj letné svadby, ktoré sa konajú pod holým nebom, sú v prípade dažďa poistené plánom „B“. Ten napríklad reprezentujú svadobné stany, ktoré zabránia, aby svadobčania zmokli.

Pozri aj: Letné účesy na svadbu: Veľa prekrásnej inšpirácie na deň D

No a horúcim i praktickým trendom zároveň sú aj svadobné gumáky. Tie sa dokonca využívajú spolu s efektnými transparentnými či inými dizajnovými dáždnikmi ako super rekvizity pri fotení.

gumáky na svadbu
Zdroj: Pinterest
Veselé farebné gumáky sú diametrálne odlišné od svadobných topánok na vysokom podpätku. Tvoria k svadobným šatám nečakaný a pritom úsmevný kontrast. Ich výhodou je okrem iného i to, že vás z nich nebudú bolieť nohy a s istotou ich ešte vynosíte.
svadobné gumáky
Zdroj: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.