Chcete sa cítiť ako plyšové zvieratko? Možno trochu zvláštna otázka, no pokiaľ odpoviete ÁNO, nič vám v tom nebráni. Stačí si len zadovážiť huňatý a teplučký teddy kabát, ktorý vynosíte najviac počas zimnej sezóny, no obliecť si ho možno aj počas chladnej jesene či jari. Prečo si tento kabátik vybrať a zaradiť do zimného šatníka? Nielen o tom je tento článok s foto inšpiráciou.

Zimný kúsok odevu, ktorý neomrzí – stálica medzi kabátmi

Teddy Bear Coat nie je žiadnou novinkou na módnom trhu. Od roku 2018 si našiel svoje stabilné miesto v šatníkoch mnohých zástankýň trendov, ale aj ležérnejšej a predovšetkým pohodlnej módy. A veľa dám nezostalo len pri jednom odtieni. Za najklasickejší teddy kabát môžeme označiť ten vo farbách béžovej až hnedej. V roku 2021/2022 však už máme na výber mnoho farebných variácií a taktiež dĺžok. Ktorý je váš top?

teddy kabáty

Zdroj: Pinterest

V čom vedú teddy bear kabáty?

V prvom rade, pokiaľ uvažujete nad teddy kabátom, mali by ste vedieť, že ide o oversized kúsok. Mal by byť spravidla o dve až tri čísla väčší ako vaša bežná veľkosť. Je aj veľmi pohodlný, a to nielen svojou veľkosťou, ktorá vám dáva voľnosť, ale aj roztomilým huňatým prevedením

Práve vďaka látke, z ktorej je tento huňatý kabátik vyrobený, pôsobí aj o čosi mohutnejšie ako iné kúsky vrchného oblečenia určeného na zimu. Na druhej strane však v ňom máte pôsobiť ako „medvedík“, veď plyšové medvede stáli napokon ako inšpirácia na počiatku zrodu tohto módneho kúsku. 

Tiež pozri: Trendy dámske čižmy na zimu: Páčia sa ti športové alebo na opätku?

Hlavným benefitom teddy kabátov je ich čarovný a milý vzhľad, no a samozrejme mäkkosť i hrejivosť, ktorú poskytnú aj v najtuhšej zime.

teddy v ružovej čiernej a hnedej farbe

Zdroj: Pinterest

Trendy kombinácie – ako nosiť biely, čierny či ružový teddy kabát?

Veľa inšpirácie na kombinovanie a štýlové nosenie teddy kabátov poskytuje sociálna sieť Pinterest, z ktorej čerpáme aj my. Ako vidíte na fotkách, spoločným menovateľom outfitov s týmto chlpáčom je pohodlnosť a do veľkej miery aj ležérnosť.

Zaujme ťa: Farba roka 2021 nie je len jedna: Táto kombinácia bude TOP v móde i bývaní!

Prvky luxusu môžete do outfitu dodať doplnkami a topánkami. Čo sa však základu týka, pod týmto kabátom najlepšie vynikne obtiahnutejšie oblečenie. Absolútnym víťazom outfitov s teddy kabátom sa stávajú „high-waisted“ džínsy a upnutý svetrík alebo rolák.

trendy teddy kabáty

Zdroj: Pinterest

Bielu, hnedú alebo čiernu na teddy kabáte skombinujete so zvyškom šatníka celkom jednoducho. Nebojte sa však aj výraznejších farieb. Na trhu nájdete tiež fialové, červené či ružové kúsky. Tie sa už oplatí ladiť s neutrálnejšími farbami na zvyšnom oblečení, aby mohol vyniknúť samotný kabátik. Momentálne si už môžete vyberať aj z rôznych dĺžok teddy kabátov. Okrem extra dlhých nájdete aj teddy bear bundičky, ktoré presvedčia aj tie z vás, ktoré sa necítia na kabát ako taký.

Horúce tipy 

Teddy kabáty nájdete asi v každom väčšom obchode s módnym tovarom. My sme pre vás vybrali aktuálne horúce kúsky, ktoré si môžete zadovážiť počas tejto mrazivej sezóny. A keďže sú teddy bear kabáty pomerne dlhodobým trendom, môžete si byť viac ako isté, že ten svoj chlpatý úlovok vynosíte aj nasledujúcu zimu.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.