REKLAMA

Plánujete niekomu z vašich blízkych urobiť radosť prsteňom, no neviete, akú veľkosť vybrať? Existuje niekoľko spôsobov, ako ju zistiť. Pozrite sa, ako určiť veľkosť prsteňa, keď obdarovaný o prsteni vie, ale aj vtedy, keď to má byť prekvapenie.

Spôsoby, ako veľkosť prsteňa zistiť nenápadne

  1. Opýtajte sa blízkej rodiny a priateľov. Často môžu poznať odpoveď na vašu otázku práve oni. Ak nevedia, poproste ich, aby to zistili. Budú predsa len nenápadnejší, ako keď to budete zisťovať priamo vy.
  2. Zahrajte sa na detektíva a skúste nenápadne získať potrebné informácie. Otočte reč na tému šperkov či zásnubných prsteňov alebo počas prechádzky navštívte blízke klenotníctvo.
  3. Skúšanie prsteňa na vlastnej ruke je jedna z tých jednoduchších metód. Vyberte si prsteň z jej šperkovnice a nasaďte si ho. Stačí, keď si zapamätáte, pokiaľ vám prsteň sadol, a môžete vyraziť na nákupy.
  4. Ďalšou možnosťou ako odmerať prsteň, ktorý už vlastní, je obkresľovanie. Položte prsteň na čistý papier a ostrou ceruzkou obkreslite jeho vnútorný obvod. S takouto pomôckou sa vám bude veľkosť vyberať jednoduchšie.
  5. Použite meracie pomôcky, ktorými viete odmerať či už veľkosť prsteňa, alebo prsta. Jednu takú si môžete stiahnuť aj tu. Meranie prsta meracím prúžkom si vyžaduje istú dávku opatrnosti a tuhý spánok obdarovanej osoby. Musíte jej totiž prst zmerať ideálne v spánku. Pomôcka vám však umožní odmerať aj veľkosť prsteňa, ktorý už vlastní.
veľkosti prsteňa ako zistiť
REKLAMA

Keď stavíte na istotu

Ak dávate prednosť istote pred prekvapením, môžete použiť tieto spôsoby:

  1. Navštívte spolu klenotníctvo a nechajte si poradiť od odborníkov. Máte zároveň možnosť skúšať rôzne dizajny prsteňov a tak určiť veľkosť čo najpresnejšie.
  2. Spýtajte sa na rovinu. Ak prstene nosí bežne, odpoveď určite bude poznať. Ak nie, môžete spolu použiť metódu 5 alebo 6
ako odmerať veľkosť prsteňa

3 užitočné tipy na záver

Tip 1: Dizajn prsteňa ovplyvňuje potrebnú veľkosť. Tenké prstene zodpovedajú nameranej veľkosti. Pri širších a masívnejších prsteňoch zvážte väčšiu veľkosť.

Tip 2: Myslite na to, na akom prste bude prsteň nosiť. Prsty na dominantnej ruke (u pravákov pravá, u ľavákov ľavá) bývajú o niečo silnejšie.

Tip 3: Nezanedbajte vplyv teploty pri meraní veľkosti. Ak sú ruky studené, sú o niečo užšie, ako keď sú prekrvené a teplé.

Môže tiež zaujať: Dokonalá svadba v zime aj v lete: Aké vybrať šaty, kvety, pohostenie a dekorácie?

Ak veľkosť aj napriek vašej snahe nevyhovuje, nevadí. Mnohé klenotníctva ponúkajú možnosť výmeny alebo úpravy veľkosti.

PR-článok

Foto: SOFIA

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.