REKLAMA

Romantická svadobná hostina uprostred leta alebo rozprávková svadba v zimnej krajine? Každé ročné obdobie má svoje čaro – stačí sa ním nechať inšpirovať a mať ochotu robiť i menšie ústupky. Poradíme vám, ako vyťažiť zo svojej svadby maximum, a to bez ohľadu na rozmary počasia. Zistíte, že aj svadba v zime či na jeseň môže mať neopakovateľné kúzlo.

A pamätajte, nech sa už rozhodnete akokoľvek, každé ročné obdobie má v spojitosti so svadbou a svadobnou hostinou svoje plusy aj mínusy.

Schudnúť sa dá aj s chuťou. Vyskúšajte tento unikátny nápoj. Je to proteínový kokteil s obsahom vlákniny a rastlinných extraktov na podporu chudnutia. Ako dosiahnuť peknú postavu? S KetoSlim vám to pôjde naozaj ľahšie. Pochváľte sa čoskoro fit figúrou. Prečítajte si recenzie TU a získajte aj ďalšie tipy na prípravu.

letná a jarná svadba
Zdroj foto: Pinterest

Obľúbená svadba v lete

Leto je pre mnohých tým najkrajším obdobím roka a tak nie je divu, že sa najviac svadobných osláv organizuje práve počas týchto mesiacov. Na čo si dávať pozor? Horúce počasie môže byť paradoxne najväčším nepriateľom. Myslite naň preto nielen pri výbere miesta, ale i šiat a make-upu. Vzdušné šaty a vodoodolné líčidlá sú základom.

Oplatí sa prečítať: Letné účesy na svadbu: Veľa prekrásnej inšpirácie na deň D

Kvety na letnú svadbu

Veľkou výhodou leta je to, že máte na výber široké spektrum kvetín. Pamätajte však, že rovnako treba vyberať najmä také, na ktorých sa hneď nepodpíše nedostatok vlahy a horúčosť. Len tak ľahko vám vo svadobnej kytici či výzdobe nezvädnú plamienky, cínie, slnečnice, kaly či eukalyptus.

svadba na jar a v lete
Zdroj foto: Pinterest

Ďalšie tipy na letnú svadbu

Vyššie teploty vplývajú tiež na voľbu svadobného menu. Ideálne je podávať predovšetkým ľahšie stráviteľné pokrmy. Ani dezerty by nemali byť veľmi ťažké a krémové. Pokojne môžete hosťom namiesto nich ponúknuť pekne nadekorovanú zmrzlinu či nanuky. Tie si dokáže urobiť aj sami z čerstvého ovocia. Hostí zaiste osviežia.

Alkohol a vysoké teploty nejdú dokopy. Jednak alkohol rýchlejšie účinkuje a rozhodne nemá osviežujúce účinky, ktoré sú počas leta žiaducejšie. Namiesto alkoholu tak pokojne podávajte vychladené limonády s kockami ľadu.

Neprehliadni: Svadba v stodole – rozprávkové miesto pre tvoj deň D

REKLAMA

Letná svadba sa môže konať aj pod holým nebom, počasie však nepodceňujte. Ako poistku si pripravte stan. Pod ten sa môžu hostia bezpečne uchýliť pri náhlej búrke a oceníte ho aj pre dostatok tieňa, ktorý vám počas dňa poskytne.

svadba na jeseň
Zdroj foto: Pinterest

Využite kúzlo prechodných ročných období

Jar a jeseň sú bezpochyby kúzelnými mesiacmi. Obzvlášť v prípade, keď vám bude priať počasie. Myslite ale na teplotné výkyvy a svadobnú hostinu umiestnite radšej do vnútorných priestorov. Tie môžete doplniť o posedenie na vonkajšej terase.

Preferovať by ste mali tiež šaty s dlhším, ideálne čipkovým rukávom, cez ktorý prípadne prehoďte vkusný zvršok, napríklad svadobné bolerko alebo plášť. Na jeseň sa zlaďte s farebnou paletou prírody a voľte výzdobu v zemitých farbách. A čo na jar? Vymeňte svadobný závoj za venček z jarných kvetov a svadobné fotenie si môžete naplánovať na rozkvitnutej lúke alebo v ovocnom sade.
zimná svadba
Zdroj foto: Pinterest

Výnimočná svadba v zime

Zima nie je len chladná – predstavte si nádhernú výzdobu bohatú na kožušiny, trblietavé dekorácie alebo girlandy z ihličnanov. Sneh a ligotavá námraza vám budú asistovať pri tvorbe rozprávkových svadobných fotografií. Jedinou podmienkou je teplejší kabátik či kožúšok.

Je to práve zima, kedy sa môžete vydávať v naozaj honosných šatách s veľkou sukňou či dlhou vlečkou. Tie môžu byť celkom ťažké a tiež i hrejivé. V zime sa tým ale nemusíte trápiť, určite sa v nich nespotíte.

Nebojte sa decentných trblietok na vizáži. Aj vlasy sa môžu jemne trblietať. Obľúbeným materiálom do účesov na zimnú svadbu je sklo aj číra umelá hmota, ktoré symbolizujú ľad. Tvar ozdôb môže taktiež reflektovať zimu (napríklad. snehové vločky).

Zaujme ťa: Test lásky pre ženy: 15 otázok, ktoré odhalia pravdu o vzťahu

Do akej farby ladiť zimnú svadbu? Pre zimné obdobie sú typické farby ako strieborná, sýta bordová, smaragdovo zelená, snehovo biela či klasická modrá.

Kvety na zimnú svadbu

Aj zimné svadobné kytice dokážu konkurovať tým jarným či letným. Čo sa kvetov na zimnú svadbu týka, popozerajte sa po cezmíne, ihličí, šiškách, jarabine či vianočných ružiach, ale vhodné sú, samozrejme, aj klasické ruže. Kytice na svadbu v chladných mesiacoch môžu mať vyslovene zimný nádych v podobe bieleho ľadového povlaku.

svadba v zime
Zdroj foto: Pinterest

Ďalšie nápady na zimnú svadbu

Miesto svadobnej hostiny organizovanej v zime nádherne doplní krb a množstvo svetielok. Vyberte si do menu nápoje a jedlá tradične sa viažuce k zime. Punč, varené víno a horúca čokoláda urobí hostinu naozaj špeciálnou a spolu s padajúcim snehom za oknami bude mať atmosféra svadby rozprávkový nádych.

Svadba v zime ponúka okrem iného aj také benefity, ako oveľa ľahšie zabookovaný dátum či viac času na medové týždne počas vianočného voľna.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.