REKLAMA

Charakteristike osobnosti podľa vonkajšieho vzhľadu sa venuje fyziognómia. A hoci môžeme jej výklady považovať za sporné, keďže nejde o vyslovene vednú disciplínu, netreba ju brať na ľahkú váhu. Veď napokon sa tejto problematike venovali ľudia už od staroveku. Aj na našom webe sme sa už podobným témam venovali, a to napríklad v článku o tom, čo prezrádzajú o človeku jeho ruky. V nasledujúcom texte sa zameriame na oblasť tváre, a to konkrétne ústa. Osobnosť človeka podľa pier odhalíte vďaka ich tvaru, plnosti či symetrii.

Typológia je to zaiste zaujímavá a taktiež vám prezradí o druhom čo-to navyše. Poďte sa na to pozrieť bližšie. Teraz už budete vedieť, že napríklad úzke pery nie sú nevýhodou a aká je skutočná pravda o ľuďoch so sexi plnými perami. Prejdeme si jednotlivé typy pier a charakteristiky, ktoré sa na ne viažu.

Čo signalizuje, keď je horná pera výrazne alebo len jemne vykrojená?

Typy úst a kategorizáciu charakterov podľa úst začneme ich vykrojením. Čo prezrádza ostré vykrojenie na hornej pere pripomínajúce prevrátenú striešku? Tento typ pier hovorí o kreatívnej umeleckej osobnosti prekypujúcej nápadmi. Taktiež sa s týmto typom úst spája priateľská a mimoriadne spoločenská povaha. Niekedy to dokonca s družnosťou a všetkým, čo k tomu patrí, môže aj trochu preháňať.

Na druhej strane len jemný náznak vykrojenia hornej pery s oblými rysmi naznačuje citlivú, no zároveň miernu povahu človeka. Síce nebýva vyložene extrovertom, ale nemá problém druhým podať pomocnú ruku a nie je mu jedno, keď sa okolo neho dejú neprávosti.

Zaujme ťa: Farba očí a charakteristika osobnosti: Čo prezradia modré, zelené alebo hnedé?

aký je človek s plnými perami

Aká je osobnosť človeka s plnými perami?

Atraktívne plné pery, ktoré človek dostal do vienka, teda mu k nim nepomohla plastická chirurgia či kozmetické prostriedky určené na ich dočasné zväčšenie, signalizujú predovšetkým empatickú povahu človeka.

Muž, ale predovšetkým žena s mäsitými plnými perami má okrem schopnosti lepšie sa vžiť do pocitov druhých aj výraznejšie ochranárske sklony. Tie sú späté so starostlivosťou. Starostlivosť o druhých neberie človek s plnými perami ako povinnosť. Väčšinou najskôr myslí na druhých a až následne na seba. Intenzívne emocionálne prežívanie je silnou, no zároveň aj slabou stránkou týchto ľudí. U mužov s plnými perami sa nie zriedka prejavuje zosilnená potreba dominancie.

Osobnosť človeka podľa pier, ktoré sú úzke

Rovnomerne úzke ústa, teda rovnako úzka horná i dolná pera poukazujú na to, že ich majiteľ či majiteľka má vysoké ciele. K tomu nechýba ani odhodlanie a vôľa dotiahnuť veci do úspešného konca.

Úzke pery naproti vyššie spomínaným plným signalizujú schopnosť dobrého sebaovládania. Namiesto „strhnutia sa emóciami“ dominuje uvážlivosť a praktický kalkul, čo však so sebou môže priniesť aj negatívne prejavy prílišnej vypočítavosti či upätosti.

REKLAMA

Čo znamená dolná pera široká, horná úzka a naopak?

Plné i úzke pery sú v typológii spojené s jasnými charakteristikami. Typy pier sú však oveľa rôznorodejšie. Preto pokračujeme ďalej. Pri výraznejších rozdieloch medzi hornou a dolnou perou treba zbystriť pozornosť.

Čím je dolná pera výraznejšia v porovnaní s tou hornou, zaznamená to, že sebavedomie dotyčného človeka je vyššie a vyššie. S týmto typom úst sa spája vodcovstvo, energická činorodosť, ale aj spoločenskosť a neústupčivosť. Ide o silnú osobnosť, ktorú len tak niečo nezlomí a jej túžba po úspechu a uznaní ju dostane veľmi ďaleko.

Tip od nás: Super vychytávky pre krásu aj zdravie

charakteristika osobnosti podľa úst

Magnetická charizma zas vyžaruje z človeka, ktorý má hornú peru plnšiu ako dolnú. Osobnosť s týmto typom pier rada dramatizuje a dostáva sa do epicentra pozornosti, či už v pozitívnom, alebo aj v negatívnom zmysle. Ku svojej existencii potrebuje zažívať silné emócie a tiež ich vzbudzovať v druhých ľuďoch.

Čím sa vyznačuje osobnosť človeka so širokými ústami?

Tento typ pier vyčaruje neprehliadnuteľný úsmev. Pery nemusia byť nafúknuté v zmysle objemu, ale sú viac do strán, ako má napríklad Julia Roberts. 

Takýto človek v sebe skrýva úžasné analytické schopnosti a logické myslenie. Nie je to však žiadny suchár. Nuda s ním nehrozí. Jeho životný štýl charakterizuje veselosť a do veľkej miery aj bezstarostnosť.

Ďalšia typológia: Odhaľ osobnosť podľa účesu: A čo prezrádza o tebe obľúbená úprava vlasov?

osobnosť človeka podľa tvaru pier

A čo malé pery?

Opakom pier širokých do strán sú malé okrúhle „zobáčiky“, ktoré už na prvý pohľad evokujú dojem nevinnosti a krehkosti. Osobnosť človeka podľa pier tohto typu je však úplným opakom toho, čo vyvoláva na prvý pohľad.

Osobnosť s týmito ústami môže byť totiž paradoxne riadna koketa s viac alebo menej výraznými sebeckými sklonmi. Na druhej strane je viac prítomné naivné videnie sveta, ktoré komplikuje napĺňanie cieľov.

Na záver

Teraz vám už je zrejmé, že spoznať človeka možno aj iným spôsobom, ako klasicky rozhovorom, pohľadom do očí a celkovo trávením času s ním. Zíde sa to najmä pri prvých stretnutiach, keď je osoba pre vás nová, nepoznaná.

Nemusíte sa teda orientovať len podľa charakteristík, ktoré ponúkajú znamenia zverokruhu, či dokonca podľa typu postavy, účesu alebo módneho štýlu, ale aj podľa typu pier. S výsledkami, či táto charakteristika osobnosti podľa úst funguje, sa s nami môžete podeliť v komentároch.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.