Charakteristike osobnosti podľa vonkajšieho vzhľadu sa venuje fyziognómia. A hoci môžeme jej výklady považovať za sporné, netreba ju brať na ľahkú váhu. V minulosti sme sa už tejto problematike venovali napríklad v článku o tom, čo prezrádzajú o človeku jeho ruky. V nasledujúcom texte sa zameriame na oblasť tváre, a to konkrétne ústa. Osobnosť človeka podľa pier odhalíte vďaka ich tvaru či plnosti. Typológia je to zaiste zaujímavá a taktiež vám prezradí o druhom čo-to navyše.

Čo signalizuje, keď je horná pera výrazne alebo len jemne vykrojená?

Ostré vykrojenie na hornej pere pripomínajúce prevrátenú striešku hovorí o kreatívnej umeleckej osobnosti prekypujúcej nápadmi. Taktiež sa s týmto typom pier spája priateľská a mimoriadne spoločenská povaha. Niekedy to dokonca s družnosťou a všetkým, čo k tomu patrí, môže aj trochu preháňať.

Len jemný náznak vykrojenia hornej pery s oblými rysmi naznačuje citlivú, no zároveň miernu povahu človeka. Síce nebýva vyložene extrovertom, ale nemá problém druhým podať pomocnú ruku a nie je mu jedno, keď sa okolo neho dejú neprávosti.

Aká je osobnosť človeka s plnými perami?

Atraktívne plné pery, ktoré človek dostal do vienka, teda mu k nim nepomohla plastická chirurgia, signalizujú empatickú povahu človeka.

Muž, no predovšetkým žena s mäsitými plnými perami má okrem schopnosti lepšie sa vžiť do pocitov druhých aj výraznejšie ochranárske sklony.  

Zaujme ťa: Farba očí a charakteristika osobnosti: Čo prezradia modré, zelené alebo hnedé?

aký je človek s plnými perami

Starostlivosť o druhých neberie ako povinnosť a väčšinou najskôr myslí na druhých a až následne na seba. Intenzívne emocionálne prežívanie je silnou, no zároveň aj slabou stránkou týchto ľudí.

Osobnosť človeka podľa pier, ktoré sú úzke

Rovnomerne úzke ústa, teda rovnako úzka horná i dolná pera poukazujú na to, že ich majiteľ či majiteľka má vysoké ciele. K tomu nechýba ani odhodlanie a vôľa dotiahnuť veci do úspešného konca. Úzke pery naproti vyššie spomínaným plným signalizujú schopnosť dobrého sebaovládania. Namiesto „strhnutia sa emóciami“ dominuje uvážlivosť a praktický kalkul, čo však so sebou môže priniesť aj negatívne prejavy prílišnej vypočítavosti či upätosti.

...

Čo znamená dolná pera široká, horná úzka a naopak?

Pri výraznejších rozdieloch medzi hornou a dolnou perou treba zbystriť pozornosť.

Čím je dolná pera výraznejšia v porovnaní s tou hornou, zaznamená to, že sebavedomie dotyčného človeka je vyššie a vyššie. S týmto typom úst sa spája vodcovstvo, energická činorodosť, ale aj spoločenskosť a neústupčivosť. Ide o silnú osobnosť, ktorú len tak niečo nezlomí a jej túžba po úspechu a uznaní ju dostane veľmi ďaleko.

Tip od nás: Super vychytávky pre krásu aj zdravie

charakteristika osobnosti podľa úst

Magnetická charizma zas vyžaruje z človeka, ktorý má hornú peru plnšiu ako dolnú. Osobnosť s týmto typom pier rada dramatizuje a dostáva sa do epicentra pozornosti, či už v pozitívnom, alebo aj v negatívnom zmysle. K svojej existencii potrebuje zažívať silné emócie a tiež ich vzbudzovať v druhých ľuďoch.

Čím sa vyznačuje osobnosť človeka so širokými ústami?

Tento typ pier vyčaruje neprehliadnuteľný úsmev. Pery nemusia byť nafúknuté v zmysle objemu, ale sú viac do strán, ako má napríklad Julia Roberts. 

Takýto človek v sebe skrýva úžasné analytické schopnosti a logické myslenie. Nie je to však žiadny suchár. Nuda s ním nehrozí. Jeho životný štýl charakterizuje veselosť a do veľkej miery aj bezstarostnosť.

Ďalšia typológia: Odhaľ osobnosť podľa účesu: A čo prezrádza o tebe obľúbená úprava vlasov?

osobnosť človeka podľa tvaru pier

A čo malé pery?

Opakom pier širokých do strán sú malé okrúhle „zobáčiky“, ktoré už na prvý pohľad evokujú dojem nevinnosti a krehkosti. No osobnosť s týmito ústami môže byť paradoxne riadna koketa s viac alebo menej výraznými sebeckými sklonmi. Na druhej strane je viac prítomné naivné videnie sveta, ktoré komplikuje napĺňanie cieľov.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.