Pre niekoho možno vec povrchná, ale zároveň musíme uznať, že celkom podstatná. Atraktivita ženy. Od nej totiž nezávisia len možnosti výberu partnera, ale napríklad aj úspech v práci. Je to možno kruté takto otvorene povedať (pretože navonok sa prezentuje čosi iné), ale je to tak. Predovšetkým na pozíciách, kde zohráva kľúčovú úlohu kontakt s druhými ľuďmi. Podľa odborníkov sú známe akési univerzálne parametre, na základe ktorých je žena považovaná za atraktívnu. Ktoré to sú? Čítajte ďalej.

Krása vnútorná a krása vonkajšia

I keď atraktivita ženy nezahŕňa len vonkajšiu krásu, v nasledujúcich riadkoch sa koncentrujeme najmä na to, čo je viditeľné na prvý pohľad. Samozrejme, že z vnútra vychádzajúca atraktivita a príťažlivosť na základe osobných vlastností je taktiež mimoriadne dôležitá, a to predovšetkým pre dlhodobejšie vzťahy. No zároveň nemožno poprieť, že muži si v prvom momente všímajú vzhľad ženy. Od neho sa potom odvíja napríklad i to, či ženu oslovia atď. A čo konkrétne teda zaváži? Odborníci v tom majú jasno!

Zaujme ťa: Domáce násilie počas koronavírusu: Smutné fakty 

Súmernosť a atraktivita

Atraktívni jedinci majú podľa výskumov súmerné rysy tváre, avšak treba dodať, že dokonalá symetria (ktorá je dosiahnutá na tvárach len s pomocou počítača) nepôsobí príjemne, ale skôr umelo a rušivo.

V každom prípade, ak vaša tvár oplýva skôr symetriou, bude pôsobiť na druhých atraktívnejšie. Symetria je totiž spájaná s dobrým zdravím a kvalitnými génmi.

Atraktivita ženy

Parametre tváre

Okrem celkovej súmernosti o vonkajšej atraktivite ženy rozhodujú aj plnšie pery, dlhšie a tmavšie mihalnice, rovný nos, lícne kosti umiestnené vyššie, rovnejšia línia líc, jemná a hladká pokožka, veľké oči, ktoré sú trošku ďalej od seba. Toto všetko robí ženu atraktívnou.

Rovnako dôležité je i to, aby boli jednotlivé časti tváre v harmónii a ani jedna výraznejšie nevyčnievala. Napríklad príliš veľké pery môžu inak atraktívny vzhľad diskvalifikovať. Atraktívna tvár teda nemá mať výraznejšie rozlišovacie znaky, ale má, celkom prekvapujúco, pôsobiť obyčajnejším dojmom.

Ladná chôdza taktiež pridá na atraktivite

Okrem tváre sú pre atraktivitu dôležité aj ostatné časti tela. Tie však do veľkej miery pri hodnotení podliehajú individuálnemu vkusu jednotlivcov. Čo však pôsobí vo všeobecnosti atraktívne, je ladná chôdza. Nie rýchla, ale skôr pomalá, pri ktorej žena vlní bokmi, a tak upozorňuje na svoje prednosti.

Neprehliadni: Test lásky pre ženy: 15 otázok, ktoré odhalia pravdu o vzťahu

Atraktivita ženy a osobná vôňa

I keď nejde o parameter vizuálny, ale čuchový, predsa len pôsobí pri  kontakte zoči-voči okamžite. Okrem vône parfumu, ktorý môže taktiež navodiť príjemné, ale i nepríjemné pocity, je však dôležitejšia takzvaná osobná vôňa. Feromóny, ktoré sú súčasťou prirodzenej vône, pôsobia na podvedomej úrovni a dokážu ovplyvniť napríklad i to, či sa muž do ženy zamiluje. I keď i to možno oklamať kúpenou vôňou s feromónmi.

ženská atraktivita

Hovorí sa, že partneri si musia voňať, aby im to fungovalo. A je to pravda aj podľa odborníkov. Osobná vôňa podľa vedcov odhaľuje genetickú kompatibilitu jednotlivcov opačného pohlavia. Čím sú si vzájomne voňavejší, tým je väčšia šanca na zdravých potomkov a naopak.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.