REKLAMA

Pre niekoho možno vec povrchná, ale zároveň musíme uznať, že celkom podstatná. Atraktivita ženy. Od nej totiž nezávisia len možnosti výberu partnera, ale napríklad aj úspech v práci atď. Je to možno kruté takto otvorene povedať (pretože navonok sa prezentuje čosi iné), ale je to tak. Predovšetkým na pozíciách, kde zohráva kľúčovú úlohu kontakt s druhými ľuďmi.

Podľa odborníkov sú známe akési univerzálne parametre príťažlivosti, na základe ktorých je žena považovaná za atraktívnu. Ktoré to sú? Čítajte ďalej.

Krása vnútorná a krása vonkajšia

Atraktivita ženy, samozrejme, nezahŕňa len vonkajšiu krásu a príčiny príťažlivosti. I keď sa v nasledujúcich riadkoch koncentrujeme na to, čo je viditeľné na prvý pohľad.

Určite platí, že z vnútra vychádzajúca atraktivita a príťažlivosť na základe osobných vlastností je rovnako dôležitá, a to predovšetkým pre dlhodobejšie vzťahy. No zároveň nemožno poprieť, že muži si v prvom momente všímajú vzhľad ženy. Od neho sa potom odvíja napríklad i to, či ženu oslovia (alebo pozitívne zareagujú na tento typ oslovenia) a vôbec vznikne šanca vzťah začať a rozvíjať. A čo konkrétne teda zaváži? Odborníci v tom majú jasno!

Súmernosť a atraktivita

Atraktívni jedinci majú podľa výskumov súmerné rysy tváre. Treba však dodať, že dokonalá symetria (ktorá je napríklad dosiahnutá na tvárach len s pomocou počítača) nepôsobí príjemne, ale skôr umelo a rušivo.

V každom prípade, ak vaša tvár oplýva skôr symetriou, bude pôsobiť na druhých atraktívnejšie. A prečo je to tak, má svoje v podstate jednoduché biologické opodstatnenie.

Neprehliadni: Test lásky pre ženy: 15 otázok, ktoré odhalia pravdu o vzťahu 

Atraktivita ženy

Symetria je totiž spájaná s dobrým zdravím a kvalitnými génmi. Okrem symetrie tváre sem radíme aj celkovú symetriu tela.

Parametre tváre

Okrem celkovej súmernosti o vonkajšej atraktivite ženy rozhodujú aj plnšie pery, dlhšie a tmavšie mihalnice, rovný nos, lícne kosti umiestnené vyššie, rovnejšia línia líc, jemná a hladká pokožka, veľké oči, ktoré sú trošku ďalej od seba. Toto všetko robí ženu atraktívnou.

REKLAMA

Rovnako dôležité je i to, aby boli jednotlivé časti tváre v harmónii a ani jedna výraznejšie nevyčnievala. Napríklad príliš veľké pery môžu inak atraktívny vzhľad diskvalifikovať. Atraktívna tvár teda nemá mať výraznejšie rozlišovacie znaky, ale má, celkom prekvapujúco, pôsobiť obyčajnejším dojmom.

Aj výraz tváre môže dodať príťažlivosť

Podľa jedného zo psychologických výskumov môže pri prvom dojme a vyvolaní zamilovanosti zapôsobiť aj samotný výraz tváre. Atraktivitu ženy podľa všetkého ešte viac podčiarkne, keď sa na jej tvári odráža radosť, prípadne ešte i zahanbenosť. Naopak opačný a nie príťažlivý efekt má namyslený a hrdý výraz.

Atraktivita ženy a osobná vôňa

I keď nejde o parameter vizuálny, ale čuchový, predsa len pôsobí pri kontakte zoči-voči okamžite. Viac tomuto faktoru podliehajú, resp. sa ním dajú ovplyvniť ženy. Avšak aj muži sa často nechajú opantať vôňou prípadnej partnerky.

Okrem vône parfumu, ktorý samozrejme môže taktiež navodiť príjemné, ale i nepríjemné pocity, je však dôležitejšia takzvaná osobná vôňa. Hovoríme konkrétne o feromónoch.

Tiež ťa zaujme: Zlý výber partnera: Vieš, ktorí muži nie sú vhodní na vzťah?

ženská atraktivita

Feromóny, ktoré sú súčasťou prirodzenej vône, pôsobia na podvedomej úrovni a dokážu ovplyvniť napríklad i to, či sa muž do ženy zamiluje. I keď i to možno oklamať kúpenou vôňou s feromónmi.

Hovorí sa, že partneri si musia voňať, aby im to fungovalo. A je to pravda aj podľa odborníkov. Osobná vôňa podľa vedcov odhaľuje genetickú kompatibilitu jednotlivcov opačného pohlavia. Čím sú si vzájomne voňavejší, tým je väčšia šanca na zdravých potomkov a naopak.

Ladná chôdza taktiež pridá na atraktivite

A na záver treba dodať, že okrem tváre či osobnej vône sú pre atraktivitu ženy dôležité aj iné faktory a tiež ostatné časti tela. Tie však do veľkej miery pri hodnotení podliehajú individuálnemu vkusu jednotlivcov.

Pozri sa: Ako dať druhému s vtipom najavo, že ho máš rád či rada?

Čo však pôsobí vo všeobecnosti atraktívne, je ladná chôdza. Nie rýchla, ale skôr pomalá, pri ktorej žena vlní bokmi, a tak upozorňuje na svoje prednosti.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.