REKLAMA

Pre niekoho možno vec povrchná, ale zároveň musíme uznať, že celkom podstatná. Atraktivita ženy. Od nej totiž nezávisia len možnosti výberu partnera, ale napríklad aj úspech v práci a podobne. Je to možno kruté takto otvorene povedať (pretože navonok sa prezentuje čosi iné), ale je to pravda. Predovšetkým na pozíciách, kde zohráva kľúčovú úlohu kontakt s druhými ľuďmi.

No pre samotný úspech u muža, čomu sa ďalej budeme venovať, je naozaj vzhľad ženy dôležitý. Možno v tom zohráva úlohu to, že muži sú vizuálne naladené stvorenia. Čo je teda pre nich na ženách atraktívne a špeciálne ich priťahuje? Podľa odborníkov sú známe akési univerzálne parametre príťažlivosti, na základe ktorých je žena považovaná za atraktívnu. Ktoré to sú? Čítajte ďalej a dozviete sa aj pár postrehov o atraktivite ženy mimo vedeckého poznania. No zároveň také, ktoré zaručene v praxi fungujú.

Krása vnútorná a krása vonkajšia

Atraktivita ženy, samozrejme, nezahŕňa len vonkajšiu krásu a príčiny príťažlivosti. I keď sa v nasledujúcich riadkoch koncentrujeme na to, čo je viditeľné na prvý pohľad.

Určite platí, že z vnútra vychádzajúca atraktivita a príťažlivosť na základe osobných vlastností je rovnako dôležitá, a to predovšetkým pre dlhodobejšie vzťahy. No zároveň nemožno poprieť, že muži si predovšetkým v prvom momente všímajú vzhľad ženy. Od neho sa potom odvíja napríklad i to, či ženu oslovia (alebo pozitívne zareagujú na tento typ oslovenia) a vôbec vznikne šanca vzťah začať a rozvíjať. A čo konkrétne teda zaváži? Odborníci v tom majú jasno!

Súmernosť a atraktivita

Atraktívni jedinci majú podľa výskumov súmerné rysy tváre. Treba však dodať, že dokonalá symetria (ktorá je napríklad dosiahnutá na tvárach len s pomocou počítača) nepôsobí príjemne, ale skôr umelo a rušivo.

V každom prípade, ak vaša tvár oplýva skôr symetriou, bude pôsobiť na druhých atraktívnejšie. A prečo je to tak, má svoje v podstate jednoduché biologické opodstatnenie.

Neprehliadni: Test lásky pre ženy: 15 otázok, ktoré odhalia pravdu o vzťahu 

Atraktivita ženy

Symetria je totiž spájaná s dobrým zdravím a kvalitnými génmi. Okrem symetrie tváre sem radíme aj celkovú symetriu tela.

Parametre tváre

Okrem celkovej súmernosti o vonkajšej atraktivite ženy rozhodujú aj plnšie pery, dlhšie a tmavšie mihalnice, rovný nos, lícne kosti umiestnené vyššie, rovnejšia línia líc, jemná a hladká pokožka, veľké oči, ktoré sú trošku ďalej od seba. Toto všetko robí ženu atraktívnou.

Rovnako dôležité je i to, aby boli jednotlivé časti tváre v harmónii a ani jedna výraznejšie nevyčnievala. Napríklad príliš veľké pery môžu inak atraktívny vzhľad diskvalifikovať. Atraktívna tvár teda nemá mať výraznejšie rozlišovacie znaky, ale má, celkom prekvapujúco, pôsobiť obyčajnejším dojmom.

Aj výraz tváre môže dodať príťažlivosť

Podľa jedného zo psychologických výskumov môže pri prvom dojme a vyvolaní zamilovanosti zapôsobiť aj samotný výraz tváre. Atraktivitu ženy podľa všetkého ešte viac podčiarkne, keď sa na jej tvári odráža radosť, prípadne ešte i zahanbenosť. Naopak opačný a nie príťažlivý efekt má namyslený a hrdý výraz.

Atraktivita ženy a osobná vôňa

I keď v prípade vône ženy nejde o parameter vizuálny, ale čuchový, predsa len pôsobí pri kontakte zoči-voči okamžite. Viac tomuto faktoru podliehajú, resp. sa ním dajú ovplyvniť ženy. Avšak aj muži sa často nechajú opantať vôňou prípadnej partnerky.

REKLAMA

Okrem vône parfumu, ktorý samozrejme môže taktiež navodiť príjemné, ale i nepríjemné pocity, je však dôležitejšia takzvaná osobná vôňa. Hovoríme konkrétne o feromónoch.

Tiež ťa zaujme: Zlý výber partnera: Vieš, ktorí muži nie sú vhodní na vzťah?

ženská atraktivita

Feromóny, ktoré sú súčasťou prirodzenej vône, pôsobia na podvedomej úrovni a dokážu ovplyvniť napríklad i to, či sa muž do ženy zamiluje. I keď i to možno oklamať kúpenou vôňou s feromónmi.

Hovorí sa, že partneri si musia voňať, aby im to fungovalo. A je to pravda aj podľa odborníkov. Osobná vôňa podľa vedcov odhaľuje genetickú kompatibilitu jednotlivcov opačného pohlavia. Čím sú si vzájomne voňavejší, tým je väčšia šanca na zdravých potomkov a naopak.

...

Ladná chôdza taktiež pridá na atraktivite

Určite treba dodať, že okrem tváre či osobnej vône sú pre atraktivitu ženy dôležité aj iné faktory a tiež ostatné časti tela. Tie však do veľkej miery pri hodnotení podliehajú individuálnemu vkusu jednotlivcov.

Čo však pôsobí vo všeobecnosti na mužov atraktívne, je ladná chôdza. Nie rýchla, ale skôr pomalá, pri ktorej žena vlní bokmi, a tak upozorňuje na svoje prednosti. 

Atraktivita ženy a neupravenosť?

Aj keď je staranie sa o seba a na prvý pohľad pestovaná žena či muž významným vodítkom pri výbere partnera a partnerky, muži majú v zásade radi prirodzenosť. Keď je žena nenamaľovaná (alebo len naozaj jemne) a prípadne si aj vlasy nechá prirodzene rozpustené bez veľkých úprav – môže to byť pre muža dobré znamenie, že sa pri ňom cíti uvoľnene a nebojí sa ukázať, aká je.

Vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie sú muž a žena spolu, tým je táto prirodzenosť vo vzťahu žiaducejšia a dokáže ho istým spôsobom posilniť. Do tejto kategórie spadá napríklad aj nosenie partnerovho oblečenia, srdečný smiech bez krotenia pozitívnej emócie či hranie sa s vlasmi.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.