REKLAMA

Zlý výber partnera, v lepšom prípade len priateľa, v horšom prípade manžela by sa dal prirovnať k sabotáži vlastného života. A áno, asi je medzi nami len málo takých žien, ktoré na prvý pokus natrafili na svojho vyvoleného. Opak totiž býva pravdou. A možno patríte medzi tie dámy, ktoré sú stále „v procese“ – teda ste ešte nenašli vhodného kandidáta na dlhotrvajúci a stabilný vzťah alebo ste na začiatku niečoho sľubného a vo fáze „chodenia“. V tom prípade je tento článok presne pre vás.

Vieme totiž, čo si treba špeciálne všímať na začiatku vzťahu na mužovi, aby ste „nešliapli úplne vedľa“ a nespôsobili si len zbytočné sklamanie. Existujú totiž jasné indície, ktoré hovoria jediné. Uteč, kým nie je neskoro! Zlý výber partnera dokáže žene v krajnom prípade zničiť život, preto ostražitosti nie je nikdy dosť.

Treba si uvedomiť, že sme ovplyvňovaný silným kultúrnym vzorcom lásky. Predstavujeme si, že jedného dňa stretneme skvelú a k nám dokonalo zladenú polovičku, ​​zamilujeme sa a vytvoríme spoločne šťastný, harmonický vzťah. Málokedy si myslíme, že v tomto idealizovanom obraze môže byť priestor pre akúkoľvek komplikáciu, či napríklad duševnú chorobu jedného z partnerov.

Ktoré indície si treba všímať a ktorí z mužov vlastne nepatria medzi tých ideálnych pre seriózny vzťah a manželstvo? To sa dozviete, keď budete čítať ďalej. 

Náš tip: 23 obranných techník v rozhovore s intrigánom a manipulátorom 

Aj keď túto kategorizáciu mužov nevhodných pre vzťah treba brať rámcovo. Ide teda o isté zjednodušenie pohľadu na „silnejšie pohlavie“. Myslíme si ale, že celkom praktické.  

Skúste vidieť jasne a zreteľne aj cez „ružové okuliare“ zamilovanosti!

Takto nejak by malo znieť hlavné heslo každej ženy na začiatku vzťahu. A hoci to najmä počas prvých mesiacov môže byť naozaj náročným orieškom, zachovať si zdravý rozum pri všetkej tej zamilovanosti sa predsa len dá. Veľký problém totiž môže nastať vtedy, keď žena zostane „zaslepená“ a prehliadne tieto vysoko rizikové signály, ktoré muž vysiela svojím správaním.

Dokonca sa pomerne bežne stáva, že kým si ženy všimnú, že s ich partnermi ich nečaká žiadna ružová budúcnosť, sú už za nich vydaté alebo tehotné. A to je veru recept na nešťastný život.

Výber partnera pre manželstvo, teda manželstvo harmonické, v ktorom sa na seba muž a žena môžu vzájomne spoľahnúť a byť si oporou, možno označiť za misiu, v ktorom hrá podstatnú úlohu nielen srdce, ale aj rozum. Všímajte si preventívne najmä nasledovné, aby zlý výber partnera nespôsobil vo vašom živote smršť s veľkými škodami.

Taktiež ťa zaujme: Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu: Na tomto popracuj! 

1) Disharmónia medzi slovami a činmi prináša sklamanie vo vzťahu

Varovným znamením je nesúlad medzi tým, čo muž hovorí a tým, čo a ako koná. Ak ide o diametrálne odlišné skutočnosti, v tom prípade možno len ťažko hovoriť o úprimnom človeku, na ktorého sa dá spoľahnúť.

Najhoršou verziou tohto typu správania sa je naparovanie a chvastanie sa bez nejakého reálneho výsledku či skutočného dopadu. Zapamätajte si, že za muža hovoria jeho činy a nie nadbytočné slová. Ak sa muž rád chváli a je tých pochvalných slov na vlastnú adresu akosi veľa, no o zodpovedajúcich činoch, resp. rukolapných výsledkoch k nim ani nechyrujete, je to naozaj zle. Tento typ muža vám s najväčšou pravdepodobnosťou nebude mať problém klamať do očí a nasľubovať aj hory-doly. Vy však od týchto falošných medových rečí a ich producenta radšej utekajte čo najďalej.

2) Nekonzistentné správanie – nebezpečná dvojtvárnosť

Odborníci odporúčajú zamilovaným ženám, aby si všímali, ako sa ich nový objav správa v kontakte so svojimi rodinnými príslušníkmi, ale aj s neznámymi ľuďmi (čašník, úradníčka, taxikár…). Pokiaľ je partner len na vás milý, galantný a „možno ho takmer natrieť na chleba“, no na ostatných je nepríjemný, arogantný, ba dokonca až agresívny, pozor na to! Zaraďte radšej spiatočku. Časom by ste totiž takýto nepríjemný spôsob komunikácie a konania pocítili na vlastnej koži.

3) Tajnostkárstvo a rozprávanie v hádankách

Ďalší typ muža, s ktorým len zbytočne strácate čas a nervy je práve ten, z ktorého všetko lezie ako „z chlpatej deky“. Namiesto zodpovedania otázky vám odpovie protiotázkou, jeho vyjadrenia sú hmlisté a nejasné. 

A vlastne ani po pár stretnutiach nemáte predstavu, kto to vlastne je. Môžete mať dokonca aj dôvod pochybovať o tom, či je daný muž aj naozaj „voľný“ a či čosi-kdesi nemá nejaké tie záväzky. Tento typ muža to „hrá“ väčšinou na to, že dáva priestor na rozprávanie žene. No zatiaľ čo ona o sebe porozpráva celé romány, tento muž v podstate neprezradí o sebe ani základné veci. Alebo naozaj len tie najnevyhnutnejšie. Pozor na neho!

REKLAMA

Pozri tiež: Ako spoznať zlého človeka? Týchto 5 znamení je kľúčom

zlý výber partnera pre život

4) Problematická komunikácia vo všeobecnosti

Zlý výber partnera spočíva určite spočíva aj v prehliadaní neschopnosti normálnej komunikácie s potenciálnou polovičkou. Muž nemusí byť priamo tajnostkár, no jednoducho len nemá potrebu sprostredkovať či zdieľať emocionálne nastavenie, prípadné plány či svoje názory. Ak ale nemá muž už na začiatku vzťahu potrebu nejak zmysluplne komunikovať, nemôžete očakávať, že časom dôjde k radikálnejšej zmene. 

A ak nepatríte do kategórie urečnených žien, ktoré k životu potrebujú len akúsi „one women show“, teda narozprávajú toho toľko, že muž sa vlastne ani nemá šancu dostať k slovu, tak potom vám tento partner nebude veľmi vyhovovať. A pre naozaj funkčný vzťah je otvorená komunikácia fakticky zásadná. Pozor však aj na druhý extrém, a to príliš urozprávaného muža, ktorý vás vlastne ani nemá potrebu počúvať.

5) Sťažovanie sa na všetko a na všetkých – ukrivdenosť najvyššieho stupňa

Pokiaľ  už od začiatku počúvate od potenciálneho partnera len samé ponosy a sťažnosti, niečo nie je s kostolným poriadkom. Naozaj si myslíte, že za všetko, čo sa mu zlé udialo v živote, môžu jeho príbuzní, bývalá priateľka, zamestnávateľ, nevhodné prostredie, zlá partia…?

Pokiaľ muž nechce prebrať zodpovednosť sám za seba, svoje konanie aj pochybenia, ale práve naopak, teda všetky svoje životné neúspechy a sklamania hádže na zodpovednosť ostatným, zoberte nohy na plecia! Toto by bol totiž na 100 % veľmi zlý výber partnera. Nič to na tom, že sa po vašom unáhlenom ústupe zo vzťahu dostanete do spoločného vreca s už vyššie spomínanými ľuďmi, ktorí chudákovi chlapovi nejakým spôsobom ublížili.

6) Prehnané fixovanie sa na výzor

Zohráva pre vášho vyvoleného vzhľad, a to či už váš, ale aj jeho, významné miesto v jeho hodnotovom spektre? Starostlivosť o seba a dôraz na estetickú stránku tela určite nie je na zahodenie, ale pokiaľ ide len o túto jedinú hodnotu široko-ďaleko v hodnotových orientáciách daného muža, potom je zle.

Pretože len pozlátko dokonalého výzoru vzťah určite nerobí kvalitným a okrem toho, ako sa hovorí, krása časom pominie. A čo zostane potom?

Je tu tiež riziko, že takýto muž dokáže bez mihnutia oka vymeniť partnerku za mladšiu. Alebo keď náhodou, nedajbože, jeho partnerka priberie, tak ju následne vymení za chudšiu a podobne.

Oplatí sa vedieť: Ako vychádzať s narcisom? Toto musíš vedieť!

narcis muž ktorému sa treba vyhnúť

7) Stereotypné zmýšľanie je výkričníkom pri výbere partnera pre manželstvo

Žena patrí do kuchyne a k deťom! Prečo by pracovala, veď sa môže realizovať doma! Má váš nový objav odpor ku všetkým ženám, ktoré niečo v živote dosiahli, dokonca ich zhadzuje slovami o bezcitnom kariérizme? Striasa ho pri predstave, že by žena zarábala viac ako muž? Titul pri mene ženy v ňom budí podozrievavosť a odťažitosť? Toto všetko sú signály rodovo stereotypného zmýšľania muža, ktorý by mal na vás neskôr toxický dopad. Teda pokiaľ nie je vašou métou zostať celý život pri tých hrncoch a deťoch, no a k tomu plniť priania mužíčka so zmýšľaním z iného storočia.

Neprehliadni: Psychopat ako partner alebo kolega? Cesta do záhuby môže vyzerať takto

Aby bol váš výber partnera pre manželstvo úspešný, treba si všímať rozhodne viac signálov a predovšetkým dať vzájomnému poznávaniu sa čas. Neuponáhľajte sa. Počúvajte rozum, ale aj intuíciu. Pokiaľ vám niečo na správaní muža jednoducho nesedí, neprehliadate to, ale naopak, posvieťte si na to. Buďte opatrné a prezieravé. Nič totiž nevie tak pokaziť život, ako zlý výber partnera.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.