REKLAMA

Poznáte to, ženy s rovnými vlasmi chcú kadere zvlnené a tie, čo sú od prírody obdarené kučerami, túžia zas po rovných. Je to tak ako s mnohými inými vecami. Pravdou ale je to, že na rovných vlasoch pôsobia niektoré účesy a strihy naozaj lepšie. Ako ale na vyrovnanie vlasov s dlhotrvajúcejším efektom? Aj na to si zodpovieme v tomto článku. Povieme si taktiež o alternatívnych možnostiach, ako vyrovnať vlasy bez žehličky.

Nie sú kučery ako kučery

Hneď na začiatok si ale povedzme priamo, ako to je s narovnávaním naozaj silne kučeravých vlasov. Na takéto brčky nezaberú vo väčšine prípadov ani nižšie uvedené metódy. Samozrejme, aj takéto vlasy možno trochu skrotiť a mierne vyrovnať, no nikdy to nebude na 100 %, resp. výsledok nevydrží veľmi dlho.

Je to tak trochu ako boj s veternými mlynmi. Vyrovnanie vlasov, ktoré sú výrazne kučeravé, vyžaduje silnú kadernícku chémiu a tiež si pri tom načriete hlbšie až hlboko do vrecka. Prípadne efekt hladkých rovných vlasov, keď sú základom vlasy super brčkavé, stojí enormne veľa času stráveného pred zrkadlom, a to práve so žehličkou na vlasy. Tá ale, aby ste na to nezabudli, má na kadere pri každodennom využívaní výrazne negatívne účinky.

Vlasy pri pravidelnom používaní žehličky strácajú objem, stávajú sa suchšími, lámavejšími. A výpočet negatív by mohol pokračovať aj ďalej. 

Tiež sa môže hodiť prečítať: Baby vlasy: Bojuješ s nimi? Toto na ne zaberie!

Vlasy bez lesku, ba dokonca vlasy spálené – aj to môže byť výsledok používania žehličky na vlasy. Práve z tohto titulu je oveľa lepšie, ak už potrebujete vlasy uhladiť a narovnať, aby ste túto beauty pomôcku radšej obišli. No a v najhoršom prípade, aby ste ju používali naozaj len striedmo a na primeranej teplote.

Nasledujúce techniky vyrovnávania vlasov zaberú najlepšie na vlasy, ktoré nie sú vyslovene kučeravé, ale vlnia sa tak trochu podľa zvláštnej logiky a je ťažšie ich v tejto podobe skrotiť. Majiteliek tohto typu vlasov je v našom zemepisnom pásme pomerne hojne.

Vyrovnanie vlasov vďaka metóde brazílskeho keratínu

Sychravé dni nie sú priateľské k účesom. Vlhkosť z okolia spôsobuje i to, že rovné pramene, ktoré ste ráno krvopotne dosiahli vďaka žehličke na vlasy, znova naberú neželaný tvar. Takže snaha aj čas vyjdú nazmar. No aj s týmto sa dá niečo robiť.

Existuje možnosť síce nie permanentne, ale minimálne na čas niekoľkých mesiacov dosiahnuť vyrovnanie vlasov, ktoré vás nebude stáť túto rannú štrapáciu. Ide konkrétne o metódu aplikácie brazílskeho keratínu, ktorú v kaderníckych salónoch nájdete za najlepšie ceny TU.

brazílsky keratín natrvalo permanentný
REKLAMA

Keratín je prirodzenou súčasťou vlasovej štruktúry, pričom počas aplikácie sa do vlasov zažehľuje. Tak preniknú molekuly keratínu do strednej vrstvy vlasov a vydržia tam zhruba tri mesiace, kým sa vymyjú. Na procedúru v salóne si vyhraďte dostatok času, nakoľko je pomerne náročná. Pokiaľ ale chcete rovné vlasy na profi úrovni a na dlhší čas, choďte do toho.

Brazílsky keratín na domáce použitie

Okrem profesionálnej aplikácie brazílskeho keratínu v kaderníckom salóne si viete uhladiť vlasy vďaka tejto prírodnej látke aj doma. Budete to mať lacnejšie, no základom je, aby ste si zadovážili naozaj kvalitný produkt s brazílskym keratínom. Vedzte ale, že výsledok nebude taký ako zo salóna a tiež môžete urobiť chyby, ktorým sa vaše vlasy nepotešia. Dobre to teda zvážte, najmä ak sú vaše vlasy jemné a problematické.

Návod na domáce použitie brazílskeho keratínu.

  • Prípravok aplikujete do vlasov tak, že ho nanášate na vlasy vzdialené zhruba 0,5 centimetra od vlasovej pokožky.
  • Vlasy prečešete hrebeňom, aby sa prípravok dostal rovnomerne naozaj všade.
  • Po zhruba pol hodine vlasy vyfénujete do sucha, pričom teplotu fénu nastavte na stredný stupeň.
  • Napokon vlasy vyžehlite žehličkou na vlasy.
...

Ako na vyrovnanie vlasov bez žehličky v domácom prostredí?

No a teraz si prejdime ďalšie tipy na doma, ako si vyrovnať vlasy bez žehličky.

  • Pri sušení vlasov používajte vysokoabsorbčný uterák, aby ste ich šúchali čo najmenej. Inak povedané, aby ste ich zbytočne neničili a nespôsobovali ich krepovatenie.

Pozri tiež: Najlepšie oleje na vlasy: Spoznaj TOP 3 a ich najúčinnejšie použitie

ako vyrovnať vlasy bez žehličky domáce prostriedky a postupy česanie
  • Vyrovnanie vlasov dosiahnete správnou technikou česania. Siahnite po hrebeni so širokými zubmi alebo kefe. Vlasy si nechajte prirodzene vyschnúť a potom ich dôkladne a v pravidelných intervaloch prečesávajte, čím ich vlastne vyťahujete a vyrovnávate.
  • Pokiaľ nemáte čas na prirodzené vysušenie vlasov, použite pri fénovaní nie horúci, ale studený vzduch a nezabudnite počas sušenia vlasy vyrovnávať kvalitným hrebeňom.
  • Ak čas máte, môžete si na zefektívnenie vyrovnávania vlasov zvoliť techniku obmotania vlasov okolo hlavy. Mierne vlhké vlasy rozdeľte na cestičku a následne ľavú časť ťahajte smerom na pravú. Oviňte si vlasy okolo zadnej časti svojej hlavy a zapnite ich sponkami. Rovnakým spôsobom obtočte pravú časť okolo ľavej strany a pripnite. Takto nechajte vlasy úplne vyschnúť. Pre ešte lepší efekt môžete takto obmotané vlasy okolo hlavy zabaliť aj do hodvábnej šatky.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.