Niekedy bývajú naozaj otravné – baby vlásky. Čo to je? No to sú tie malé chĺpky, resp. vlásočky, ktoré sa objavujú najviditeľnejšie na okraji vlasovej línie a takpovediac nekoordinovane rašia do všetkých strán. Bývajú jemné, ale zároveň nepoddajné a krátke. Baby vlasy dokážu pokaziť celkový vzhľad. Inak povedané, človek s nimi vyzerá neučesane a neupravene. Aj vy s nimi ráno bojujete pred zrkadlom? Tak potom je tento článok určený práve vám.

Kde môže byť problém?

S neskrotenými baby vláskami nevyzerajú dobre predovšetkým uhladené účesy. Pri tých ležérnejších vytŕčajúce „páperie“ nepôsobí až tak rušivo. No keď nechcete byť obmedzované pri výbere účesu, mali by ste zasiahnuť a baby vlasy skrotiť.

V prvom rade však treba zistiť, či nadmiera baby vláskov nesúvisí so zmenami v organizme negatívneho charakteru. Pretože pri všetkých nepríjemnostiach v zásade platí, že najprv treba odhaliť príčinu.

Baby vlasy môžu byť obyčajnými vlasmi v začiatočnej fáze rastu, ale rovnako to môžu byť oslabené vlasy, ktoré „nedospejú“ do finálnej fázy.

A vtedy môže ísť o tieto ťažkosti

  • Oslabenie vlasových folikulov môže byť spôsobené nedostatkom bielkovín, preto si ich treba dodať výdatnejšie v strave, ale napríklad aj v podobe výživových doplnkov.
  • Neposedné a nepoddajné vlásky môžu zásadnejšie pribudnúť v záťažovejších časoch, teda keď máte nadmieru stresu. 

Neprehliadni: Balayage (balejáž): Technika, ktorá vlasy presvetlí a dodá prirodzený šmrnc

čo s baby vlasmi
  • Za vznikom môže stáť aj časté a silné sťahovanie vlasov do chvosta či drdola, no taktiež nešetrné rozčesávanie vlasov. Ak je to váš prípad, nechajte vlasy oddýchnuť, doprajte im pravidelnú voľnosť a šetrnejšie zaobchádzanie. K tomu patrí aj využívanie vlasových produktov s jemným zložením.
  • Kolísanie hladiny hormónov so sebou prináša aj zmeny na tele a rovnako aj na vlasoch. Týka sa to napríklad mamičiek, ktoré dojčia. Horšie je, ak „svätožiara“ okolo hlavy z baby vlasov súvisí s ťažkosťami so štítnou žľazou, čo treba, samozrejme, riešiť s lekárom.

Baby vlasy skroťte pôsobením zvnútra i zvonka

Pokiaľ nejde o závažnejší zdravotný problém, silu a energiu do vlasov vám pomôže prinavrátiť aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Vlasy podporí svojím unikátnym zložením, ktoré obsahuje napríklad pivovarské kvasnice, prasličku, rakytník, biotín, niacín, zinok, koenzým Q10. Samozrejme, pre krásne vlasy si môžete dopriať aj iné produkty, a to napríklad tieto chutné a hodnotnými látkami nabité žuvacie gumené vitamíny.

Jednoduché riešenie na baby vlasy

Rýchla záchrana na baby vlásky spočíva v dvoch pomôckach, a to v kefke na zuby (určenej len na tento účel) a v laku na vlasy.

Tiež ťa zaujme: Farbenie vlasov doma: S týmito tipmi neurobíš krok vedľa

Kefku treba pred úpravou prestriekať fixačným lakom a následne okamžite uhladiť vlásočky smerom k cestičke. Tento postup je ideálne aplikovať dvakrát. Teda pred celkovou úpravou účesu a aj po ňom. Takto by mali baby vlasy zostať na správnom mieste počas celého dňa.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.