REKLAMA

Niekedy bývajú naozaj otravné – baby vlasy. Čo to je? No to sú tie malé chĺpky, resp. vlásočky, ktoré sa objavujú najviditeľnejšie na okraji vlasovej línie a takpovediac nekoordinovane rašia do všetkých strán. Bývajú jemné, ale zároveň nepoddajné a krátke. 

Baby vlasy dokážu pokaziť celkový vzhľad. Inak povedané, človek s nimi vyzerá neučesane a neupravene. Aj vy s týmito mini vláskami ráno bojujete pred zrkadlom? Hovoríte si, ako sa zbaviť baby vlasov, keď sa nedajú zamaskovať a ani vpraviť do žiadneho účesu? Tak potom je tento článok určený práve vám. No a čo je najpodstatnejšie? Baby vláskov sa nezbavujeme, ale tešíme sa z nich! Sú totiž predzvesťou nových pramienkov, teda hustejšej hrivy. A o tom ostatnom sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Sú baby hair naozaj problémom? 

S neskrotenými baby vláskami nevyzerajú dobre predovšetkým uhladené účesy. Pri tých ležérnejších vytŕčajúce „páperie“ nepôsobí až tak rušivo. Ideálne je si nechať aj voľne rozpustené vlasy. No pokiaľ nechcete byť obmedzované pri výbere účesu, mali by ste zasiahnuť a baby vlasy skrotiť. 

V prvom rade však treba zistiť, či nadmiera baby vláskov nesúvisí so zmenami v organizme negatívneho charakteru. Pretože pri všetkých nepríjemnostiach v zásade platí, že najprv treba odhaliť príčinu.

No netreba hneď panikáriť. S pravidelnou výraznejšou výmenou vlasov počítajte na jeseň a na jar. Vtedy však ide o prirodzený proces, ktorého súčasťou sú aj vo veľkom rašiace baby vlásky. Baby vlasy teda môžu byť obyčajnými vlasmi v začiatočnej fáze rastu, ale rovnako to môžu byť oslabené vlasy, ktoré „nedospejú“ do finálnej fázy. No a to je ten horší variant.

Pri baby vláskoch môže ísť o tieto ťažkosti

  • Oslabenie vlasových folikulov môže byť spôsobené nedostatkom bielkovín, preto si ich treba dodať výdatnejšie v strave, ale napríklad aj v podobe výživových doplnkov.
  • Neposedné a nepoddajné vlásky môžu zásadnejšie pribudnúť v záťažovejších časoch, teda keď máte nadmieru stresu. 
REKLAMA
  • Za vznikom  baby vlasov môže stáť aj časté a silné sťahovanie vlasov do chvosta či drdola, no taktiež nešetrné rozčesávanie vlasov. Ak je to váš prípad, nechajte vlasy oddýchnuť, doprajte im pravidelnú voľnosť a šetrnejšie zaobchádzanie. K tomu patrí aj využívanie vlasových produktov s jemným zložením.

Neprehliadni: Balayage (balejáž): Technika, ktorá vlasy presvetlí a dodá prirodzený šmrnc

čo s baby vlasmi
  • Kolísanie hladiny hormónov so sebou prináša aj zmeny na tele a rovnako aj na vlasoch. Týka sa to napríklad mamičiek, ktoré dojčia. Horšie je, ak „svätožiara“ okolo hlavy z baby vlasov súvisí s ťažkosťami so štítnou žľazou, čo treba, samozrejme, riešiť s lekárom.

Skroťte ich pôsobením zvnútra i zvonka

Pokiaľ nejde o závažnejší zdravotný problém, silu a energiu do vlasov vám pomôže prinavrátiť aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Vlasy podporí svojím unikátnym zložením, ktoré obsahuje napríklad pivovarské kvasnice, prasličku, rakytník, biotín, niacín, zinok, koenzým Q10.

Jednoduché riešenie na baby vlasy

Rýchla záchrana na baby vlásky spočíva v dvoch pomôckach, a to v kefke na zuby (určenej len na tento účel, kúpte si pokojne jednu z tých lacnejších a pre istotu si ju poznačte, aby nedošlo k zámene) a v laku na vlasy.

Tiež ťa zaujme: Farbenie vlasov doma: S týmito tipmi neurobíš krok vedľa

Kefku treba pred úpravou prestriekať fixačným lakom a následne okamžite uhladiť vlásočky a usmerniť ich tam, kde ich chcete mať. Tento jednoduchý, no efektívny postup je ideálne aplikovať dvakrát. Teda pred celkovou úpravou účesu a aj po ňom. Takto by mali baby vlasy zostať na správnom mieste počas celého dňa.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.