REKLAMA

Zaujíma vás, ako vyživiť a posilniť riasy, no a k tomu podporiť ich rast? O tom, ako dosiahnuť krásne riasy pomocou kupovaného séra na rast mihalníc a obočia ste sa už u nás mohli dočítať. Recenziu nájdete TU. Mať pohľad bábiky s neprehliadnuteľnými dlhými riasami a krásnym obočím však docielite, hoci v dlhodobejšom horizonte, i s pomocou domácich receptúr. Dôležité je, aby ste zvolili tie najúčinnejšie ingrediencie. My vám k tomu dáme podrobný návod. Domáce sérum na rast mihalníc a obočia si môžete vyrobiť podľa nasledujúcich receptov.

Recept na vyživujúce prírodné sérum na rast mihalníc zvládnete aj doma

Hneď na začiatok si musíme ujasniť, že s domácim sérom na mihalnice neuvidíte výsledok tak rýchlo, ako napríklad s Gigalashom, pričom aj pri kupovaných sérach na riasy a obočie platí, že nezačnú fungovať okamžite zo dňa na deň. Pravidelná aplikácia DIY produktov, ktoré spomíname nižšie, však prinesie svoje ovocie. Treba sa však obrniť trpezlivosťou.

...

Vybrali sme niekoľko receptov, aby ste si mohli zvoliť podľa dostupnosti ingrediencií a vlastných preferencií. Minimálne o jednej zo zložiek pre krásne a silné mihalnice ste už určite počuli. Je ňou ospevovaný a naozaj fungujúci ricínový olej. Ten korienky chĺpkov nielen vyživuje, ale aj stimuluje. No to nie je rozhodne všetko, čo môžete využiť pre prirodzené predĺženie a vyživenie mihalníc a obočia. 

Všetky nižšie spomínané ingrediencie sú ľahko dostupné. Odkazy na e-shopy, kde si ich môžete zadovážiť, nájdete v texte. Poďte teda do toho a namiešajte si vlastné domáce sérum na rast mihalníc a obočia podľa receptúr nižšie.

Tiež zaujme: Ako si vykúzliť ideálny tvar obočia? Vodítkom je typ tváre a tento postup

čo pomáha na rast mihalníc a obočia okrem ricínového oleja

Jednoduché domáce sérum na riasy so základom z olivového oleja

Okrem ricínového oleja je na zvýraznenie rias a obočia skvelou ingredienciou olivový olej, ktorý chĺpky nielen vyživuje, ale zároveň im dodáva tmavú farbu. Tento produkt využívaný v kuchyni vo svojej domácnosti pravdepodobne už aj máte. Do olivového oleja (bohato stačí malá čajová lyžička) primiešajte v pomere 1:1 i kokosový olej, taktiež nabitý vitamínmi podporujúcimi rast chĺpkov. Už len zo dve kvapky jojobového oleja a sérum na mihalnice i obočie máte hotové. 

Domáce sérum na rast mihalníc skladujte dobre uzatvorené v skle. Aplikujte ho pred spánkom vatovou tyčinkou v línii rias a kefkou z vypoužívanej riasenky na chĺpky obočia (môžete však pokojne i vmasírovať prstami do obočia) a ráno umyte teplou vodou.

REKLAMA
...

Domáce sérum na rast mihalníc – TOP recept

Ako a čím ešte posilniť riasy a chĺpky obočia prírodnou cestou? Výživa mihalníc je jedna vec a druhou je „nakopnutie chĺpkov“, aby začali rásť intenzívnejšie. Tu sa už bez vyššie spomínaného ricínového oleja nezaobídeme. Potrebovať ho budeme zhruba za malú lyžičku. Pridáme tiež pol lyžičky kokosového oleja a pol lyžičky mandľového alebo jojobového oleja. K tomu primiešame vitamín E z dvoch kapsúl. Všetky zložky premiešame v sklenenej nádobke a skladujeme taktiež v skle, dobre uzatvorené. Domáce sérum na rast mihalníc používame pomocou vatovej tyčinky. 

Nanášame večer pred spánkom na líniu rias, obočie stačí zmesou jemne premasírovať, prípadne na aplikáciu naň použiť kefku z vypoužívanej riasenky a nechať pôsobiť. Pozor na to, aby sa sérum nedostalo do očí. Ráno sa už len umyje vlažnou vodou. 

ako vyrobiť domáce sérum na rast mihalníc a obočia

Domáce sérum na obočie – rast a zahustenie chĺpkov

Tento recept odporúčame aplikovať najmä na obočie, keďže obsahuje pomerne agresívnu zložku, a to citrónovú kôru. Ak by sa z tohto séra dostalo do očí, nebolo by to nič príjemné. Na zahustenie obočia je ale skvelé.

Najskôr si na vitamíny bohatú citrónovú kôru (ideálne bio) narezanú na jemné prúžky nasušíme a za jednu lyžicu týchto nasušených kúskov zalejeme kvalitným ricínovým olejom tak, aby bola kôra pod hladinou. V dobre uzavretej sklenenej nádobe sa nechá zmes lúhovať zo tri týždne. Po vylúhovaní sérum uchovávame v sklenenej nádobke a aplikujeme pred spánkom vatovou tyčinkou na obočie. Ráno sérum z obočia vymyjeme teplou vodou.

Tak ako? Inšpirovali ste sa receptami na DIY domáce sérum na rast mihalníc a zahustenie obočia? Tešíme sa, ak áno a chystáte sa vyrobiť svoj vlastný elixír na dlhé výrazné riasy a husté obočie. No a pokiaľ sa vám javí výroba predsa len náročná na čas a chcete vidieť výsledok rýchlejšie, stále máte aj inú alternatívu.

Ďalšia inšpirácia: Vyrob si domáci krém na tvár a na telo: Recepty pre suchú, citlivú a namáhanú pleť

Môžete siahnuť po mnohými užívateľkami overenom produkte na husté, zdravé a dlhé riasy. Recenzie naň s fotkami pred a po zahájení kúry nájdete TU. Toto sérum obsahuje rovnako prírodné zložky predlžujúce mihalnice a zahusťujúce obočie a jeho aplikácia je úplne jednoduchá. Veľkou výhodou je okrem úchvatného efektu aj to, že ho po aplikácii už nezmývate a účinkuje tak neustále aj počas dňa.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.