Suché ruky nie sú len vizuálne nepríťažlivé, ale tento stav smeruje aj k horším problémom, ako je praskanie či dokonca krvácanie. Do týchto malých raniek sa potom môžu zaniesť škodlivé mikroorganizmy. Preto si na starostlivosť u ruky jednoducho musíme nájsť vždy čas. Nejde len o to, aby sme po vyumývaní rúk na ne naniesli hydratačný krém zabraňujúci vysúšaniu. Z času na čas je naozaj na mieste dopriať si niečo výživnejšie a hĺbkovejšie. Samozrejme, masky na ruky zoženiete aj v drogérii či v internetových obchodoch. Maska na suché ruky však môže byť pokojne aj domácim výtvorom, nie je to nič komplikované. Možno ju poznáte aj pod názvom zábal, keďže ruky sa s blahodarnými ingredienciami väčšinou balia do látky či rukavíc, aby bolo ich pôsobenie čo najúčinnejšie.

Domáca maska na suché ruky pokožku vyhladí, zvláčni a vy sa zbavíte aj nepríjemných šupiniek. Je to skvelá kúra, ktorú by ste mali opakovať aspoň 2-krát za mesiac, ale pokojne aj častejšie. Vaše ruky vám poďakujú. V tomto článku nájdete konkrétne návod na tri reparačné masky, resp. zábaly na ruky.

Domáca maska na suché ruky z ovsených vločiek a kyslou smotanou

Ovsené vločky sú úžasné nielen v podobe chutnej kaše. Ale to už viete, lebo skvelé upokojujúce a vyživujúce účinky má i pleťová voda z ovsených vločiek, ktorú ste si mohli vyrobiť podľa návodu z jedného našich predošlých beauty článkov. Je to ideálna ingrediencia práve na suchú, ale i precitlivelú pokožku.

Do masky na ruky budete potrebovať dve a pol lyžice ovsených vločiek, lyžicu medu, dve lyžice kyslej smotany a zhruba polovicu lyžice olivového oleja alebo iného rastlinného oleja vhodného na výživu kože. Ovsené vločky je dobré trochu posekať, prípadne si pomôžte mixérom. V miske si ich následne dôkladne zmiešajte s ostatnými ingredienciami. 

ingrediencie na domácu masku na ruky

Hmotu si naneste na ruky a aby vám počas vyživujúcej kúry nestekala, nasaďte si kozmetické rukavice. Prípadne vám budú stačiť aj obyčajné jednorazové. Ideálne by bolo, ak si necháte masku na rukách aj dve hodiny. Po umytí sa môžete tešiť z vláčnych a krásnych rúk. 

Domáca maska na suché ruky s prídavkom žĺtka

Pokiaľ nemáte doma kyslú smotanu, skúsiť môžete aj variant masky na ruky so žĺtkom. Ten je okrem iného ideálny aj na starnúcu pokožku. V maskách na tvár zohráva akúsi liftingovú zložku a podobne je to i v tejto.

Pozri aj: Prevencia proti vráskam: Čomu sa vyvarovať a čo robiť, ak ich nechceš mať

Ostatné ingrediencie zostávajú takmer nezmenené. Najskôr si vymiešajte žĺtok spolu s dvoma lyžicami olivového oleja. 

Potom dodajte lyžicu medu a jeden a pol lyžice ovsených vločiek, ktoré trochu podrvíte alebo posekáte. Všetko treba dobre premiešať. Rovnako sa nezaobídete bez rukavíc. Doba pôsobenia je taktiež totožná, teda dve hodiny. Že je to veľa času? Pokojne si masku naneste v čase pozerania celovečerného filmu. Ten pocit hladkých a jemných rúk určite stojí za to. Masku po dobe pôsobenia opláchnite teplou vodou. 

KAS

Domáci zábal na suché ruky zo zemiakov

Na túto masku, resp. zábal na suché a zničené ruky sú potrebné dva uvarené a popučené zemiaky, mlieko a zhruba lyžica olivového oleja. Všetky tri ingrediencie vymiešajte do nie príliš hustej, ale ani riedkej hmoty. Hustotu regulujte množstvom priliateho mlieka. Po aplikácii na ruky nechajte pôsobiť aspoň štvrť hodinu. Znova je ideálne mať na nich rukavice. Po dobe pôsobenia opláchnite. Zemiakový zábal na suché ruky pomôže nielen vyživeniu a zvláčneniu pokožky, ale zabojuje aj proti pigmentovým škvrnám.

Ktorá bylinka účinkuje na suchú a poškodenú pokožku?

Do masky na suché ruky alebo pokojne i do bežného krému určeného na ruky, ktorý na dennej báze používate, môžete primiešať vynikajúci regeneračný ľubovníkový olej. Ten ochráni aj citlivé ruky náchylné na šupinky či začervenanie pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Môžete si ho vyrobiť podľa receptu, ktorý sme už rozpísali v článku Ľubovník bodkovaný: Využiješ čaj alebo olej z neho?

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.