Suché ruky nie sú len vizuálne nepríťažlivé, ale tento stav smeruje aj k horším problémom, ako je praskanie či dokonca krvácanie. Do týchto malých raniek sa potom môžu zaniesť škodlivé mikroorganizmy. Preto si na starostlivosť u ruky jednoducho musíme nájsť vždy čas. Nejde len o to, aby sme po vyumývaní rúk na ne naniesli hydratačný krém zabraňujúci vysúšaniu. Z času na čas je naozaj na mieste dopriať si niečo výživnejšie a hĺbkovejšie. Samozrejme, masky na ruky zoženiete aj v drogérii či v internetových obchodoch, ale táto domáca, ktorú vám ponúkame v dvoch alternatívach, taktiež nemá chybu.

Domáca maska na suché ruky pokožku vyhladí, zvláčni a vy sa zbavíte aj nepríjemných šupiniek. Je to skvelá kúra, ktorú by ste mali opakovať aspoň 2-krát za mesiac, ale pokojne aj častejšie. Vaše ruky vám poďakujú.

Domáca maska na suché ruky z ovsených vločiek a kyslou smotanou

Ovsené vločky sú úžasné nielen v podobe chutnej kaše. Ale to už viete, lebo skvelé upokojujúce a vyživujúce účinky má i pleťová voda z ovsených vločiek, ktorú ste si mohli vyrobiť podľa návodu z jedného našich predošlých beauty článkov. Je to ideálna ingrediencia práve na suchú pokožku.

Do masky na ruky budete potrebovať dve a pol lyžice ovsených vločiek, lyžicu medu, dve lyžice kyslej smotany a zhruba polovicu lyžice olivového oleja alebo iného rastlinného oleja vhodného na výživu kože. Ovsené vločky je dobré trochu posekať, prípadne si pomôžte mixérom. V miske si ich následne dôkladne zmiešajte s ostatnými ingredienciami. 

ingrediencie na domácu masku na ruky

Hmotu si naneste na ruky a aby vám počas vyživujúcej kúry nestekala, nasaďte si kozmetické rukavice. Prípadne vám budú stačiť aj obyčajné jednorazové. Ideálne by bolo, ak si necháte masku na rukách aj dve hodiny. Po umytí sa môžete tešiť z vláčnych a krásnych rúk. 

Domáca maska na suché ruky s prídavkom žĺtka

Pokiaľ nemáte doma kyslú smotanu, skúsiť môžete aj variant masky na ruky so žĺtkom. Ten je okrem iného ideálny aj na starnúcu pokožku. V maskách na tvár zohráva akúsi liftingovú zložku a podobne je to i v tejto.

Pozri aj: Prevencia proti vráskam: Čomu sa vyvarovať a čo robiť, ak ich nechceš mať

Ostatné ingrediencie zostávajú takmer nezmenené. Najskôr si vymiešajte žĺtok spolu s dvoma lyžicami olivového oleja. 

Potom dodajte lyžicu medu a jeden a pol lyžice ovsených vločiek, ktoré trochu podrvíte alebo posekáte. Všetko treba dobre premiešať. Rovnako sa nezaobídete bez rukavíc. Doba pôsobenia je taktiež totožná, teda dve hodiny. Že je to veľa času? Pokojne si masku naneste v čase pozerania celovečerného filmu. Ten pocit hladkých a jemných rúk určite stojí za to. Masku po dobe pôsobenia opláchnite teplou vodou. 

KAS

Ktorá bylinka účinkuje na suchú a poškodenú pokožku?

Do masky na suché ruky alebo do bežného krému, ktorý používate na ruky, môžete primiešať vynikajúci regeneračný ľubovníkový olej. Ten ochráni ruky aj pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Môžete si ho vyrobiť podľa receptu, ktorý sme už rozpísali v článku Ľubovník bodkovaný: Využiješ čaj alebo olej z neho?

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.