Čo vám prvé napadne, keď je reč o jesenných dekoráciách? Gaštany, šišky, chryzantémy, vres, ozdobná kapusta, tekvice? Nech už si svoju ideálnu jesennú dekoráciu predstavujete honosne alebo minimalisticky, je veľmi pravdepodobné, že sa na nej objavia klasické farebné tóny do hnedej, žltej, oranžovej a možno i červenej a bordovej. Jesenné vence na dvere, ktorým sa ďalej budeme venovať, môžu byť naozaj rôznorodé. Dáte prednosť prírodným materiálom, alebo stavíte na predpripravené umelé vetvičky a ozdoby?

Áno, krásne jesenné dekorácie si môžete bez problémov zakúpiť. No vyrobiť si vlastný originálny jesenný veniec na dvere zo šípok, žita, tekvičiek alebo šišiek podľa svojho vkusu nie je až také komplikované. Veď sa napokon pozrite na to.

vence na dvere
Zdroj: Pinterest

Než prekročíte prah domova…

Čo sa týka dekorovania domova, veľakrát zostávame pri jeho interiéri, no nefalšovaná jesenná atmosféra môže na nás i našich hostí dýchnuť už pri vchodových dverách. Jesenné vence dokážu byť rovnako krásne ako tie jarné, len ozdoby na nich a farebnosť sa v zásade líšia.

ponuka 4 HOME
Kým sa jarné vence na dvere nesú skôr v pastelových tónoch a sú plné  kvetov, tie jesenné majú tlmenejšie farby a i v ozdobných detailoch odkazujú na príchod chladných dní.
jesenný veniec z gaštanov a šišiek
Zdroj: Pinterest
Vezmite teda do rúk tavnú lepiacu pištoľ, pripravte si základ venca, jesenné dary prírody a hor sa dekorovať. Mimochodom, základ venca môžete mať kúpený mosadzný, prútený či polystyrénový, ktorý vyzerá pekne napríklad obalený vrecovinou, prípadne si môžete vyrobiť vlastný z rôznych dlhších pružných vetvičiek. Potrebovať budete aj motúziky, drôtik či stuhy.

Zaujme ťa: Obliečky do postieľky pre dieťa? Tu ich nájdeš spolu s tipmi pre zdravý spánok

prírodná dekorácia na dvere
Zdroj: Pinterest

Jesenné vence na dvere z lístia?

Napadané jesenné lístie hýriace farbami je hotovým umeleckým dielom. Jesenné dekorácie z listov môžu mať rôzne prevedenie. Už len jednoduchá kytica veľkých pestrofarebných listov vo váze skrášli interiér. No a pokiaľ sa pohrávate s myšlienkou, že by ste si s nimi ozdobili dvere, určite choďte do toho. Štýlové jesenné vence z listov sú neprehliadnuteľné. 

jesenná ponuka
Do vencov môžete dať buď umelé pestrofarebné listy, alebo sa vyberiete na prechádzku, nájdete si pekné kúsky, ktoré následne navoskujete a môžete si z nich vyrobiť niečo podobné, ako vidíte na koláži. Dolaďte šiškami či žaluďmi a zachytenie pravej jesene na venci bude dokonalé.
jesenný veniec z listov
Zdroj: Pinterest

Toto všetko vynikne na jesenných vencoch

Jesenné vence z vlastnoručne nazbieraných prírodnín vám prirastú k srdcu. Okrem šišiek, žaluďov či lístia využijete i orechy, gaštany, rôzne trávy, sušené steblá žita, konáriky, plody šípok a pokojne i vetvičky ťahavého brečtanu či zemolezu.

Pozri tiež: Ako presvetliť tmavý byt: 7 TOP tipov do interiéru

jesenné vence a dekorácie
Zdroj: Pinterest
Špeciálne treba vyzdvihnúť šípky, jarabinu a rôzne typicky jesenné plody, ktoré sa vo vencoch úžasne vynímajú. Môžete ich kombinovať s inými materiálmi, prípadne si vyrobte čisto červený bobuľkový veniec.
Nech už si vyberiete na dekoráciu svojich dvier vence z prírodnín, alebo niečo dlhotrvajúcejšie, nezabudnite na ich bezpečné upevnenie vďaka háčikom.
jesenné dekorácie na dvere zo šípok a bobuliek
Zdroj: Pinterest
Klasicky sa jesenná výzdoba pred vchodové dvere nesie aj v duchu tekvíc a tekvičiek. Vítať nás môžu na podobločniciach, pred dverami, ale aj na venci.
jesenné vence 4HOME
Jesenné vence na dvere ozdobené tekvičkami mávajú väčšiu váhu. Vyberajte si teda z tých najmenších dekoračných tekvičiek, aby dobre držali. Taktiež to neprežeňte s ich množstvom na venci. No a malý tip na záver. Pokiaľ vám nebudú tekvice farebne ladiť so zvyškom venca, pokojne ich prestriekajte vyhovujúcou farbou.
jesenné vence na dvere s tekvicami
Zdroj: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.