Karma je termín, s ktorým sa najčastejšie stretávame v súvislosti s budhizmom. Ide o vieru v minulé životy, ktoré ovplyvňujú život súčasný. Je užitočné vedieť, že kolobeh nepriaznivých okolností či opakované problémy možno napraviť aktívnym riešením svojej hlavnej karmickej úlohy v danom živote. Nasledujúci karmický horoskop vám napovie, ktorá je tá vaša.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Akú kľúčovú úlohu má karmický horoskop pre znamenie Barana? Je to predovšetkým práca na úprimnosti a šľachetnosti. Dôležité je pre celkové ozdravenie karmy zbavenie sa egoizmu. Maximum by mali Barani vyťažiť zo svojej odvahy, ktorej im bolo nadelenej dostatok, a využiť ju nielen vo svoj prospech, ale predovšetkým v prospech druhých, a to nezištne. Možno bude pre Baranov ťažké robiť niečo zdarma pre druhých, a to aj úplne neznámych ľudí, no je to rozhodne cesta, ako sa zbaviť svojich karmických pút.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Najdôležitejšou úlohou v živote Býkov z karmického hľadiska je dosiahnuť vnútornú integritu a autenticitu, nenechať sa „zviesť na zlé chodníčky“. Ideálne by bolo presmerovať svoju vášeň a silné emócie do altruistických činov.

Obzvlášť nevyhnutné je zavrhnúť všetky aktivity motivované pomstou či poukázaním na svoju vlastnú dôležitosť. Odlíšenie prchavej „slávy – poľnej trávy“ (resp.  povrchného pozlátka) od zmysluplných činov, čo si vyžaduje prekonanie malomeštiackeho spôsobu zmýšľania, je východiskom pre ozdravenie karmy Býkov.

Pozri tiež: Spoznaj nudné znamenia zverokruhu: S ktorým absolútne nehrozí zábava?

karmický horoskop zadarmo

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Podľa karmického horoskopu to majú Blíženci pomerne ťažké. Aby sa dostali z kolobehu problémov, sklamaní  či zrád, mali by sa krotiť a zostali stáť čo najviac „na zemi“. Všetky úlety im totiž budú násobne spočítané. Dôležitou výzvou je tiež zdokonaľovanie vciťovania sa do druhých a jemnejšie zaobchádzanie s ich emóciami. Stabilizačnú silu, ktorá má najväčší potenciál ozdraviť ich karmu, čerpajú Blíženci zo vzdelania a taktiež z toho, že najskôr rozmýšľajú, analyzujú a až následne konajú.

RAK (22.06. – 22.07.)

Skrytou pascou a zároveň hrozbou pre znamenie Raka sú jeho spomienky. Práve tie by mal podľa karmického horoskopu vnímať s nadhľadom a radšej svoj zrak upierať do budúcnosti. Samozrejme, že ešte podstatnejšie je žiť pre prítomnosť, ako nekonečne analyzovať to, čo bolo. Keď to Raci dokážu, pocítia postupné karmické oslobodzovanie sa.

Hlavnou úlohou Rakov v tomto živote je emocionálna harmonizácia. Ich minulé životy boli vo veľkej miere spojené s vážnosťou a honorom, preto by sa mali na vyváženie v tomto živote aj trochu vyblázniť v kreatívnom zmysle slova.

Zaujme ťa: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Rakovi?

LEV (23.07. – 23.08.)

Karma na ľudí v znamení Leva dopadá najťažšie za ich egoistické pohnútky, ku ktorým majú sklon z predošlých životov. V nich mali s veľkou pravdepodobnosťou výnimočné postavenie, či už pre bohatstvo, talent, príslušnosť k vyššej spoločnosti a podobne. Čím viac však budú lipnúť na pozlátku a moci, tým nepriaznivejšie sa to prejaví na ich financiách a celkovej kvalite života v súčasnosti. Je teda nutné priučiť sa väčšej empatii a vedieť odlíšiť podstatné od balastu.

karma podľa znamenia

Je to aj ich hlavná úloha podľa karmického horoskopu. Doplnkovou požiadavkou okrem eliminácie sebectva je aj využitie svojich schopností v praktickej sfére žitia, nielen v tej teoretickej.

PANNA (24.08. – 23.09.)

V predošlých životoch boli ľudia v znamení Panny konfrontovaní s utrpením a ich súčasnou úlohou pre ozdravenie karmy je vystúpenie z pozície trpiteľa. Čo k tomu odporúča karmický horoskop? Okrem prirodzeného zvyšovania sebavedomia na základe zdokonaľovania vlastných schopností je na mieste aj pomoc ľuďom v núdzi a menej intenzívne prežívanie vlastných problémov. Zapracovať treba na pozitívnom vnímaní reality a schopnosti precítiť aj nenápadnejšie šťastné momenty, ktoré so sebou prináša bežný život. Jednoducho povedané, hrať s vervou s tými kartami, ktoré Panne od kolísky rozdal osud a tešiť sa z možnosti byť tu a teraz.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Akú hlavnú úlohu má karmický horoskop pre znamenie Váh? Úľavu prinesie pochopenie, že to, čo sa im zdá na prvý pohľad ako benefit a dosiahnutie úspechu – predovšetkým sebestačnosť a robenie si toho, čo sa im v danom momente zapáči – nie je v pravom zmysle slova ich vykúpením, ale práve naopak. Svoje karmické putá prejavujúce sa schválnosťami osudu v podobe materiálneho nedostatku či nepriateľov na život a na smrť pretnú tak, že sa vzdajú svojho egoizmu a naučia sa spolupracovať. A to všetko bez povyšovania sa nad ostatných, potreby okázalej sebaprezentácie či agresívnych prejavov.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Karma Škorpiónov býva naozaj ťažká, keďže v tomto živote musia odčiniť veľa zlého. Kým sa dopracujú k vnútornej harmónii, trvá to zvyčajne dosť dlho a vyžaduje si to aj mnoho úsilia. Karmický horoskop upozorňuje predovšetkým na zbavenie sa potreby vlastnenia, či už vecí, alebo ľudí. Táto slabosť je úzko spojená s ich enormnou žiarlivosťou. Cieľom v živote Škorpiónov je v prvom rade jej eliminácia a rešpektovanie pocitov a potrieb druhých ľudí. Práve toto je správna cesta k prelomeniu karmických pút, k životu bez strachu zo straty.

Neprehliadni: Komplikovaná povaha? Ak je dieťa Škorpión, využi tieto rady!

STRELEC (23.11. – 21.12.)

K uľahčeniu svojej karmy sa Strelci dopracujú vďaka zahĺbeniu do duchovnejšieho sveta. Povrchnosť v akejkoľvek sfére života musí ísť jednoducho bokom, pokiaľ sa nechcú zamotať do pavučiny neprekonateľných problémov. Ideálne je vybrať sa cestou jednej ústrednej priority, ktorej sa budú venovať na 100 % a vložia do nej celé svoje srdce. Okrem toho karmický horoskop upozorňuje aj na elimináciu takých nešvárov, ako je pretvárka, videnie sveta „ružovými okuliarmi“ a zlý odhad druhých ľudí či výbušnosť.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Keďže z minulých životov prenasleduje ľudí v znamení Kozorožca chamtivosť a závislosť od výkyvov emócií i primárnych potrieb, v tomto živote je načase zbaviť sa závaží vďaka prísnejšej disciplíne a pomoci druhým ľuďom. Že sú Kozorožci na správnej ceste ozdravenia svojej karmy, im napovie pocit vlastného sebaobetovania sa a užitočnosti v širších sociálnych väzbách. 

Oplatí sa prečítať: Aktuálny čínsky horoskop

minulé životy a karma

Nie je to ľahké a vyžaduje si to od nich vysokú dávku sebazapretia. No len tak sa Kozorožci dostanú z mentálnej plytčiny do hĺbok, ktoré im otvoria novú dimenziu a zbavia sa aj prípadných problémov v súčasnom živote.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Najkľúčovejšou úlohou z karmického aspektu pre Vodnárov je zbavenie sa sklonov k fanatizmu a jednostrannosti. Nič im však nespadne zadarmo do lona. Potlačiť musia nielen svoje ego, ale tiež začať viac a lepšie počúvať druhých. V minulých životoch sa na Vodnárov koncentrovalo veľa pozornosti, či už negatívnej, alebo pozitívnej. V súčasnom živote si karmu ozdravia aj vďaka stiahnutiu sa do ústrania. Zamerať sa treba na zrovnováženie, rovnoprávnosť a oslobodenie sa od potreby uctievania ostatnými.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Čoho by sa mali Ryby zbaviť v tomto živote, aby sa im karma prečistila a oni sa nedostávali neustále do začarovaného kruhu negatívnych okolností? Správnou voľbou je eliminovanie pocitov mučeníctva a tiež akéhokoľvek  konania, ktoré navodzuje práve pocity sebaobetovania sa pre druhých. Je to chyba, pretože cestou v tomto živote je robiť veci v plnej zodpovednosti za seba a tiež ochota ísť do rizika bez „krytia“ ľuďmi zo svojho okolia či skupiny podobne zmýšľajúcich osôb.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.