REKLAMA

Znamenie Škorpióna je nepochybne podmaňujúce a úžasné. Povedzme si však na rovinu, deti v Škorpiónovi dokážu rodičov aj pekne potrápiť. Ich povaha môže byť trochu komplikovanejšia, preto treba naozaj dobre premyslieť výchovnú stratégiu. Inšpiráciu neváhajte nabrať aj z nasledujúcich riadkov. Ak je dieťa Škorpión, zachovajte v prvom rade chladnú hlavu a zoberte si k srdcu tieto rady.

Škorpiónik  (24.10. – 22.11.)

Vychádzajme z toho, že kľúčovou charakteristikou tohto vodného znamenia je čierno-biele videnie sveta a sklon k extrémom.

V skupinke detí spoznáte Škorpiónika podľa jeho výrazných emocionálnych prejavov. Keď sa hnevá, jeho krik sa nesie široko-ďaleko. No a rovnako je to aj pri smiechu či bláznení sa. 

Tiež si prečítaj: Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu: Na tomto popracuj!

škorpiónik

Keď však chce, dokáže sa zaťať a ani o ňom nebudete vedieť. Je to však také dusné ticho, za ktorým visí výkričník. A pomyselné výkričníky sú aj za každou žiadosťou tohto prešpekulovaného a energického stvorenia. 

REKLAMA

Niekoľko tipov k výchove „živého striebra“

Už v malom Škorpiónikovi sa nachádza ohromujúca vôľa a energia. A od výchovného pôsobenia závisí, či bude toto duo hrať v jeho prospech. Na jednej strane potrebuje veľkú dávku lásky aj v podobe mnohých láskyplných prejavov, no je nutné nastaviť hranice. Toto dieťatko má totiž tendenciu omotať si každého okolo prsta a je neuveriteľne odhodlané pri porušovaní zákazov.

Prísna, ale zároveň láskyplná výchova s jasnými hranicami je pre Škorpiónika tou správnou voľbou. Musí mu byť jasné, že pravidlá sa nedajú preskočiť ani podliezť. Od rodičov a vychovávateľov sa tak vyžaduje istá odolnosť a neochvejnosť. Je dôležité, aby sa nenechali malým Škorpiónom „očarovať“, inak povedané zmanipulovať.

Základom výchovy by malo byť taktiež budovanie rešpektu voči druhým a tiež voči ich potrebám. Ohľaduplnosť i trpezlivosť budete musieť u tohto znamenia podporovať všetkými možnými výchovnými technikami. Ideálne však vlastným príkladom aj hravými aktivitami.

Tiež ťa zaujme: Najlepšie vlastnosti znamení: V každom je kus dobrého!

škorpión dieťa

Pozitívne vzory v podobe hrdinov z rozprávok či filmov sú v tomto zmysle taktiež veľmi nápomocné. Pozor treba dať aj na pýchu, ktorá môže nevhodným spôsobom „prebujnieť“ a zastrieť pozitívne vlastnosti.

Toto okúzľujúce dieťa s veľkou charizmou je citlivé a vnímavé na mnohé umelecké aktivity, v ktorých sa dokáže vyžívať a užitočne koncentrovať svoju energiu.

Zvýšená citlivosť až precitlivelosť so sebou prináša i to, že zistí u druhého každú jednu slabosť či záchvev nálady. Významnou úlohou rodičov je tiež naučiť svojho Škorpióna pracovať s emóciami, aby ho takpovediac neprevalcovali. Sebaovládanie mu môžu pomôcť posilniť i športové aktivity, ktoré sú taktiež skvelým „vybíjačom“ nadbytočnej energie. Tej má totiž Škorpión na rozdávanie. A pokiaľ nie je zmysluplne zamestnaný, môže sa obrátiť proti nemu a rodičia by museli byť neustále ako „na ihlách“.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.