REKLAMA

Aj keď niektorí ľudia si to nepriznajú, pravdou je, že nikto nie je dokonalý. A tak vo svojom repertoári máme okrem pozitívnych vlastností aj také, na ktoré nemôžeme byť veľmi pyšní, ba práve naopak. Viete, ktoré je to vaše slabé miesto? V nasledujúcom článku odhalíme temnejšiu stránku každého jedného znamenia zverokruhu. Pozrite sa na najhoršie vlastnosti znamení.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Najhoršie vlastnosti znamení si zanalyzujeme pekne po poriadku smerom od ohnivého Barana. Toto znamenie je mimoriadne dynamické a aktívne, ale zároveň aj impulzívne a nezaprie sa v ňom sklon k diktátorstvu. Je to pomerne ťažká povaha.

Ohnivý živel sa pri Baranovi v pozitívnom zmysle prejavuje činorodosťou a cieľavedomosťou. Ľahko ho nadchnete a zapálite, a to ako v dobrom, tak aj v zlom. Niekedy sa to s ním naozaj nedá vydržať. A to najmä v prípadoch, keď chytí svoj povestný záchvat zúrivosti. Veľmi rýchlo vzplanie do hnevu, keď nie je všetko podľa jeho nalinajkovaných predstáv.

Taktiež Baran nemá problém povedať svoju pravdu tak natvrdo, že za sebou necháva množstvo urazených a zranených ľudí. Empatia teda nebýva jeho silnou stránkou, čo ešte viac podčiarkuje jeho netrpezlivosť vo vzťahu k ostatným, ktorých tým nie ojedinele privádza do šialenstva.

Tu nájdeš: Ďalšie najhoršie vlastnosti znamení aj tie NAJ a predpovede

BÝK (21.04. – 21.05.)

A čo je slabosťou Býka? Konzervatívne nastavený Býk začína byť mierne nepríjemný už vtedy, keď je hoci len o kúsok narušené jeho pohodlie, na ktoré je zvyknutý. S tvrdohlavosťou si presadzuje svoje overené, hoci už časom zastarané postupy a spôsoby. Neraz uviazne v stereotype. Takpovediac sa „zacyklí“ a dookola opakuje tie isté chyby bez toho, aby sa poučil a posunul o kúsok ďalej.

Len veľmi ťažko si nechá poradiť od druhých. On má predsa svoju svätú pravdu a pravidlá, ktorých by sa mali držať aj druhí. Dokonca môže takého rady či inšpirácie druhých vnímať ako útok a zhadzovať hodnotu všetkého, čo sa nerealizuje tak, ako by to podľa neho malo byť.

A čo mu ešte možno vyčítať? Až príliš lipne na matérii, ale aj povrchnej prestíži. Dokonca ho môže prevalcovať túžba po moci a ovládaní druhých ľudí. Ak má náhodou niekto niečoho viac, prípadne to má lepšie, vzbudzuje to u neho závisť. No a aj jeho najbližší sa musia pripraviť na to, že sa im nikdy úplne a vo všetko neotvorí. 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nakoľko ide o vzdušné znamenie, Blíženci sú tak trošku neukotvení a ulietaní. Nie je nič nezvyčajné, keď zmenia svoje názory zásadného charakteru zo dňa na deň. Spoľahnúť sa na nich v niektorých sférach taktiež nie je úplne prezieravé.

Keďže majú množstvo záujmov a pracovných aktivít, stáva sa, že zabúdajú na veci, ktoré prisľúbili. A nielen to! Dokonca v tom svojom životnom „behu“ pomerne často strácajú aj svoje osobné veci. 

Neprehliadni: Konfliktný typ človeka podľa zverokruhu: Toto sú najkonfliktnejšie znamenia

blíženec zlé vlastnosti

Napriek tomu, že ide väčšinou o celkom zábavných a sugestívnych ľudí, nedajte sa nimi a predovšetkým ich myšlienkami úplne poblázniť. Niečo, čo berie Blíženec ako žart, môžete zavnímať príliš vážne a sklamanie je na svete.

Radšej to berte tak, že aj keď má Blíženec mnoho zaujímavých nápadov, len zriedka ich úspešne zavŕši. Vy sa od neho môžete nápadmi inšpirovať, ale pri realizácii spoliehajte len na seba. Nenechajte sa úplne pohltiť rečami Blížencov.

RAK (22.06. – 22.07)

Temnou stránkou tohto vodného znamenia je náladovosť. Rak dokáže jednoducho skĺznuť zo svojej typickej citlivosti až do precitlivelosti so všetkými negatívnymi prejavmi, a to od plaču po krik. Dôsledkom toho sú ľudia v jeho okolí z času na čas zmätení, ba dokonca vystrašení.

Rovnako ako dokáže byť Rak milujúci a pomáhajúci, vie zo seba urobiť aj chladnú a sarkastickú bytosť. A ak niekto negatívne zasiahne do jeho prioritnej zóny, ktorou je v jeho prípade rodina, dokáže byť taktiež mimoriadne nepríjemný.

LEV (23.07. – 23.08.)

Je naozaj zaujímavé, ako dokáže ohnivé znamenie Leva prejsť zo zápalu činorodej aktivity do flegmatickosti až lenivosti. Rozhodne to nie je „bežec na dlhé trate“. O svoju energiu rýchlo prichádza a taktiež s ňou nevie veľmi dobre pracovať. Preto niekedy jednoducho nedokončí, čo začal.

Pozri aj: TOP vášnivé znamenia zverokruhu: Patríš medzi ne? 

K tomu sa dokáže až príliš „rozohniť“ a nahnevať sa, keď na seba počúva kritické slová. Na druhej strane sa však ľahko nechá zmanipulovať takzvanými „medovými“ rečami. Levie ego je v tomto zmysle jeho silou, ale aj slabosťou.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Kto by to povedal, že aj taká milá a jemná Panna má svoju temnú stránku. Najhoršie vlastnosti znamení sa však týkajú aj jej. Keďže ide o systematické, pracovité a poriadkumilovné znamenie, dokáže mať poriadne ostrý jazyk, keď uvidí, že niekto v jej okolí sa len tak pofľakuje alebo za sebou necháva neporiadok.

Vo svojej kritickosti to však niekedy až preháňa a dramatizuje aj malé nedotiahnutosti či pochybenia. Svojmu okoliu s tým vie poriadne dvíhať tlak.

Taktiež sa dokáže v tomto jej zameraní sa na detaily stratiť. Nedokáže potom vidieť veci s istým nadhľadom, teda ako celok. A to ju aj v práci dokáže poriadne zdržať a spomaliť jej napredovanie. 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Toto vzdušné znamenie je niekedy až príliš bezstarostné, pričom mu medzi prstami unikajú zaujímavé príležitosti, ale aj neodkladné povinnosti. Áno, centrálnou zlou vlastnosťou Váh je váhavosť aj kus lenivosti. Z toho potom vyviera neschopnosť „rozhýbať sa“ a plynule prejsť od slov k činom. Z ich pohľadu však musia byť všetci a všetko okolo nich dokonalé, čo by sme mohli definovať ako pokrytectvo.

V zásade vám budú hovoriť, čo chcete počuť, aby sa vyhli konfliktom. Čo si ale reálne myslia a čo aj urobia – to je druhá vec. Pri Váhach je len zriedka áno skutočným áno a nie zas nie – nechávajú si takmer vždy otvorené zadné vrátka. Obchodovať s nimi alebo riešiť spoločný pracovný projekt býva poriadne náročné, no nemenej jednoduché to majú aj životní partneri vetroplachých Váh. 

REKLAMA

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Bezcitnosť a ľadové srdce? Nie, to nie je pravá podstata Škorpióna. V pravom slova zmysle ide o naozaj citlivé znamenie, pričom ľudia, ktorí sa v ňom narodili, dokážu byť veľmi milí aj nápomocní. Všetko to ale závisí od momentálnej nálady tohto najkomplikovanejšieho znamenia celého zvieratníka.

Počas svojich horších chvíľ alebo keď ich niekto sklame či nahnevá totiž „prepínajú“ do hrozivého manipulatívneho módu, v ktorom vidia veci viac-menej len čierno-bielo a dokážu rozdávať aj „podpásové“ rany. Ich veľkou slabosťou je paradoxne prílišná intenzita, s akou prežívajú niektoré emócie. 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Optimistické ohnivé znamenie Strelca máva tiež svoje čierne dni, keď ukáže svoje nie príliš dobré vlastnosti. A ktoré to sú? 

V medziľudských vzťahoch správa príliš ťarbavo, neobratne, takže svojimi činmi, ale poväčšinou len slovami dokáže ľudí okolo seba pomerne rýchlo nahnevať či uraziť. No pozor na to, ak sa nejedná s ním ako v rukavičkách. To si vie zapamätať veľmi dobre a pre dotyčného či dotyčnú to bude má konzekvencie.

Vybrali sme: Tipy na sebarozvoj na každý deň

Má „klapky na očiach“ a nevšíma si to, čo je pre druhých podstatné. Okrem nevšímavosti a niekedy až  ignorancii pocitov či potrieb druhých, berie niektoré závažné veci až s prílišnou samozrejmosťou a ľahkosťou. Dalo by sa to tiež definovať ako ľahkovážnosť.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Na ľudí v okolí Kozorožca môže dosadnúť príliš veľký chlad z jeho osobnosti. Áno, len ťažko sa „otvára“ a delí so svojimi starosťami a radosťami.

No najhoršie je, ak sa Kozorožec cíti ohrozený a nasadí si svoju masku bez jedinej emócie a akési brnenie v podobe povinností, zodpovednosti a úloh, ktoré mu zaberú väčšinu dňa, takže nemusí riešiť žiadne svoje hlbšie psychické vnútorné pochody. De facto – nič ho nezraňuje. Okrem toho by sa mu dal vyčítať aj šedý konzervativizmus a neschopnosť uvoľniť sa a zabaviť v kruhu svojich najbližších. 

...

VODNÁR (21.01. – 19.02.) 

Analytická myseľ Vodnára býva pre neho jeho hlavným pracovným nástrojom, ale aj slabosťou. Niekedy má totiž tendenciu analyzovať a hľadať v ľudských vzťahoch aj veci, ktoré tam nie sú. Súvisí to aj s jeho prehnanou nedôverčivosťou.

Taktiež je mu vyčítané jeho rebelstvo v mnohých ohľadoch. Pravdou je, že sa cíti byť výnimočnejší ako ostatní. Nechce ísť s davom, preto s ním môžu mať niektorí ľudia zásadný problém. Patria medzi nich aj zamestnávatelia, ktorí potrebujú, aby boli ich podriadení v akejsi rovnakej šablóne a nikto z nej „nevykukoval“. To ale v prípade Vodnára akosi nefunguje.  

RYBY (20.02. – 20.03.)

Dalo by sa povedať, že svojimi negatívnymi vlastnosťami, resp. tendenciami Ryby viac-menej neškodia ani tak druhým, ako práve sebe. Jednoducho povedané – pletú si na seba bič.

A to svojou prílišnou mäkkosťou, neschopnosťou komunikovať priamo a otvorene, ale tiež fázami trpiteľstva a utiekania sa do minulosti, ktorú už nejde napraviť. 

TU nájdeš informácie k sebarozvoju a napredovaniu po všetkých stránkach >>> 

najhoršie vlastnosti podľa znamenia

A to namiesto toho, aby sa koncentrovali naplno na to, čo je tu a teraz. Majú dosť silné sebadeštruktívne sklony. A to tým, že vychádzajú v ústrety ľuďom, ktorí si to nezaslúžia. Seba stavajú aj so svojimi potrebami do úzadia a často kvôli svojmu váhaniu a strachu zmeškajú dôležité životné šance. 

Nezabúdajte! Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu sa dopĺňajú s tými najlepšími vlastnosťami. Svet a ľudí nemôžeme vnímať a posudzovať čierno-bielo. V každom sa nájde kus zlého, ale aj kus dobrého.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.