Čo ma čaká v roku 2023? Kľúčová otázka, na ktorú odpovie tento komplexný ročný horoskop pre jednotlivé znamenia zverokruhu. Doba je zlá, každý to nejak pociťuje. Je tu nádej na zlepšenie? Rok 2023 je z hľadiska numerológie magickou sedmičkou (2+2+3=7), čo symbolizuje duchovný rast, posilnenie viery a odkrývanie zatiaľ nepreskúmaných oblastí i tajomstiev. Horoskop na rok 2023 pre vás odhalí ako to dobré, tak aj zlé. Z čoho sa budete tešiť a na čo si dať pozor?

Rok 2023 zaiste nebude „teflónový“. Teda nič neskĺzne po povrchu, ale pôjde sa naozaj do hĺbky, metaforicky až na kosť. Pokiaľ niekomu doteraz prechádzalo klamstvo, karma by mu mala definitívne klepnúť po prstoch.

No a akú prognózu dáva astrológia a k tomu i tarot? Najskôr si horoskop na rok 2023 načrtneme vo všeobecných tendenciách a následne detailne prejdeme všetkých 12 znamení zverokruhu, a to ako z hľadiska zdravia, tak aj lásky, kariéry a financií. 

Čo by ti v roku 2023 nemalo určite chýbať? Pozri >>> 

ročný horoskop 2023

Práve finančný horoskop na rok 2023 bude azda pre mnohých v týchto ťažkých časoch kľúčový, no nezabúdajte na to, že pokiaľ nie je zdravie, nedajú sa užiť ani peniažky. Preto pozor, prečítajte si dôkladne aj horoskop zdravia na celý rok.

Všeobecné tendencie – ročný horoskop 2023

Posledné roky boli pre väčšinu z nás skúškou, a to naozaj tvrdou a nekompromisnou. Horoskop na rok 2023 by vás mal trochu upokojiť. A to aj preto, lebo z hľadiska čínskeho horoskopu prechádzame z roku dravého tigra na rok zajaca. To je, samozrejme, ale len jeden aspekt výkladu.

Možno patríte medzi šťastlivcov, ktorým sa podarilo ustáť turbulencie predošlých rokov, prispôsobili ste sa a našli pevnejšiu pôdu pod nohami, no vzápätí prišla znova neistota. A možno sa to s vami „vlečie“ už od roku 2020 a nechytili ste ten správny dych dodnes. Alebo sa vám životná situácia skomplikovala v roku 2021? No vedzte, že nádej prichádza v roku 2023 pre všetkých.

A hoci Nostradamus či Baba Vanga predpovedali na rok 2023 nástup temných čias, predsa len by sme ich mali brať s rezervou.

Určite však už aj z očí najväčších optimistov padajú „ružové okuliare“ o neustálom raste a prosperite z globálneho hľadiska. Je však zrejmé, že ani osudy jednotlivcov nebudú odbremenené od negatívnych dopadov toho, čo sa deje vo svete. Tento čas je o vnútornom prerode a zmene paradigmy.

Krízy, ktoré nás zasiahli posledné roky, nás mnohé naučili. Ďalšie lekcie čakajú a všetko sa vyvíja…

No treba pamätať na jedno. Hviezdy a planéty neriadia náš osud, len poukazujú na náš osud a na priaznivé a nepriaznivé aspekty, ktoré nás môžu postretnúť. Vždy máme slobodnú vôľu, aby sme s tým niečo urobili. A to v globále ako ľudstvo, ale aj individuálne ako jednotlivci.

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

Aký teda bude rok 2023?

Rok 2023 bude pomalší a celkovo nebude priať impulzívnemu správaniu. Špeciálny pozor na lipnutie na matérii! Pokiaľ pre vás nebudú na prvom mieste hmota a hmotné statky, ale stavíte na rozvahu, vnútorný pokoj, stabilitu a duševné zdravie, zvládnete aj závažnejšie pnutia roku 2023.

Áno, v tomto čase je podstatné nielen zdravie tela ako takého, ale aj zdravie duševné, no a kto na to už prišiel a robí všetko preto, aby zostal odolný v oboch smeroch, robí pre seba to najlepšie, čo môže. 

A čo ešte horoskop 2023 predpovedá pre všetky znamenia v globále? Určite to, že pokiaľ sa chcete dostať do vytúženého cieľa a dosiahnuť všetky aktuálne ašpirácie, treba si urobiť detailný plán, ako to dosiahnuť, a to krok po kroku. Tento rok nebude priať ľuďom, ktorí sa len tak jednoducho nechajú unášať. Opraty osudu musíte mať pevne v rukách. 

Horoskop na rok 2023 pre znamenie BARAN (21.03. – 20.04.)

Ako je známe, odvážny a aktívny Baran hľadá vzrušenie, túži po nových podnetoch. Podporí dynamiku Barana, ale predovšetkým pevné zdravie, kariérny rast, financie i partnerské a celkovo rodinné vzťahy hviezdna konštelácia roku 2023?

Znova bude čo prekonávať. O výzvy a ani veľké prekážky nebude núdza. A to, ako ich bude Baran zdolávať, závisí aj od toho, či minulý rok trochu nabral silu a zregeneroval sa. Ak si oddýchol, môže očakávať aj významný posun vo veciach, ktoré vyzerali tak trochu zaseknuto.

Samozrejme, dalo by sa povedať, že aj predošlé roky napriek skúškam osudu dosiahol Baran viaceré zásadnejšie ciele. V roku 2023 by však mal viac zamerať na to, čo ho naozaj zaujíma a napĺňa.

Začiatkom roka však visí otáznik nad všetkými novými projektami a nápadmi. Realizáciu noviniek je lepšie naplánovať na február či marec. V práci sa možno dá čo-to naplánovať, no je zrejmé, že vzťahy sa plánovať veľmi nedajú. V každom prípade, na začiatku roka nie je vhodné ani vrhanie sa do románikov. 

horoskop na rok pre znamenie Baran

Partnerský a rodinný horoskop

Horoskop lásky pre Barana na rok 2023 nie je preplnený vášňou a novými dobrodružstvami. Nezadaní však majú nádej nájsť si svoju polovičku skôr na jar. V podstate v prvej polovici roka ani nebudú mať čas rozmýšľať nad vzťahovými záležitosťami.

Zadaní Barani si však musia nájsť čas na svoju polovičku, lebo v opačnom prípade sa im to kruto nevyplatí. Tiež by mali pamätať na to, že nie všetko musia zorganizovať a naplánovať oni, inak by si mohli svojich priateľov takpovediac rozmaznať. Prenechať iniciatívu druhým nie je vôbec zlý nápad.

Finančný a kariérny horoskop

Ako napovedá horoskop na rok 2023, práce bude mať Baran vyše hlavy, preto treba dbať na duševné vybalansovanie pretlaku. Znova platí, aby uprednostnil dokončovanie a vylepšovanie starých projektov pred novými výzvami, a to aspoň zo začiatku roka. Peniaze by pre Barana nemali byť napriek krízam rôzneho charakteru zásadný problém. A nepoklesne výrazne ani jeho životný štandard.

Viac ako peniaze by však mala Barana zaujímať náplň práce. Aby nedošlo pri jeho vysokom nasadení k vyhoreniu, mala by ho naozaj baviť. Možností, ako sa dostať k takýmto pracovným pozíciám, bude mať Baran naozaj dostatok.

Horoskop zdravia

Aktívny a pasívny relax majú byť priebežnou súčasťou Baranovho života, keď sa chce cítiť a byť stále fit. Z bežných ochorení sa mu pravdepodobne nevyhnú klasické zimné problémy, ako nachladnutie či chrípka. Pozor na kávu a iné povzbudzujúce látky, ktoré môžu v konečnom dôsledku oslabiť orgány.

No a čo sa dlhšieho oddychu tento rok týka, ozdravné pobyty a procedúry by si mal Baran plánovať až na koniec roka 2023, keď bude mať znova tendenciu trochu pribrzdiť zo svojho závratného tempa a sumarizovať. Napriek nabitému celoročnému programu je však nevyhnutné dodržať aj všetky termíny preventívnych kontrol.

Horoskop 2023 Baran – šťastné mesiace: máj, september, december.

Ktoré čísla prinesú Baranovi šťastie? Sú to: 11, 34, 56, 78, 91.

Ideálna destinácia na dovolenku: Grécko.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie BÝK (21.04. – 21.05.)

Býkom horoskop na rok 2023 predznamenáva zmeny, ku ktorým mávajú zo zásady výhrady, keďže vybočenia zo stereotypu ich dokážu pekne rozladiť. Minulý rok bol pokojnejší (ak nerátame politické či finančné negatívne posuny globálnejšieho charakteru) a keď prišla nejaká zmena, týkala sa skôr oblasti vzťahovej a rodinnej. Tento rok to však bude viac o zmenách pracovných.

Býk, ktorému vládne Venuša, potrebuje vôkol seba blízkych a príjemnú rodinnú atmosféru, len tak napreduje. Jeho inklináciu k vytváraniu estetického prostredia, by však už mohol krotiť (týka sa to najmä žien v znamení Býka). Naozaj si je nutné lepšie uvedomovať, že to podstatné nie je vonku, ale skryté vnútri. Pekné veci a príjemné prostredie je fajn, urobí to človeku náladu, no nie je to také dôležité, ako tomu často prikladá váhu práve Býk.

Partnerský a rodinný horoskop

Horoskop lásky na rok 2023 pre Býka nepredpovedá výraznejšie zmeny. Iné to je, samozrejme, ak ide o nezadaného Býka. Tu je šanca zakotviť vo vzťahu v prvej polovici roka.

No a iná situácia je zas u Býkov zadaných. V manželstve či dlhodobých vzťahoch môže pod vplyvom Býkovej psychickej rozladenosti dochádzať k nezhodám a hádkam. Pokojný partner či partnerka Býka však ustojí aj tieto občasné búrky. Ktoré znamenie sa hodí k Býkovi? Sú to najmä tieto 3!

Práve oni sa stanú pre Býka neskutočnou oporou aj vo chvíľkach, keď ním budú lomcovať silné emócie. A on ich bude aj rovnako silno vyžarovať svojmu okoliu. Pozor však, každý jeden človek má svoje limity a hranice.

astrologická predpoveď na rok pre Býka

Finančný a kariérny horoskop

Ako už bolo predznačené, rok 2023 je pre Býka o pracovných posunoch. Teda najmä v prípade, ak im dá Býk zelenú. Stále mu totiž odpor voči zmenám môže zabrzdiť sľubnú kariéru, čo by však bola zaiste škoda. Niektoré príležitosti sa totiž už nikdy nezopakujú.

O peniaze by sa Býk nemal báť a hlavne si treba uvedomiť, že fixovanie sa na peniaze a finančné vankúše síce na jednej strane môžeme vnímať ako pričinenie sa k stabilite, no na druhej strane strachovanie sa o peniaze môže Býka vo vyhrotených situáciách takmer pripraviť o rozum.

Horoskop zdravia

V roku 2023 bude na psychiku Býka vyvíjaný väčší nápor. Práve preto, ak bude mať pochybnosti, či ho nebodaj postretnú úzkosti alebo depresia, nemal by váhať s návštevou odborníka. V tejto dobe je toho veľa na každého, no špeciálne Býci prechádzajú transformáciou, ktorá by ich mala posunúť na vyššiu duchovnejšiu úroveň. Ich lipnutie na matérii bude pre nich zaťažkávajúcou skúškou, ktorá môže podlomiť aj samotné fyzické zdravie.

Horoskop 2023 Býk – šťastné mesiace: február, apríl, august.

Ktoré čísla prinesú Býkovi šťastie? Sú to:  1, 35, 67, 69, 90.

Ideálna destinácia na dovolenku: Výlety do hôr.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Aké zmeny a príležitosti naznačuje pre Blížencov horoskop na rok 2023? Blížencov čaká rok výraznejšej vnútornej transformácie. Aj keď neradi, budú sa musieť prispôsobiť a ísť cestičkami, ktoré nepovažujú za komfortné. V každom prípade je to pre ich dobro.

Tiež sa potrebujú „dostať viac do seba“, poupratovať si v sebe a popracovať na vnútorných nekonzistentnostiach, ktoré im berú silu a taktiež zhoršujú medziľudské vzťahy. Mnohé zo vzťahov im zrkadlia ich nedostatky. Takže stačí mať oči a uši otvorené. Keď budú naozaj chcieť, urobia pre seba aj druhých mnoho pozitívneho. A tiež treba dodať, že rok 2023 prinesie Blížencom aj kus šťastia.

Pozri tiež: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

horoskop pre rok a znamenie zverokruhu Blíženci

Partnerský a rodinný horoskop

V roku 2023 nebudú mať Blíženci vo vzťahoch na ružiach ustlaté. Je vysoko pravdepodobné, že pokiaľ niečo okamžite neurobia, rozpadne sa im priateľstvo či partnerstvo. Pozor na vážne hádky s nepríjemnými dôsledkami.

Mimochodom: Viete, ako sa správne pohádať?

Blíženci by sa mali zmierniť vo svojich dobrodružných aktivitách a energiu venovať najmä rodine, blízkym a priateľom. Pokiaľ Blíženci ustoja nezhody a hádky s gráciou, čaká ich na konci roka milé prekvapenie. Či už pozvánka na výlet od priateľov, alebo i zásnuby.

Finančný a kariérny horoskop

Čo naznačuje novoročný horoskop o peňažných záležitostiach pre Blížencov? V kariére na rok 2023 platí staré známe – dvakrát meraj a raz rež. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Myslieť treba aj na zadné vrátka. Aj keď to zo začiatku roka bude vyzerať s financiami dobre, v jeho priebehu môže Blížencov dohnať viac nepredvídaných výdavkov. Rezerva sa isto hodí.

Po pracovnej stránke sa bude Blížencom dariť nad očakávania. Vklad do seba a svojich schopností im ešte znásobí ich kariérne príležitosti. A určite mnohí z Blížencov dosiahnu pozíciu, po ktorej už dlhšiu dobu poškuľovali.

Horoskop zdravia

Zas a znova z hľadiska zdravia upozorňuje horoskop na rok 2023 na zbytočné riskovanie Blížencov, napríklad pri športe alebo cestovaní. No rovnako negatívne na zdravie môže pôsobiť aj pracovný nápor. V tomto ohľade by si mali Blíženci strážiť najmä tlak. Okrem toho ich môžu potrápiť aj oči.

Horoskop 2023 Blíženci – šťastné mesiace: január, február, december.

Ktoré čísla prinesú Blížencom šťastie? Sú to: 6, 34, 89, 99, 100.

Ideálna destinácia na dovolenku: Čím exotickejšie miesto, tým lepšie. 

Horoskop na rok 2023 pre znamenie RAK (22.06. – 22.07.)

Rok 2023 bude pre Rakov o odpútavaní sa od minulosti, spomínaní a uzatváraní životných kapitol. Samozrejme, to je ten ideálny prípad. Podstatou je to, že pre svoje šťastie a pozitívnu víziu budúcnosti sa od minulosti jednoducho budú musieť Raci odstrihnúť. V opačnom prípade to neskončí dobre a čaká ich trápenie.

Tip nielen pre Rakov: Imunax

V tomto roku budú Raci ako na hojdačke, a to počínajúc vzťahmi a financiami končiac. Pre ich citlivú náturu to bude naozaj veľká záťaž, preto by si mali dať na seba extra pozor a tiež by sa mali naučiť lepšie pracovať so svojimi emóciami.

Partnerský a rodinný horoskop

Rak ako vyslovene na rodinu koncentrované stvorenie zažije v tejto oblasti slnkom prežiarené vrcholy i strmé pády. Na konci roka by však mali nezhody ustúpiť a vynikne skôr to, čo robí Rakovi dlhodobejšie radosť.

Mnohé z plánovaných aktivít nedopadnú úplne podľa očakávaní, no bude medzi nimi aj pár svetlých výnimiek, ktoré Raka zahrejú pri srdci.

znamenie pre rok a znamenie Rak

Finančný a kariérny horoskop

Čo sa práce týka, v roku 2023 bude Rak pokračovať v ceste, ktorú načal v predošlých rokoch. No bude to predsa len o čosi náročnejšie. Hlavne v lete a na jeseň sa nápor práce zintenzívni na takmer neúnosnú úroveň. Pozor na vyhorenie! V tomto ťahajú poctiví a pracovití zamestnanci v znamení Raka za kratší koniec.

Odvážnejší Raci, ktorí v predchádzajúcom roku pristúpili na isté zmeny v oblasti kariéry to majú o čosi jednoduchšie a veselšie. Budú žať plody svojej práce, no samozrejme, tiež sa zapotia, kým dosiahnu požadované ciele. Najviac sa bude dariť Rakom na voľnej nohe a tiež pracovným tímom v zložení Rak – Býk – Lev – Strelec.

Horoskop zdravia

Horoskop na rok 2023 dáva Rakom do pozornosti psychiku. Mnohé duchovné a duševné príčiny dokážu spôsobiť nepríjemné ochorenia. U Rakov sú v ohrození najmä kĺby a taktiež sa môžu pripraviť na zhoršenie alergických prejavov. Na niektorých Rakov taktiež doľahne nespavosť, ktorá rovnako súvisí s duševným rozpoložením. Vhodnou aromaterapiou môže Rak zahnať depresívne myšlienky, pričom najlepšie budú na to najmä citrusové esenciálne oleje.

Horoskop 2023 Rak – šťastné mesiace: apríl, máj, december.

Ktoré čísla prinesú Rakovi šťastie? Sú to: 1, 45, 78, 80, 88.

Ideálna destinácia na dovolenku: Slovensko.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie LEV (23.07. – 23.08.)

Aj ohnivý Lev má za sebou, ale aj pred sebou náročnejšie obdobie života. Horoskop na rok 2023 sa točí najmä okolo zdravia a uvedomovania si naozaj dôležitých hodnôt. Tento rok prináša Levom veľké zmeny. No tie nebudú prichádzať zvonka, ale zvnútra. Zmena pohľadu a myšlienok je tým hlavným kľúčom, ako si zachovať optimizmus i srdečnosť.

Odhaľovanie tajomstiev, ktoré tento rok taktiež charakterizuje, sa vo veľkej miere týka aj Leva. Čo to bude? Pre každého jedného niečo iné, ale každopádne pôjde o zásadné poznanie.

Veľkú úlohu zohrávajú tento rok v živote Leva priatelia a získavanie nadhľadu, resp. iného produktívnejšieho vhľadu do situácií, ktoré sa udiali aj udejú

Zaujme ťa: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Levovi?

ročný horoskop pre Leva

Partnerský a rodinný horoskop

Horoskop lásky a vzťahov pre Leva na rok 2023 je priaznivý a nenaznačuje konflikty či ochladnutie partnerského puta. Zo začiatku roka Lev bude trochu bojovať so závisťou a starými duchovnými zraneniami. Všetko to ale toto húževnaté znamenie prekoná, pričom pomôže aj povyrazenie si a prežívanie zábavných chvíľ, ktoré by bolo vhodné aktívne vyhľadávať.

Vo vzťahoch Levov, a to ako v partnerských, tak aj v širších rodinných zväzkoch, sa v pozitívnom zmysle odrazí vnútorná metamorfóza tohto ohnivého znamenia. Spomínaný prerod vychádza z hlbšieho sebauvedomenia a nebojácneho prejavenia autentickosti bez rušivého pozlátka.

Finančný a kariérny horoskop

Lev nájde šťastie aj na pracovnom poli. Je vyučený minulosťou, teda aj chybami, ktoré urobil a v istom zmysle mu boli na osoh. Poučenie zo životných lekcií mu prinesie progres v kariérnej sfére.

Malé upozornenie, milí Levi, netlačte na pílu. Čím viac budete snahu hrotiť, tým menší efekt vaše úsilie môže mať. Mnohé nápady, ponuky a posuny prídu celkom prirodzene. Stačí si len zachovať kontinuitu a zorganizovať sa. S prílevom financií na tom budú Levi najlepšie na jar a začiatkom leta, inak sa oplatí krotiť vo výdavkoch a šetriť.

Význam bude mať individuálne vzdelávanie sa vo sférach, ktoré Leva bavia. Plody nových znalostí potom Lev môže zbierať v roku 2025, ktorý bude pre toto znamenie mimoriadne pozitívny. Predtým si však musí urobiť základ k tomu, aby sa postupne poskladali všetky dieliky skladačky, metaforicky povedané.

Oplatí sa pozrieť: Vlastná domáca kancelária? Žiadny problém!

Horoskop zdravia

Ročný horoskop 2023 upozorňuje Levov na prevenciu. Hlavne, čo sa týka čriev, srdca a ciev. Tieto orgány si treba rozmaznávať nielen zdravou stravou. Pomôcť môže aj cielené pôsobenie doplnkami výživy a samozrejme, v neposlednom rade kontroly a doplnkové kontroly u špecialistov.

Mimoriadnu cenu majú i spánok a pohyb, i keď sú paradoxne zadarmo. Tak nie je sa na čo vyhovárať! Všetko vyššie spomínané má priaznivý dopad aj na psychiku, ktorá dostáva u Levov poriadne šupy, pričom v roku 2023 to taktiež nebude žiadna prechádzka ružovou záhradou.

Horoskop 2023 Lev – šťastné mesiace: máj, jún, júl.

Ktoré čísla prinesú Levovi šťastie? Sú to: 5, 63, 78, 88, 91.

Ideálna destinácia na dovolenku: Škandinávske krajiny, výber je na Levovi.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie PANNA (24.08. – 23.09.)

Čo čaká Pannu pod vplyvom živlu zeme v roku 2023? S veľkou istotou to bude pre každú Pannu rok veľkej zmeny, nachádzania nových životných ciest, činorodej aktivity a v neposlednom rade autenticity.

Panny, ktoré využívali manipulatívne techniky, prípadne neukazovali svoju pravú tvár, budú musieť prejsť zmenou vnútorného nastavenia. A to pod tlakom vonkajších i vnútorných faktorov. Najvýraznejší a najšťastnejší mesiac je podľa horoskopu na rok 2023 pre znamenie Panna november.

Partnerský a rodinný horoskop

Z aspektu lásky a celkovo vzťahov bude pre Pannu najlepšie, keď sa stotožní s aktuálnym stavom. Zo začiatku roku totiž nebude mať vôbec energiu a chuť riešiť komplikovanejšie medziľudské vzťahy, či už priateľské, alebo rodinné. Základ však je odhodenie akejkoľvek pretvárky.

Pokiaľ sa toto zemské znamenie zbaví všetkej pretvárky a nadmernú kritiku premení na vľúdnosť, vďačnosť a srdečnosť, zavŕši rok 2023 v pokoji a harmónii. Pravdou však je, že do polovice roka to nebude žiadna sláva.

Neplechu môžu narobiť toxické emócie, ako závisť či žiarlivosť. Určite ich treba správne spracovať, ale nie vytesniť, inak budú bublať pod povrchom, kým jedného dňa búrlivo nevytrysknú. Pozor na to!

Oplatí sa prečítať: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa nehodí k Panne?

horoskop na rok pre znamenie Panna
Väčšinu voľného času by mala Panna venovať rodine, priateľstvám i domácim miláčikom. Nezadané Panny majú nádej na osudovú lásku, a to najmä v druhej polovici roka. Panny v stabilných zväzkoch dokonca môžu očakávať prírastok do rodiny.

Finančný a kariérny horoskop

Panny budú mať počas roku 2023 väčšiu chuť zmeniť náplň svojej práce a taktiež dostanú možnosť, aby sa ich túžba stala realitou. Horoskop na rok 2023 odporúča pre lepší rast financií ľudí v znamení Panny investície do zlepšenia svojej kvalifikácie alebo rekvalifikovania. Cnosť trpezlivosti bude nesmierne dôležitá, pokiaľ bude chcieť Panna naplniť svoje materiálne túžby.

Zatiaľ čo objaveniu osudovej lásky praje Pannám druhá polovica roka, tak v tej prvej budú veľmi pracovne činorodé a niektoré z nich postretne osudová práca. Zamestnanie či podnikateľská aktivita, ktorá ich naplno pohltí a má prognózu rastu a úspechu.

Horoskop zdravia

Z hľadiska zdravia si Panny aj tento rok musia dávať pozor na intenzívne prežívanie stresu.

Zmierňovanie stresu, relaxačné a meditačné techniky by mali byť súčasťou každého dňa, keďže dopad stresu na zdravie má z dlhodobého hľadiska devastačné účinky, o čom možno získať viac informácií napríklad TU.

Počas roka však Panny potrápia aj špecifické kožné ťažkosti a niektoré sa budú musieť vysporiadať aj s bolesťou chrbtice. Všetko treba riešiť s odborníkom a nenechať to zájsť do krajností.

Určite je však vhodné na tomto mieste spomenúť, že mnohé choroby, a teda aj vyššie udávané kožné problémy či ťažkosti s pohybovou sústavou, majú duševné príčiny. Takže ako poukazujú hviezdy pre všetky znamenia zverokruhu, treba sa zharmonizovať najmä po tejto stránke. Keď bude zdravý duch, vyzdravie i telo.

Horoskop 2023 Panna – šťastné mesiace: marec, august, december.

Ktoré čísla prinesú Panne šťastie? Sú to: 5, 10, 15, 39, 88.

Ideálna destinácia na dovolenku: Filipíny.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie VÁHY (24.09. – 23.10.)

Aj rok 2023 bude pre Váhy špeciálny, podobne ako ten minulý. Prečisťovanie karmy ešte neskončilo. Váhy sa v tomto a predošlom období postupne zbavujú karmických záťaží a blokov, čo im umožní začať viesť i lepší život.

Samozrejme, bude to i trochu „bolieť“. Hlavne tých ľudí v tomto vzdušnom znamení, ktorí majú veľa na rováši. Po úspešnom vyčistení sa však už Váham nebudú opakovať v živote neustále dokola tie isté nepríjemné situácie. Z ich strany však musí dôjsť k hlbšiemu pochopeniu tohto procesu a jeho prijatiu.

Je mimoriadne dôležité, akou nohou Váhy vstúpia do nového roka. Či budú naladení optimisticky a láskavo, alebo pesimisticky a bojovne. V prvom prípade by sa im malo dariť, a to hlavne doťahovať všetko rozrobené, čo si z ich strany naozaj vyžaduje veľkú dávku sebazapretia.

Znova sa oplatí oprášiť charizmu a eleganciu, ktoré robia z Váh levov salónov, no pozor na neuvážené míňanie!

Oblečenie pre malých aj veľkých za bezkonkurenčné ceny TU >>>

ročný horoskop pre znamenie Váhy

Partnerský a rodinný horoskop

Horoskop lásky na rok 2023 nevyzerá pre Váhy veľmi pozitívne. Vášeň a láskavosť nie jedenkrát vystriedajú nezhody v komunikácii a nepochopenia. Najmä v lete bude oheň na streche. Spôsobiť ho môže dovolenka, no na druhej strane pozor aj na vypäté situácie okolo Vianoc.

Váhy by si mali pamätať, že mlčať je zlato. Slová nevrátia späť a s ich bojovým naladením to nemusí dopadnúť s ich vzťahmi, či už priateľskými, kolegiálnymi i partnerskými, veľmi dobre.

Pokiaľ danej Váhe prebehne karmická očista, dovolí si nechať prúdiť lásku, prijať ju bez pochybností, jednoducho sa vnútorne prenastaví, tak potom zistí, že táto vnútorná zmena bude pôsobiť ako kývnutie zázračného prútika na všetky vzťahy.

Finančný a kariérny horoskop

Práca sa bude Váham odvíjať od toho, či stihli v roku 2022 zachytiť všetky alebo aspoň tie najzaujímavejšie príležitosti. Na ne totiž budú Váhy nadväzovať. Ale pokiaľ to nestihli, ešte stále sa začiatkom roka črtá celkom sľubná kariérna šanca. Pravdepodobne si však bude vyžadovať menšiu rekvalifikáciu.

Ohľadom kariéry netreba váhať, ale konať. Do cesty príde Váham viac prekážok a takmer celý rok budú mať čo robiť, no na konci roku 2023 by sa malo všetko urovnať a zastabilizovať.

Čo sa financií týka, Váhy sa musia držať na uzde, nakoľko ich tendencia k zadlžovaniu sa bude v tomto čase eskalovať. Tu platí presne opačný postup, ako pri kariérnych cieľoch, a to nekonať, ale radšej rozmýšľať nad tým, či kúpiť to či ono. Pokojne to premýšľať aj mesiac či dva…

Horoskop zdravia

Tým, že i tento rok dôjde u Váh k očistnému procesu, môže sa to v dobrom, ale i zlom prejaviť na ich zdraví. Problémy vychádzajúce z jednotlivých orgánov v sebe nesú skryté karmické posolstvo. Pokiaľ sú to oči, znamená to, že Váhy niečo odmietajú vidieť. Toxické vzťahy sa zas prejavia na obličkách a podobne.

Najmä na začiatku roku 2023 sa treba dopovať vitamínmi, a to ako v podobe zdravej stravy, tak aj vo forme kvalitných výživových doplnkov. Bez chrípky bude aj nový štart úspešnejší a optimistickejší.

Pozor na dlhodobé bolesti, ako bolesť chrbtice či bolesť hlavy, ktorá môže byť spôsobená ťažkosťami s očami. V každom prípade, chronické bolesti treba nevyhnutne riešiť s lekárom. Niektoré choroby sú však zradné v tom, že nebolia, preto by v zozname vecí, ktoré treba vyriešiť počas roka, nemala chýbať ani dôkladná prevencia a preventívne kontroly. 

Horoskop 2023 Váhy – šťastné mesiace: január, február, september.

Ktoré čísla prinesú Váham šťastie? Sú to: 65, 71, 86, 89, 91.

Ideálna destinácia na dovolenku: Anglicko.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Čo prinesie rok 2023 vodnému znameniu Škorpióna? Z pohľadu astrológie to bude naozaj dynamické obdobie. A hoci väčšinu zásadných zmien urobil Škorpión už v roku 2021 a 2022, naskytnú sa mu zaujímavé príležitosti, ako ešte urýchliť svoj postup za vybranými cieľmi.

Do života mnohých ľudí tohto tajuplného znamenia zavíta nový človek, ktorého by sme mohli označiť za spriaznenú dušu. Aj napriek tejto pozitívnej skutočnosti však bude Škorpión najmä zo začiatku roka bojovať s pochmúrnymi myšlienkami.

Beznádej príde, ale zase odíde. Zlé obdobie treba len trpezlivo vydržať a v prípade naozajstných depresií sa obrátiť na odborníka.

Okrem pracovných či vzťahových ašpirácií by nemal Škorpión zabudnúť ani na tú najpodstatnejšiu, a to sebaprijatie. Boj so sebou samým sa nedá vyhrať. Škoprióni, majte sa naozaj radi, a to so všetkým.

Vybrali sme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí ku Škorpiónovi?

horoskop na rok Škorpión

Partnerský a rodinný horoskop

V tento magický rok sa oplatí zapisovať a analyzovať svoje sny. Neplatí to len pre znamenie Škorpióna. Sny majú moc všeličo odhaliť a pomáhajú poznať samých seba. No v neposlednom rade poukazujú na naše miesto v spoločnosti, čo je zaiste hodnotná informácia.

Ilúzie, straty i žiarlivostné scény – to všetko môže postretnúť Škorpióna v roku 2023. Dôležité je, zachovať si chladnú hlavu. Racionálne uvažovanie bez myšlienok na pomstu je najlepším riešením pri prekonávaní vzťahových problémov. No pozor, je tu aj veľká devíza, človek, ktorý vstúpi do života Škorpióna, či už ako priateľ alebo partner.

Finančný a kariérny horoskop

Ľudia narodení v znamení Škorpióna sa tento rok stanú tak trochu posadnutí peniazmi. No skôr v tom zmysle, aby mali všetky podlžnosti poplatené a tiež vytvorené nejaké tie finančné vankúše.

V zásade sa však Škorpióni nemusia desiť nedostatku financií. I keď to bude miestami vyzerať všelijako, počas roku dostanú špeciálne príležitosti, ako si zarobiť nadštadardnenšie ako zvyčajne.

V práci sa objaví zásadná konkurencia, pričom Škorpióni budú mať aj kvôli tomu druhú polovicu roka v kariére mimoriadne rušnú. Jednoducho sa nezastavia. 

Horoskop zdravia

Horoskop 2023 poukazuje na nárast psychosomatických problémov u Škorpiónov. Nie je sa ani čomu diviť, keďže ako oblasť pracovná, tak aj medziľudská, im dá tento rok naozaj zabrať. Netreba zabudnúť, že máme odborníkov na dušu, psychiku a nervy. Niekedy to človek jednoducho neuhrá sám a pomoc potrebuje, i keď si to často nechce priznať. Zvýšená precitlivelosť a nástup úzkostí by mal byť signálom na ich návštevu.

Horoskop 2023 Škorpión – šťastné mesiace: apríl, júl, august.

Ktoré čísla prinesú Škorpiónovi šťastie? Sú to: 4, 11, 29, 45, 69.

Ideálna destinácia na dovolenku: Akýkoľvek poznávací pobyt, pokojne aj na Slovensku.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ohnivému a sebavedomému Strelcovi dobieha šťastné, i keď celkom hektické obdobie. Pokiaľ sa chce posunúť vpred, bude treba uzavrieť minulosť a tiež prehodnotiť svoje ciele, no predovšetkým motivácie, ktoré za nimi stoja.

Tento rok čakajú aj Strelcov karmické skúšky. Pravdepodobne, a to aj napriek optimistickému pohľadu na svet, sa im definitívne rozplynú niektoré ich ilúzie. Tiež sa dostanú do pár slepých uličiek.

Aj napriek všetkým strastiam, láska bude znova pre Strelcov najdominantnejšou kvalitou roku 2023. 

Oplatí sa prečítať: Patríš medzi naivné znamenia zverokruhu? Dôverčivosť zrádza tieto 3!

strelec predpoveď

Partnerský a rodinný horoskop

Horoskop lásky 2023 nemá pre Strelcov veľmi dobré správy, a to aj napriek tomu, že láska je kľúčové slovo celého roka. No skôr ide o lásku k sebe, blízkym, priateľom, práci… A tiež možno hovoriť o potrebe trénovania láskavosti, prístupu, ktorý vylučuje výsmešnú iróniu a sarkazmus, tak časté nevhodné elementy v komunikácii Strelcov.

Partnerské vzťahy si prejdú búrlivým obdobím. Na začiatku roku dokonca hrozí rozpad mnohých zväzkov. Keď si Strelec uvedomí, že už nemôže žiť vo vzťahu, v ktorom nie je rešpektovaný a láska v partnerstve neprúdi z oboch strán. Už minulý rok bol v tomto smere očistný. Pokiaľ procesy nedozreli v roku 2022, tak v roku 2023 určite áno.

Finančný a kariérny horoskop

Rok 2023 je pre Strelcov v prvom rade o láske a v druhom rade o tvrdej práci. O stabilite nemožno veľmi hovoriť, a to nielen na kariérnom poli, ale ani na poli financií. Strelci budú raz hore a raz dole. Nájsť oporný bod v tejto smršti bude komplikované, ale po prvej polovici roka by sa to mohlo podariť.

Samozrejme, cieľavedomosť a vysoké ambície chýbať nebudú ako vždy, no tento rok sa neoplatí rúbať príliš vysoko, aby nedošlo k zbytočnému sklamaniu. V každom prípade, ku koncu roka si Strelec zaslúžene vydýchne s tým, že síce nie je vo veľkom pluse, ale zas ani v mínuse.

Horoskop zdravia

Upokojenie sa je základ pre duševné a zdravotné dobro každého Strelca. Stíšenie sa, kontemplácia a meditácia by boli najvhodnejším riešením, no keďže Strelec žije v zbesilom tempe a odmieta sa zastaviť (i keď rok 2023 mu to plne umožňuje), možno pomôže aj TOTO.

Okrem stresu, ktorý do života Strelca môže priniesť dokonca i nespavosť, bude musieť aktívne zabojovať proti problémom s dýchacími cestami. Zanedbanie by totiž mohlo spôsobiť zápal pľúc či iné komplikácie. Strelci, nezanedbávajte svoj zdravotný stav! ignorovanie signálov tela vás dovedie akurát na strastiplné životné cesty.

Horoskop 2023 Strelec – šťastné mesiace: marec, júl, október.

Ktoré čísla prinesú Strelcovi šťastie? Sú to: 5, 49, 78, 81, 90.

Ideálna destinácia na dovolenku: Slovinsko.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Pragmatický a vždy na zemi stojaci Kozorožec sa v roku 2023 dokáže viac odviazať a taktiež bude brať veci viac s ľahkosťou. To všetko je dobré nielen pre neho samotného, ale aj pre jeho blízke okolie, či už rodinné, alebo pracovné.

Uvedené je v podstate nadväznosťou na predošlé dva roky, keď Kozorožec nastúpil na cestu, ktorá ho preduchovnila, lepšie spoznal seba, svoje autentické potreby, no a teraz postupuje ďalej.

Zo všetkého najdôležitejšie je, a to aj keď ho postretnú problémy, aby si udržal svoje pozitívne nastavenie zo začiatku roka a neklesal na duchu. Nič totiž nie je až také zlé, ako to môže vyzerať na prvý pohľad.

Osud nenaloží na plecia Kozorožcov viac, ako by zvládli. No keďže sú to mimoriadne zdatné osoby, môže sa to chvíľami javiť naozaj nepríjemne.

Oplatí sa prečítať: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí ku Kozorožcovi?

horoskop na rok pre Kozorožca

Partnerský a rodinný horoskop

Hneď zo začiatku treba povedať, že pre množstvo práce zo začiatku roka 2022 nebude Kozorožec riešiť takmer žiadne vzťahy. Maximálne tie v práci, no tu to kvôli jednej osobe nebude vôbec ružové. Potom bude absentovať energia a chuť riešiť partnerov a rodinu. Pozor však, zadaní Kozorožci by si mali nájsť čas na svoju polovičku, nech aj má nervy zo železa, nemali by to preháňať. Mohlo by to skončiť veľmi zle.

Až na jar si Kozorožec uvedomí, že je akosi sám. Vo vzťahoch, či už rodinných, alebo na pracovisku, sa Kozorožec bude cítiť v niektorých chvíľach akoby izolovaný, odtrhnutý. Toto precitnutie spôsobí, že sa Kozorožci vrhnú do sociálneho diania. Čakajú ich návštevy, zábava a dopriať by si mohli aj vytúženú dovolenku. Veru, do konca roka majú čo doháňať. V jarných mesiacoch majú nádej aj nezadaní Kozorožci nájsť lásku, hoci by to nebolo úplne tá pravá na celý život.

Finančný a kariérny horoskop

Kozorožec túži v roku 2023 viac ušetriť a tieto tendencie budú podporené aj tokom financií k nemu. Systém práce a ciele má nastavené naozaj dobre. O prácu tiež nebude mať núdzu, no keďže sa nemôže rozkrájať, mal by prijať len ponuky a projekty, ktoré sú finančne najzaujímavejšie. Pozor na know-how. Niekto bude mať tendenciu privlastniť si ho na úkor Kozorožca.

Práca bude Kozorožca napĺňať od začiatku roka. Teda až na problémy s kolegom v práci. Nahodí také tempo, že mu nikto nebude stíhať. No on sám by mal všetky dôležité veci pouzatvárať do jari, keď už bude jeho myseľ zamestnávať okrem práce aj rodina, priatelia a láska.

Horoskop zdravia

Horoskop zdravia na rok 2023 je pre Kozorožca vcelku priaznivý. Väčší pozor si treba dať na krvný tlak a tiež chrbticu, ktorá môže trpieť sedavým zamestnaním. Dopriať si relaxačnú masáž, pri ktorej pookreje nielen telo, ale aj myseľ, to má pre Kozorožca zmysel.

V podstate, keď Kozorožec prejde zimou v zdraví, nemalo by mu hroziť nič zásadné. No nájsť si čas na seba, a to nielen z hľadiska zdravia, ale aj krásy, sa Kozorožcovi oplatí počas celého roka. Zrelaxuje sa tak aj psychicky, čo je pri jeho vypätí naozaj kľúčové. A to sa teda dá aj v prípade starostlivosti o pokožku, vlasy, nechty…

Horoskop 2023 Kozorožec – šťastné mesiace: február, máj, október.

Ktoré čísla prinesú Kozorožcovi šťastie? Sú to: 13, 25, 44, 74, 91.

Ideálna destinácia na dovolenku: Hocikde, hlavné je, aby tam bolo more a pohoda.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vzdušný a slobodu milujúci Vodnár si užil v roku 2022 veľa zvratov, v roku 2023 už má veci viac vo svojich rukách. Pokiaľ bude k sebe a druhým naozaj úprimný a autentický, čaká ho v zásade pozitívny rok.

Samozrejme, že bez nejakých tých prekážok to nepôjde. A okrem iného je neustále na čom pracovať. Stále si aj Vodnár so sebou nesie bremená a rany, ktoré by mali byť eliminované.

Láskavosťou k sebe a druhým, odpúšťaním a opúšťaním toxických vzťahov sa to bude postupne dariť. Vodnár len nesmie niekde na polceste stvrdnúť a povedať si, že to nemá zmysel. Má, a to veľký.

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

predpoveď na rok pre znamenie Vodnár

Partnerský a rodinný horoskop

Partnerským a rodinným vzťahom rok 2023 pridá na úprimnosti. Neperspektívnym spojeniam, ako priateľským, tak mileneckým, odzvoní a rozpadnú sa. Na druhej strane veľkej a silnej láske bude dopriate. Doterajšie problémy, ako napríklad unavujúci vzťah na diaľku či problém so spoločným bývaním, sa vyriešia. Zo vzdialenej lásky sa stane láska blízka a autentická.

V rodinnom a priateľskom okruhu bude situácia stabilná a harmonizujúca. Až koncom roka môžu na povrch vystúpiť isté nezrovnalosti, ktoré bude treba aktívne riešiť, aby nevyústili do hádok a zbytočného napätia.

Finančný a kariérny horoskop

Horoskop financií a kariéry na rok 2022 poukazuje na isté slabiny. Čo sa určite oplatí riešiť hneď, je zmeniť postoj k peniazom a ich utrácaniu. Vodnárov čakajú najmä na jar neočakávané výdavky. Pokiaľ sa chcú vyhnúť pôžičkám, treba si pripraviť finančný vankúš.

Väčšia finančná rezerva sa zíde aj v prípade, ak sa odhodlajú opustiť neperspektívnu prácu a tá pravá nebude hneď k dispozícii. V oblasti hľadania nových kariérnych príležitostí je vhodné i trochu zariskovať. Nová práca nájdená tento rok má veľký potenciál naplniť Vodnárove vysoké očakávania.

Horoskop zdravia

V roku 2023 môžu Vodnára viac potrápiť kĺby a nevyhne sa i väčším či menším zápalovým procesom v organizme. Tie sa môžu týkať tráviaceho traktu a prípadne kože či slizníc.

Mal by sa riadiť radou, že všetkého treba s mierou. Teda nepreháňať to ani s cvičením či chudnutím a detoxom. Radikálnym prístupom k svojmu telu si len uškodí. Teda radšej zľahka, pozvoľna… Nepreťažovať sa.

A netreba zabudnúť, že okrem tela potrebuje láskavý a šetrný prístup aj duša. Možno si v nej bude musieť Vodnár trochu poupratovať, aby sa mohol úspešne pobrať ďalej za svojimi veľkými cieľmi.

Horoskop 2023 Vodnár – šťastné mesiace: september, november, december.

Ktoré čísla prinesú Vodnárovi šťastie? Sú to: 35, 50, 55, 78, 89.

Ideálna destinácia na dovolenku: Karibik.

Horoskop na rok 2023 pre znamenie RYBY (20.02. – 20.03.)

Ryby prechádzali v roku 2022 pomerne turbulentným obdobím, čo však napovedá pre dobro Rýb horoskop na rok 2023? Ani nasledujúci rok im síce nepadne nič len tak z neba a čaká ich veľa práce, no bude to stáť za to. Ryby sa vnútorne posilnia a zharmonizujú, čo znamená, že ich len tak niečo nevyvedie z miery a nenechajú sa rozhádzať, ako to u nich zvyčajne býva. Citlivé vodné znamenie si prejde väčšími zmenami. Či už v práci, alebo vo vzťahoch.

Prekážky, s ktorými ľudia v znamení Rýb tento rok zvedú boj, vychádzajú do veľkej miery z ich vnútra. Zmena uhla pohľadu, prípadný odstup a nebranie si všetkého príliš k srdcu, je zaiste na mieste.

Pokiaľ sa chcú Ryby posunúť zo svojho martýrskeho nastavenia do produktívnych vibrácií, musia viac konať a menej rozmýšľať a analyzovať. No intuíciu netreba pri tom všetkom poslať na druhú koľaj. Kľúčovým artiklom vnútornej zmeny je sebaláska.

horoskop pre Ryby na rok

Partnerský a rodinný horoskop

Rok 2023 sa nesie v duchu lásky. Na jar, prípadne v lete prichádza k nezadaným a sklamaným Rybám osudový partner. Ešte chvíľu sa pravdepodobne budú brániť silným pocitom, ktoré vyvoláva toto spojenie. Možno ich doženú aj isté pochybnosti. A je pravdou, že pravdepodobne ich tento vzťah bude z nejakých konkrétnych dôvodov stáť mnoho energie. No ak vydrží do konca roka, mal by sa ukázať v tom najlepšom svetle.

Oplatí sa prečítať: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Rybám?

Pokiaľ Ryby v roku 2023 nechajú priechod tomu, aby dobehol ich vnútorný prerod v silnejšiu a odhodlanejšiu osobnosť, odrazí sa to v tom najlepšom aj na rodinných a priateľských vzťahoch. Láska bude Ryby sprevádzať na každom kroku.

Finančný a kariérny horoskop

A čo hovorí horoskop Rybám o práci a financiách v roku 2023? Na čo si dať pozor? Je zrejmé, že z minulého roka v práci zostali nejaké tie resty, ktoré bude treba dohnať. Pokiaľ sa posnažia, už v začiatku roka 2023 bude všetko, čo treba, dokončené.

Nastane chvíľkové obdobie pokoja, no niekto by to mohol nazvať i stagnáciou. Od jesene však Ryby nabehnú na také pracovné tempo, že v podstate nič iné nestihnú vnímať.

Pripraviť sa treba aj na zmenu pozície v práci alebo na celkovú zmenu práce, ktorá môže byť ako dobrovoľná, tak aj z donútenia. V konečnom dôsledku z toho však budú Ryby profitovať, i keď sa to tak nemusí javiť hneď.

Ryby naberú predovšetkým v jarných mesiacoch dostatok sebavedomia, aby si stanovili vyššie ambície a išli si nekompromisne za ich naplnením. V práci s veľkou pravdepodobnosťou však dôjde medzi kolegami ku konfliktu, z ktorého nebude plynúť žiadny kompromis a napätie zostane visieť vo vzduchu.

Pozri: Ako si zorganizovať štúdium či prácu?

Čo sa peňazí týka, Ryby môžu zostať väčšinu roka bez obáv. Výrazné šetrenie, na ktoré sú už Ryby nastavené, nebudú musieť absolvovať. Pozor na zbytočné míňanie však treba dať pozor koncom roka.

Horoskop zdravia

Horoskop na rok 2023 odporúča pre psychické i fyzické zdravie Rýb, aby dostatočne oddychovali. Ich myseľ je totiž preťažená a rovnako si zaslúži relax aj ich telo. Bez oddychu organizmus rýchlo napadne chrípka, no vyskytnúť sa môžu aj problémy so zažívaním.

Ťažkosti z vnútra tela sa s veľkou pravdepodobnosťou prejavia aj na koži. Môže to byť ekzém, akné, ale aj rosacea. Z jari je ideálne dopriať telu výdatnejší detox. Tak Ryby predídu viacerým zdravotným problémom.

Horoskop 2023 Ryby – šťastné mesiace: apríl, máj, december.

Ktoré čísla prinesú Rybám šťastie? Sú to: 23, 45, 78, 81, 90.

Ideálna destinácia na dovolenku: Francúzsko.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.